Translate

Thursday, 17 November 2011

Засилувањето е веќе во Миланело?!

Сите знаеме дека вчера Raiola направи вистински БУМ со изјавата дека веќе 10 дена се наоѓа во Бразил заедно со Ariedo Braida и работат на вистински хит за тимот на Милан, фудбалер кој ќе биде огромно засилување! Името не се спомнуваше. Сепак, Ри преку своите канали во Јужна Америка открива уште еден ексклузивитет! Всушност, цела таа изјава на Раиола и воопшто цело тоа патешествие во Јужна Америка е само параван, вистински cover up! Момчето ВЕЌЕ се наоѓа на trial во Milanelo!!!
И следи ексклузивно hidden cam видео во кое се гледат несомнено високите технички квалитети и samba генот! Јас мислам дека треба веднаш да му понудиме долгогодишен договор, а Вие...?

13 comments:

Anonymous said...

На Марсело личи :)

ReBorned said...

Во фризурата :)
Ама во финтите на татко му е ;)

Navigator said...

Озбилен е Бранко од Телма или се заебава??

ReBorned said...

Да да уште од некни е рекламата...

Navigator said...

му пишав и чекам одговор...

Navigator said...

и дај за викендов 2-3 чаптери да ги смачкаме :)

ReBorned said...

Јас мислев да се паузира оти сега има натпревар, треба да се одбележи гостувањето кај Viola.

Anonymous said...

Да погодам ќе даваат некој рандом натпревар кремонезе-вијареџо наместо виола-милан? ме мрзи да проверам па си претпоставува :)

ReBorned said...

Napoli - Lazio
Заради Пандев кој наверојатно нема ни да влезе во игра (барем не пред 70та)

ReBorned said...

Момци ќе преземете за пост за Viola? На работа сум...

Navigator said...

јас нема да можам овојпат

Navigator said...

пишувам...

ReBorned said...

Ајде, многу го шминкаш :)