Translate

Wednesday, 28 January 2009

MILAN-GENOA PREVIEW

Бидејќи немам многу време,и денов што следи ќе ми биде хаос што незнам ни дали ќе ја фатам утакмицата од почетокот ќе бидам краток!
На Милан повторно му треба победата ако сака да остане в чекор со врвот а со оглед на фактот дека јуве и мерда имаат не толку лесни гостувања се чини дека сега ни е шансата!И Џенова ни е должник поради поразот кој ни го нанесе во второто коло така да ете мотив плус да докажеме колку вредиме!
Околу составот ќе бидат истите играчи кои бе во комбинација против Болоња плус Јанкуловски кој ја отслужи суспенсијата.Значи:

Abbiati, Dida, Antonini, Zambrotta,Senderos,Maldini,Favalli, Jankulovski,Ambrosini, Beckham, Flamini, Pirlo,Seedorf,Kakà,Ronaldinho, Pato, Shevchenko, Inzaghi.

Според мене најпаметна формација би била 4-3-2-1 односно омилената на Анчелоти,само со тоа што Сидорф ќе биде седнат на клупа(што знам дека тешко ќе се случи)и Јанкуловски би играл на негово место,а одбрана иста односно: Замброта и Малдини сигурни се,а да се одлучи Карло помеѓу Фавали,Антонини и Сендерос.

Абиати
Замброта,Малдини,Фавали,Јанкуловски
Амброзини,Пирло,Сидорф
Кака,Роналдињо
Пато

Освен ако не влетаа Бекам во прв тим(а многу веројатно е тоа)тогаш овој би бил составот.Но тоа би значело дека Сидорф ќе биде исфрлен од неговата позиција и ќе биде или место Дињо или на клупа...како и да е многу комбинации има ама она што е најбитно е да утре победиме!Па макар и Фавали во напад играл :Р

П.С.Не испадна баш краток постов :Р

П.П.С.Бориело пак се повреди и нема да го гледаме уште едно месец дена.... :(



FORZA MILAN!!!


Sunday, 25 January 2009

BOLOGNA-MILAN 1:4 ANALYSIS & RATINGS




400-стотиот натпревар на клупата на Милан Анчелоти го прослави со победа.Сосема доволна одмазда за поразот на самиот старт на шампионатот.Како што кажува резултатот Милан ја прегази Болоња пред се на тактички план.Очигледно дека со малку среќа,тактичката замисла на Анчелоти знае да биде многу исплатлива-нешто што досега ни недостасуваше токму на гостувањата од типот на Болоња.


Абиати 7.5 Уште една одлична изведба од него.Неколку одлични интервенции пред се ударот на Ди Вајо,но она што најмногу ме радува кај него и често го спомнувам е дека е константен и сигурен.Неможеше ништо да направи при пеналот на Ди Вајо.
Замброта 7.0 А зошто да не и 7.5?како и да е уште една добра изведба од Замбро.Пеналот за водство беше направен над него што значи дека имаше голем удел во победата.Забележително е дека добро соработува со Бекам на десната страна.

Сендерос 7.0 Па добар беше со оглед на фактот дека ова му беше прв старт во Серија А.На моменти несигурен,но ми се допаѓа неговата агресивност и стартовите во кои не е ни малку нежен :)

Малдини 7.0 Уште една капитенска изведба од капитенот :) Втор натпревар по ред го гледам се почесто на противничката половина,потсеќа на старите добри времиња :)

Фавали 7.0 Искусна изведба од него.Ништо посебно но не ни изигра лошо,добро комбинираше со играчите од средниот ред и сосема солидна изведба и од него.

Пирло 7.0 Си беше Пирло само не толку активен во организирање на нападите како што знае.

Бекам 7.5 Добар натпревар и мнооогу добар гол :) Бекс стартува трет натпревар по ред што воопшто не ме зачудува со оглед на фактот дека ќе биде со нас до март.Уште еднаш пофалба за Анчелоти што го смести Бекс на вистинско место и секако и за Бекс кој без проблем се уклопи :)

Амброзини 7.0 Имаше најголем дел од прљавата работа во средниот ред ама немаше многу потреба од такво нешто и затоа често го гледавме како ја контролира средината заедно си Пирло.

Сидорф 7.5 Од толку што го каравме му дојде памет и изигра супер натпревар.Даде гол,а многу ми се допадна што го видов како трча!дада трча! :) Во една ситуација несебично му асиситираше на Кака но овој се опушти и на крај ништо не испадна.

Кака 8.5 Па мен оф д меч...2 гола...можеше и трет(очигледно неможам да се помирам со тоа :).Се на се видовме 1/4 од можностите на Кака :)

Пато 7.0 Солиден натпревар и од него.За жал ја преќина серијата од 5 натпревари по ред каде што даваше голови но ќе има уште време и шанси за него да се поправи :Р Црвениот картон на Мудингаи беше покажан токму по стартот врз него.

Измени: Антонини / Роналдињо / Инзаги /

Победа,3 бода и уште поважно на само 3 бода од врвот сме каде што се израмнети јуве и мерда.Но искрено,не верувам дека мерда ќе киксне вечер иако играат без Ибра-хомович :)
Веќе в среда против Џенова дома имаме шанса за да се доближиме уште повеќе до врвот со оглед на фактот дека јуве и мерда имаат не баш лесни гостувања.




FORZA MILAN!!!

Saturday, 24 January 2009

BOLOGNA-MILAN PREVIEW


Официјално започнува второто полувреме од најдолгиот натпревар секоја сезона.Со натпреварот против Болоња в недела,Милан ќе се обиде да остане в чекор со лидерот,а можеби(камо среќа)и на само 3 поени од него.
Болоња ни се должници.Токму од нив на првиот натпревар сезонава изгубивме кога заслуживме да победиме. Но тоа е минато...она што е пред нас е Недела: 15:00 Renato Dall’Ara и секако победа!

На одбранбената криза се чини и нема крај, и иако Неста се опорави од повредата сеуште не е подготвен за настап...на листата на играчи кој не се во комбинација за настап против Болоња се приклучи и Јанкуловски кој нема да настапи поради црвен иоткартон против Виола во минатото коло.Главната опасност кај Болоња без сомнение е Марко Ди Вајо-моментално најдобриот стрелец во Серија А како и Франческо Валијани-дечкото кој ни даде евро-гол на горе споменатиот натпревар.
Според мене овој треба да биде составот:

Abbiati
Antonini,Maldini,Favalli,Zambrotta
Beckham,Pirlo,Ambrosini
Kaka
Inzaghi,Pato

Арно ама јас и Карло за жал не се согласуваме многу во фактот дека последните 2 натпревара на Сидорф беа во најмала рака лоши,и дека Инзаги им брцна 2 комада на Хановер(а кога ќе распали Пипо знаеме што се случува)Така да,ако не се премисли у последен момент(или е принуден на такво нешто)ова би биле 11те избраници на Анчелоти в недела:

Abbiati
Zambrotta,Maldini,Senderos,Favalli
Beckham,Pirlo,Ambrosini
Kaka,Seedorf
Pato

-Поради делумно лошата форма и настинката Роналдињо најверојатно ќе биде оставен на клупа.




FORZA MILAN!!!

Tuesday, 20 January 2009

ФУДБАЛОТ НАД СЕ!


Светскиот фудбал преживеа и се одбрани од еден опасен напад врз него. Херојот во таа битка се вика Ricardo Izecson dos Santos Leite или едноставно КАКА. Многу работи веќе нема да бидат исти, се докажа дека неможе на било кој што ќе му падне на памет, а има 'малку' подлабок џеб дека може и да го поместува и светскиот фудбал лево или десно. Неможе од клуб кој 40 години нема титула да направиш клуб од светски рамки преку ноќ само затоа што имаш малку повеќе шушки. Неможе да го рушиш она што го граделе генерации наназад во мн. светски прочуени и успешни клубови за многу помали суми на пари и ти одеднаш да се појавиш и да речеш пу пу неважи историјата сега ние сме најдобрите и сите најдобри ќе дојдат кај нас. Едноставно неможе!!!

Кака беше под големо искушение, факт е дека сумата беше астрономска, факт е дека ќе заработуваше двојно повеќе од тоа што заработува во Милан, но исто така факт и дека му преовлада разумот и срцето кои едноставно не му даваа да го направи тој чекор иако таму горе над неговата глава едно мало ѓаволче како на цртаните му викаше да си ги собере парталите и да му ја дувне заедно со парите.

Кака со овој потег докажа мн. работи, прво дека е голем човек, дека е страшно паметен дечко, дека и покрај големата финансиска можност што ја имаше он одлучи да остане во клубот во кој има премногу пријатели, одлучи да остане во клубот што го сака и одлучи да продолжи да игра пред фановите на кои тој лично премногу им значи! Ваков чекор во денешни услови во какви што е светскиот фудбал, односно каде што првенствено се парите а тек потоа фудбалот и љубовта кон клубот и фановите, може да донесе само разумно и скромно момче каков што е Кака. Верувам дека даде одличен пример за многу генерации да не потпаѓаат под влијанието на парите и дека првенствено да биде нивната желба за надигрување , а секундарно да биде финансиското прашање.

СЕКОЈА ЧЕСТ!

FORZA RICKY! FORZA MILAN! MILANO SIAMO NOI!

Saturday, 17 January 2009

MILAN-FIORENTINA ANALYSIS & RATINGS

1-0!Сосема доволна победа која можеше да биде изразена и со поголема разлика,но на моменти изгледаше и Фиорентина ќе биде таа што ќе слави.Уште во петтата минута се виде дека Виола не е наивна и се закани преку Јоветич кој падна во шеснаесетникот,но по асистенцијата на својот помошник,Росети ја повлече првичната одлука да досуди пенал.Само 2 минути потоа,по добрата комбинација помеѓу Бекам и Јанкуловски,Пато се најде во одлична позиција која максимално ја искористи и со силен и прецизен удар во долниот лев агол од голот на Сторари постигна гол.
Од тогаш па се до крајот на натпреварот Фиорентина имаше поголем дел од играта и шансите,но со изненадувачки одличната одбрана и сигурниот Абиати,Милан се погрижи резултат да остане непроменет.


Абиати 7.5 Одличен натпревар се на се со кој се повеќе ме убедува мене а верувам и вас дека е вистинскиот човек за Милан,и дека ако продолжи вака нема да има потреба од купување на голман во наредните 4-5 години :)

Замброта 7.5 Газда!Заедно со натпреварот кога даде гол против Лацио,оваа му беше најдобра партија.Едноставно го имаше секаде а особено беше забележителен во одбраната каде што ако добро се сеќавам не беше прејден освен негде при крајот кога Јоветич се ослободи со него,но тоа беше на противничката половина и не претставуваше проблем за нашата одбрана :)

Малдини 7.5 Со едно око ја гледав утакмицата во целост,а со другото го следев секој потег на Малдини и што да кажам освен КРАЛ!не помина ништо покрај него цел натпревар,(скоро)сите воздушни дуели ги доби и на неколку наврати покажа и атракција,која само ја отсликува неговата уметност во бранењето :)
Фавали 7.0 Тивок но добар натпревар од него.Смирен како и секогаш и со неколку добри интервенции и беше една од главните причини зошто од Џилардињо видовме само бунење и какање :)

Јанкуловски 7.0 Ќе беше и 7.5 ама поради црвениот картон поради кој ќе паузира против Болоња доби само 7мица.Инаку константно одличен и напред и назад а забележително во нападот каде што упати неколку опасни центаршутеви.

Бекам 7.0 Бексссссссссссс :) добар е добар...неколку опасни центашутеви и еден многу опасен удар кој беше скротен од Сторари.Штета што немаше шанса да тртне некој гол од слободен :)

Пирло 7.0 Си беше Пирло :)
Амброзини 7.0 Константно добар и борбен во текот на целиот натпревар.
Сидорф 6.0 Најниска оценка од сите.Едноставно нели не беше ова негов натпревар(пак).Подобро ќе беше Шева или Пипо да почнат со Пато.Мислам дека последниве 2 натрпевара треба да го натераат Анчелоти да го седне Сидорф на клупа(ако остане Кака се разбира :(

КАКА 10. Бидејќи ова му беше можеби последен натпревар ја добива оценкава.Нема да коментирам за неговиот учинок во овој натпревар.

Пато 8.5 МеН оФ Д мЕч!3 утакмици по ред вауууууу!!!Патката распалува пак!на последните 5 натпревари постигна дури 7 гола!!!скор кој зборува сам за себе!Од Јувентус па се до Виола денес Пато посигнува голови.Ако вака продолжи во поскоро од очекуваното ќе се оствари предвидувањето на Кака дека Пато ќе ја освои златната топка еден ден :)


Замени: Фламини 7.0 Роналдињо / Сендерос 7.0 -Ме импресионираше за само кратко време поминато на теренот,браво! :)

Co oваа победа се доближивме на 6 бода од мерда и само 2 од Јуве кој утре против нашиот Горчо ќе се обиде да остане во чекор со горенаведените душмани :)


и за крај..... Кака и да остане,и да си замине ќе биде секогаш во нашите срца.Јас,(а верувам и голем дел од вас)плачев и бев во нок даун гледајќи неколку клипови со Кака...јас мислам дека нема да биде паметно да си оди но сепак,начинот на кој се поздравуваше со соиграчите по завршетокот на натпреварот говори нешто друго....како и да е остануваме
ЦРВЕНО-ЦРНИ!!!




FORZA KAKA!!! FORZA MILAN!!!

MILAN-FIORENTINA PREVIEW



Во натпревар,каде што централна фигура ќе биде КАКА Милан мора да оди на победа ако сака да остане со шанси за титулата.Се друго знаеме....така да:


Abbiati, Dida,
Zambrotta,Antonini, Maldini,Senderos,Favalli,Jankulovski
Ambrosini,Flamini,Pirlo,Beckham,Seedorf
Kaka,Ronaldinho
Pato, Shevchenko,Inzaghi

се 18те играчи кои се на располагање на Анчелоти


Abbiati
Zambrotta,Maldini,Favalli,Jankulovski
Ambrosini,Pirlo,Seedorf
Kaka,Ronaldinho
Pato
Клупа:
Dida,Antonini,Senderos,Flamini,Beckham,Shevchenko,Inzaghi

Иако јас би почнал со Антонини на местото на Јанкуловски и Јанкуловски на местото на Сидорф со оглед на фактот дека Јанкуловски против Рома малку прикажа ама затоа на натпреварот со Удинезе беше одличен во средниот ред-слично како и Антонини во одбраната.

Одиме на победа...па ако му е последна утакмица на Кака да нека ја памти и по тоа дека победил!





FORZA KAKA!!! FORZA MILAN!!!

Каде оди фудбалот?!



Фудбалскиот ( и не само фудбалскиот) свет е превртен наопаку! Во време на глобална рецесија и војни се појавува една (најблаго кажано) безобразна понуда! Шеиците од Сити дојдоа во Милано во мисија која што би го однесла Рики во сината половина на Манчестер. Се дотука е во ред! Арно ама таа мисија вреди околу 250 милиони евра (трансфер + плати)! Да бидам искрен, ниеден фудбалер не вреди толку пари! Доколку ова се реализира се подместуваат границите на фудбалот од корен и нема да биде воопшто чудно доколку за неколку години, ФИФА преслика нешто од НБА односно воведе некоја бета верзија на селари-капот од НБА!
Како што реков претходно, ниеден фудбалер не вреди толку пари, но ако некој е близу тоа тогаш тоа е токму тој!

Сити добива многу со неговото евентуално ангажирање! Добива пред се фудбалски бисер, страшно интелигентен на теренот а воедно и извонредно скромна личност! Личност која секогаш ќе работи за доброто на тимот и фудбалер кој нема никогаш да прави проблеми во соблекувалната. Идол на младите, маркетингшки совршена фигура и (можеби најважно) ѕвезда која може „да повлече нога“ односно да ги примами и другите идни цели на Сити да му се придружат нему!

Што добива Милан? Милан добива сума на пари со која може да формира цел нов тим (а нема потреба за такво нешто). Добива таква сума за фудбалер кој две години има хронични повреди на коленото и со операција претходната сезона! Е сега проблем претставува дали B&G се подготвени тие пари да ги инвестираат во тимот или ќе бидеме сведоци на $heva – втор дел (продаден за 45 мил. Евра а купен само Рикардо Оливеира за 15 мил.)! Милан добива одлична сума со која може да направи целосен ремонт на одбраната (која полека но сигурно се освежува со Тиаго Силва и Матиони), да се земе еден Сантакроче и да се обезбеди таа CB позиција за следните 10-тина години, да се купи уште по еден одличен фудбалер во средниот ред и во нападот!
Што губи Милан?! Милан (или поправилно B&G) губи авторитет најпрвин кај сопствените навивачи а потоа и кај останатиот фудбалски свет! Губи икона на тимот и иден капитен на Милан! Губи брзина и луцидност во средниот ред и во нападот, го губи единствениот фудбалер (со моменталнава формација и фонд на фудбалери) кој што внесува динамика во средниот ред! И што е најважно губи лидер (посебно по крајот на сезонава кога и Ил Капитано ќе ги соблече копачките)!

Што добива/губи Рики? Рики веднаш по понудата на Сити изјави дека сака да остаре во Милан и да биде капитен (како многу пати претходно). Но B&G останаа неми на понудата на Сити (молчењето значи прифаќање) и им дозволија да преговараат со Рики (што само по себе го потврдува претходното)! Во тој момент Рики се почувствува предаден и сфати дека е подобро доколку си замине. Тој добива плата со која финансиски ќе се обезбеди себе и идните 3 поколенија! Добива шанса да влезе во еден нов свет, да биде дел од еден нов проект во градење... Губи стил, губи шанса за борење за трофеи (барем во прво време) и губи европски купови (минимум за година и пол)!

Кога се ова ќе се стави на вага... кој добива најмногу?!


Најголем добитник од целата оваа ситуација (без разлика што тој воопшто не сака Рики да замине) е едно младо момче, сегашноста и иднината не само на Милан туку и на светскиот фудбал во целина... Alexandre Rodrigues Da Silva - PATO!
Момчето кое блеска со својот раскошен талент, момче кое како никој претходно не потсетува на Роналдо во своите најдобри денови! Момче кое за да може да блесне во сиот свој сјај му е потребна формација со 2 напаѓачи 4-4-2 односно 4-3-1-2, нешто што нема да го добие се додека се во тимот Дињо и Рики! Момчето има само 19 години а има страшни бројки зад своето име во лига во која е најтешко да си напаѓач! Натпреварот со Виола вечерва ќе му биде 38 натпревар во Милан (значи заокружување на една сезона)! Момчето има неверојатни 17 гола досега! Во својата прва сезона во Калчото во дрес на Милан и во време во кое не беше стандарден а едно време не играше и поради повреда! Се сеќавам добро како цел Милан го носеше на свои плеки во текот на претходната сезона кога беа повредени сите вклучувајки го и Рики! По постигнувањето на вториот гол, на она прекрасно ремек дело против Мексес и Рома едноставно бликаше со самодоверба, никогаш претходно го немав видено вака да прославува гол, момчето прераснува во маж и е спремен да гази се пред себе! Само напред Але!!!
Forza Ricky, Forza Ale, FORZA MILAN!!!

П.С Текстов е пишуван во време кога судбината на Рики сеуште е неизвесна! Но како и да е, Рики и да не оди сега во Сити веќе никогаш нема ништо да биде исто, на лето Реал ќе биде охрабрен од фактот што Рики веќе не е недопирлив, Сити ќе се врати со повеќе куфери... се ќе прерасне само во поголема фама која на крај сепак ќе заврши баш така како што би завршила сега!

Thursday, 15 January 2009

Фелипе Матиони



Во деновите кога се повеќе се зборува за евентуалното заминување на Кака,Милан се засили со уште еден млад бразилец.Станува збор за Фелипе Матиони или едноставно Фелипе,кој игра на позиција на десен бек,и десен крилен бек.Има 20 години,доаѓа од Сантос за сума од околу 6 милиони евра.Милан во трката за неговиот потпис повторно ги победи Интер и забележително Јуве кој скоро цела година го следеше.Фелипе има италијански пасош што значи дека веднаш може да заигра.Едно нешто што ме загрижува е тоа дали Фелипе ќе добие адекватна шанса,а не да биде шета по позајмици,и уште полошо да седи на клупа.

Бидејќи бурно ја следев ситуацијава уште од раните утрински часови,се изненадив што дури пред помалку од еден час се појави официјално известување на ацмилан.ком каде што пак пишува дека Фелипе доаѓа на позајмица со опција да биде купен.Само накратко да се навратам на муабетот со Кака...според мене по заминувањето на Шевченко тој стана симболот на Милан.Сите овие шпекулации ме потсеќаат кога пред извесно време Реал беше напален за Кака,и нивната дрскост стигна до тоа ниво што и објавија кој број на дрес ќе го носи Кака за нив.Како и да е...пред некој ден самиот Кака изјавил дека сака да остари во Милан(што не е така тешко :) ) и јас верувам дека ќе остане до крај на кариерата.






FORZA MILAN!!!

Monday, 12 January 2009

Roma - Milan; 2-2

Gourcuff - мајсторија

Vucinic-Pato 2-2 Player Ratings


Bidejki me zeza neso so pecatnite bukvi mojot cenet pc morav vaka za prvpat po neznam kolku vreme :)
Kako i da e,natpravarot zavrsi za moe licno iznenaduvanje bese odlicen,ispolnet so sansi na dvete strani,i na kraj i rezultatot(mozebi)bese praveden.

Abbiati 6.5 Ili 7 whatever...dobro se spravi so(skoro)site udari kon negoviot gol iako mozebi mozese da napravi nesto okolu vtoriot gol poradi nacinot na koj bese postignat.
Zambrotta 6.5 Ne bese impresiven,no ne bese ni mn los.Iksreno ne sum mn dobar na davanje oceni so takvi izdanija na igraci taka da ako ne vi se dopaga ne ja svakajte ozbilno ocenava :)

Maldini 7.0 Si bese Maldini...valjda :P

Favalli 6.5 So ogled na faktot deka vo posleden moment se najde vo prvite edinaesetmina i deka stotuku napolni 36 godini i deka ne mi e omilen igrac ocenkava mu e taman :)

Jankulovski 7.0 Navidum cudna izvedba od Janko.Imase golem udel vo prviot gol na Pato,no i vo prviot gol na Vucinic,a inaku dobro izigra se na se.

Beckham 7.0 Sosema solidna izbedba ako se pomisli deka debitirase i deka prvpat igra fudbal na italijansko tlo.Na krajot koga bese zamenet,zamorot bese evidenten.

Pirlo 7.0 Nisto posebno...i toj si bese Pirlo :)

Seedorf. 6.5 Kolku pati sme rekle deka e baven Seedorf?Epa aj pak ke kazam...baven baven...ne bese negova najdobra utakmica...moze on mnogu podobro,i ke vidime podobro siguren sum :)

Kaka 7.5 Ova 0.5 e za asistencijata ne izigra nisto posebno ni on,ama bese i dobro cuvan.

Ronaldinho 7.0 Slabo go imase...se trudese asistirase,upatuvase topki...no ednostavno ova ne bese negov natrpevar.Mozam da zamislam kakov ke bese rezultatot da bese :)
Pato 8.5 Man of the match dva natprevara po red.Nemam veke zborovi za nego...vtoriot gol bese prica sama za sebe,iako treba da poraboti malce na nesebicenjeto,no sepak ima samo 19 godini..ima mn da raste ova dete :)

Subs: Ambrosini 6.5 ; Flamini /


I taka osvoivme bod,a mozevme i tri...a mozevme i ic.Toa e toa...naredna cel Fiorentina koja ova kolo iznenadi so poraz od Lecce doma.Site u sabota 20:30 na telma da bidete zakaceni :)

P.S.Ako imate moznost videte go golot na Gourcuff vo gazenjeto na Bordeaux od 4-0 nad PSG :)




FORZA MILAN!!!

Sunday, 11 January 2009

ROMA-MILAN PREVIEW


Бидејќи е 5 часот изутрина,и штотуку се вратив од една бурна ноќ ќе ги скокнам формалностите и ќе преминам на главното.
Последен пат ги победивме Рома во 2006та што значи дека не ни се омилениот тим против кој би играле.Се е можно,ама јас сепак не сум оптимист пред овој натпревар(си имам јас свои причини :) Натпреварот најверојатно ќе биде обележен и со наводното деби на Бекам за кое медиумите не престанаа да говорат.



Abbiati, Dida, Kalac, Maldini, Kaladze, Zambrotta, Jankulovski, Favalli, Senderos, Antonini, Darmian, Emerson, Cardacio, Pirlo, Ambrosini, Beckham, Flamini, Pato, Inzaghi, Seedorf, Kakà, Shevchenko, Ronaldinho.



Овие се повиканите играчи но доколку нема некоја повреда во последен момент(пу пу недај боже)или некое предомислување од Анчелоти,овие се 11-те кои би требало да истрчаат вечерва против римјаните :


Абиати
Замброта,Малдини,Каладзе,Јанкуловски
Амброзини,Пирло,Сидорф
Кака,Роналдињо
Пато


Не типувам ништо,само се надевам на добар резултат :)



FORZA MILAN!!!




П.С. Ни треба DEFENDER во овој преоден рок!