Translate

Wednesday, 28 January 2009

MILAN-GENOA PREVIEW

Бидејќи немам многу време,и денов што следи ќе ми биде хаос што незнам ни дали ќе ја фатам утакмицата од почетокот ќе бидам краток!
На Милан повторно му треба победата ако сака да остане в чекор со врвот а со оглед на фактот дека јуве и мерда имаат не толку лесни гостувања се чини дека сега ни е шансата!И Џенова ни е должник поради поразот кој ни го нанесе во второто коло така да ете мотив плус да докажеме колку вредиме!
Околу составот ќе бидат истите играчи кои бе во комбинација против Болоња плус Јанкуловски кој ја отслужи суспенсијата.Значи:

Abbiati, Dida, Antonini, Zambrotta,Senderos,Maldini,Favalli, Jankulovski,Ambrosini, Beckham, Flamini, Pirlo,Seedorf,Kakà,Ronaldinho, Pato, Shevchenko, Inzaghi.

Според мене најпаметна формација би била 4-3-2-1 односно омилената на Анчелоти,само со тоа што Сидорф ќе биде седнат на клупа(што знам дека тешко ќе се случи)и Јанкуловски би играл на негово место,а одбрана иста односно: Замброта и Малдини сигурни се,а да се одлучи Карло помеѓу Фавали,Антонини и Сендерос.

Абиати
Замброта,Малдини,Фавали,Јанкуловски
Амброзини,Пирло,Сидорф
Кака,Роналдињо
Пато

Освен ако не влетаа Бекам во прв тим(а многу веројатно е тоа)тогаш овој би бил составот.Но тоа би значело дека Сидорф ќе биде исфрлен од неговата позиција и ќе биде или место Дињо или на клупа...како и да е многу комбинации има ама она што е најбитно е да утре победиме!Па макар и Фавали во напад играл :Р

П.С.Не испадна баш краток постов :Р

П.П.С.Бориело пак се повреди и нема да го гледаме уште едно месец дена.... :(FORZA MILAN!!!


8 comments:

ReBorned said...

Forza Favagol!!!
Бекси во интервју изјавил дека Малдини е фудбалски бог и одличен професионалец во и вон теренот... мислиш којзнае што ново открил
Ајде Ducky продолжи онаму каде што застана пред Болоња!

Anonymous said...

Моментално ич не ми се пишува пост...да ми извините... :@:@

ReBorned said...

Греота за Абијати... што не одбрани човекот!
Milan is like Italian football Robin Hood! We still points from the rich and gave them to the poor!

CurvaSud_Milan said...

aj ovoj komentarov odma avtorot na tekstov neka go izbirise poso 99.9 i 102% e virus. :))

Anonymous said...

Го избришав јас

Anonymous said...

Енивеј...пошо поминаа 2 дена и нема смисла сеа пост на кратко рејтингс:

Абиати: 7.5
Замброта: 6.5/7.0
Малдини 7.5
Фавали. 6.0
Јанкуловски 6.5/7.0
Бекам 7.5
Пирло 7.0
Амброзини 7.0
Сидорф 6.5/7.0
Кака 6.0/6.5
Пато 7.5

Дињо / Сендерос / Фламини 6.0

CurvaSud_Milan said...

...Анчелоти 2.0

Anonymous said...

Мислев 4ка али ај нека биде :(