Translate

Monday, 28 November 2011

Grande Tiziano!!!

Посебно внимание на 01:50 :)

11 comments:

Navigator said...

Отворајте брзо на фан-клубот на ФБ и читајте коментарите на постот "Галијани: Тевез само на позајмица, Алегри останува 101 %". Ова е невидено!! :D:D:D

Или сајт кај што ќе можам да закачам слика па да ви пратам линк. Најверојатно ќе го избришат коментарот :)

ReBorned said...

Не сум фан, како да ја најдам?

ReBorned said...

A за сајт има повеќе, погуглај или пробај на пример Flickr

Navigator said...

незнам, не го користам многу фб-от. ама пробај со like, прочитај, па unlike. мислам дека така е наједноставно

Navigator said...

еве го и вака :)
http://imageshack.us/photo/my-images/545/angelamerkel.png/

Navigator said...

и немора да коментирате откако ќе погледнете... кажано е се :)

ReBorned said...

Јас еднаш пред доста време во коментар на тој "фан клуб" ја промовирав странава (блогов) и тие веднаш ми го избришаа. Потоа го постирав повторно линкот и одоздола најучтиво ги прашав зошто го бришат линкот и им одржав една лингвистички и морално солидна лекција за тоа дека не треба овој блог да го чувствуваат како конкуренција ако се вистински навивачи на Милан туку тоа само може да придонесе за поголема дискусија и размена на мислења оти нели бие не сме ривали и сите го сакаме истиот клуб. Значи тоа не би требало да им претставува проблем ОСВЕН доколку не се тн mercenarys т.е нивните размислувања повеќе одат кон што е можно поголем број на фанови отколку кон љубовта кон клубот. Потоа одоздола имаше еден коментар убаво го паметам ("не го бришете линкот, одете разгледајте, тоа се луѓе кои живеат за Милан а не како нас, знаат се' што се случува во клубот а ги следат дури и младинските категории, ги имам читано имаат многу добри текстови") а јас притоа направив и screen shot за доколку го избришат пак коментарот. Сепак, набрзо сфатив дека тоа се всушност вистински mercenarys и решив да прекинам со обидот за "збратимување".
Извинете за грешките во пишување, на телефон сум и се уморив :)

Anonymous said...

Вала многу :)

Navigator said...

Вала и тебе на вниманието :)
А сега може едно прашање: со кого играме следно, кога, кои се повредени играчи и дали ќе има пренос на Телма? :)
Не сакам да се разбереме погрешно, убаво си прашав!

Navigator said...

П.С. Пато е цар, Робијно тиња! УУУУУУААААААА!!!!! Да го продадеме, ќе земеме убави пари, па да си купиме некој млад, на пример Drogba. :) И Боатенг ќе го продадеме оти лошо изигра на последната, не ми текнува точно против кој беше

ReBorned said...

Хахахахахахаха