Translate

Saturday, 24 January 2009

BOLOGNA-MILAN PREVIEW


Официјално започнува второто полувреме од најдолгиот натпревар секоја сезона.Со натпреварот против Болоња в недела,Милан ќе се обиде да остане в чекор со лидерот,а можеби(камо среќа)и на само 3 поени од него.
Болоња ни се должници.Токму од нив на првиот натпревар сезонава изгубивме кога заслуживме да победиме. Но тоа е минато...она што е пред нас е Недела: 15:00 Renato Dall’Ara и секако победа!

На одбранбената криза се чини и нема крај, и иако Неста се опорави од повредата сеуште не е подготвен за настап...на листата на играчи кој не се во комбинација за настап против Болоња се приклучи и Јанкуловски кој нема да настапи поради црвен иоткартон против Виола во минатото коло.Главната опасност кај Болоња без сомнение е Марко Ди Вајо-моментално најдобриот стрелец во Серија А како и Франческо Валијани-дечкото кој ни даде евро-гол на горе споменатиот натпревар.
Според мене овој треба да биде составот:

Abbiati
Antonini,Maldini,Favalli,Zambrotta
Beckham,Pirlo,Ambrosini
Kaka
Inzaghi,Pato

Арно ама јас и Карло за жал не се согласуваме многу во фактот дека последните 2 натпревара на Сидорф беа во најмала рака лоши,и дека Инзаги им брцна 2 комада на Хановер(а кога ќе распали Пипо знаеме што се случува)Така да,ако не се премисли у последен момент(или е принуден на такво нешто)ова би биле 11те избраници на Анчелоти в недела:

Abbiati
Zambrotta,Maldini,Senderos,Favalli
Beckham,Pirlo,Ambrosini
Kaka,Seedorf
Pato

-Поради делумно лошата форма и настинката Роналдињо најверојатно ќе биде оставен на клупа.
FORZA MILAN!!!

15 comments:

ReBorned said...

Формацијата и стартните 11 ќе бидат оние што ти се последно напишани...
Инаку мала корекција... на меѓународниот форум не е Favalli туку FavaGol :D
Сега што нема постигнато гол преку 2 години тоа не се важи... којзнае можеби се смета и тие што ги асистира кон сопствената мрежа?!

ReBorned said...

Senderos is fine. Tomorrow he will finally play from the first minute.
Хм... Нема Фавалињо?! Или нема Антонини...

Anonymous said...

Ја типувам дека Фавалињо ќе почне :) а треба Антонини...али јбг
Иначе Ри може тоа се однесува ако ти текнува баш пред 2 год кога на 2 натпревара по ред постигнуваше Фавали голови,шо го знаеш...може сеа ќе распали :)

ReBorned said...

Памтам тогаш беше он фајр!
И од тогаш нема постигнато гол... Forza Favalinho!!! :D :D :D

Anonymous said...

Глејте Јуве луѓе...и слободно разочарајте се....вакво помагање на судиите неам видено од Германија-Македонија ракомет...срамота...после не им помагаат на Јуве и Интер хах

ReBorned said...

Го гледав само прво и видов чист пенал недосуден врз Србинот + чист гол од Џилата поништен...

Anonymous said...

Доволно си видел Ри....btw Црногорец е :)

Anonymous said...

1-3 на полувреме со играч повеќе...Не е лошо не е....некој пропуст на судијата ама битно е дека имаме водство :) Очекувам во второ полувреме да влезат Антонини,Роналдињо/Шева/Инзаги

ReBorned said...

Супер Пипо влегува во игра во 73-та минута! Гледајте сеа смешки Пипо дава гол!!! :) :) :)

Anonymous said...

Хах нема нишо смешно у тоа Пипо да дае гол :Р иначе кака требаше да постигне хет трик места да го тапша пред гол :)

ReBorned said...

Пипо нешто не е во форма... помина цели 17 минути на терен а не постигна гол?!
Добар натпревар, рутинирана победа.. Бекси со деби гол :)

Anonymous said...

Ри ќе пишуваш пост или?

kiko_pato said...

Пишуј ти бре... :)

Anonymous said...

Аааа Кико педер еден само за читање постови си тука :Р енивеиј...Ри??

Anonymous said...

Ае пишувам...