Translate

Tuesday, 29 November 2011

Хумор :)

Кога веќе добро ни тргна со хуморот еве ви и две видеа од мене.
Едното е веќе стандардна комбинација, нашите деца :)А во другото и Carlos Tevez (како и цел свет нели) е Србин, не плаќа сметки и гласа за Tomislav Nikolic.

18 comments:

Anonymous said...

Слабо изигра Пато на видеово треба да го продадеме.

Navigator said...

Видео 1: аман веќе со песнава, цел свет ја пее :)
Видео 2: Romale, chavale Carlitos :D:D:D

ReBorned said...

Епа баш оти цел свет ја пее (преку глава ми е) многу ми се смешни дечките :)
На иронија ја тераат или мене така ми се чини :)
Се зафркваат на сметка на сонародникот :)

ReBorned said...

А дали го забележавте Papa Clarence Obama во позадина со црвениот телефон? Само тој и Бетмен можат да поседуваат црвен телефон за emergency calls! Гледа дали се' е под контрола...

Anonymous said...

И да мој тип за денес:

Наполи-Јувентус 0-0

Navigator said...

Незнам баш дали се зафркаваат, особено Pato :) Мене ми изгледа како ептен да ја доживува :)) Тие покрети...
А гледаш, Tevez да ти пушел цигари. И после зошто не го става Mancini... :)

Anonymous said...

Нема иронија тука си ја сакаат песната како и впрочем сите земји кадешто се збори Португалски, го видовме Нејмар, Марсело, Роналдо па дури и Ројс кој со помош на ком-па-ни-ја одлулува со Хенке кој да изведува слободен удар :)

Navigator said...

Инаку која четврорка се со Cassano заедно :) Можам да замислам што се се случува во авиони и автобуси

Anonymous said...

Кузнај колку prank-ови им напраил Антонио :)

ReBorned said...

Бразилците + Касано и Боатенг (не смееме него да го заборавиме) се класика!!!

ReBorned said...

Браво Гоче, браво Наполи!

Navigator said...

Стварно 0-0 утакмицава Драган :)

ReBorned said...

Одличен меч, реален исход.

Anonymous said...

Пак икс испадна ;)

CurvaSud_Milan said...

Уште некое видео кај што е вака непосреден и опуштен максимално Пато, ќе почнам да мењам мислење за него :) сега сеуште мислам дека е страшно себичен, самобендисан, егоист... :)...но видеото само по себе си е прајслес

CurvaSud_Milan said...

Неста, Силва, Ибра, кандидати за најдобри 11 во светот за 2011. Тука е и Пирло кој 6 месеци од 2011 ги помина кај нас. Очекувам Силва да биде во тие 11!

ReBorned said...

Силва е (без претерување и непотизам) најдобриот дефанзивец во светот! Само како за илустрација еве конкретен податок. На пример на натпреварот против Фиорентина O Monstro имаше 26 упатени долги топки во напад (најчесто кон Златан) и дури 25 од тие 26 се успешни! Централен дефанзивец!
Игра преку 50 натпревари во серија БЕЗ ЖОЛТ КАРТОН... Централен дефанзивец!
Има уште многу многу...

ReBorned said...

Fabio Capello talking about Zlatan and Seedorf in an interview yesterday:

Zlatan says he's learned to score thanks to you ...

"I'm glad, but above all he should thank himself. In some cases all it takes is humility and Ibrahimovic was like Seedorf. Even Clarence many years ago didn't  know how to score: he'd kick three too high, three outside and two that was barely acceptable. Then he decided to dedicate himself to shooting, stayed well beyond training to try to improve. Ibrahimovic has followed the same path, I had to tell him when I was in Turin: "Go away, it's late." And he continued practicing by himself.

The comparison to Van Basten is proposable?

"Of course. Agility, power, technique. Despite the bulky physique he can do anything he wants, he's one of the greatest, regardless of who he plays alongside. He doesn't feel any pressure."