Translate

Saturday, 17 January 2009

MILAN-FIORENTINA PREVIEWВо натпревар,каде што централна фигура ќе биде КАКА Милан мора да оди на победа ако сака да остане со шанси за титулата.Се друго знаеме....така да:


Abbiati, Dida,
Zambrotta,Antonini, Maldini,Senderos,Favalli,Jankulovski
Ambrosini,Flamini,Pirlo,Beckham,Seedorf
Kaka,Ronaldinho
Pato, Shevchenko,Inzaghi

се 18те играчи кои се на располагање на Анчелоти


Abbiati
Zambrotta,Maldini,Favalli,Jankulovski
Ambrosini,Pirlo,Seedorf
Kaka,Ronaldinho
Pato
Клупа:
Dida,Antonini,Senderos,Flamini,Beckham,Shevchenko,Inzaghi

Иако јас би почнал со Антонини на местото на Јанкуловски и Јанкуловски на местото на Сидорф со оглед на фактот дека Јанкуловски против Рома малку прикажа ама затоа на натпреварот со Удинезе беше одличен во средниот ред-слично како и Антонини во одбраната.

Одиме на победа...па ако му е последна утакмица на Кака да нека ја памти и по тоа дека победил!

FORZA KAKA!!! FORZA MILAN!!!

5 comments:

kiko_pato said...

Па КОЈ ДРУГ АКО НЕ ПАТО!!!.... ајде сега да им шибнеме уште еден гол ... и да бидам јас добитен на КЛАДИЛНИЦА :) а неможам да го гледам КАКА :( :( :( ... и успат отворете goal.com :) изјавата од галијани прочитајте ја ... :)))))

Anonymous said...

Епа штета кико што не си добитен на кладилница :)
Иначе ќе пишува некој пост или да почнам јас? :)

kiko_pato said...

море добитен сум... :) 1 ја играв... а дали виде КАКА како се поздравуваше на крајот :( срцево ми се распадна.... и пишувај ПОСТ ајде сакам да читам :)

Anonymous said...

Хххх ок ае ќе пишувам ама ако се усогласам со некој пост у исто време ти си крив :Р

kiko_pato said...

:) :) :) ... нема брее... :)