Translate

Sunday, 11 January 2009

ROMA-MILAN PREVIEW


Бидејќи е 5 часот изутрина,и штотуку се вратив од една бурна ноќ ќе ги скокнам формалностите и ќе преминам на главното.
Последен пат ги победивме Рома во 2006та што значи дека не ни се омилениот тим против кој би играле.Се е можно,ама јас сепак не сум оптимист пред овој натпревар(си имам јас свои причини :) Натпреварот најверојатно ќе биде обележен и со наводното деби на Бекам за кое медиумите не престанаа да говорат.Abbiati, Dida, Kalac, Maldini, Kaladze, Zambrotta, Jankulovski, Favalli, Senderos, Antonini, Darmian, Emerson, Cardacio, Pirlo, Ambrosini, Beckham, Flamini, Pato, Inzaghi, Seedorf, Kakà, Shevchenko, Ronaldinho.Овие се повиканите играчи но доколку нема некоја повреда во последен момент(пу пу недај боже)или некое предомислување од Анчелоти,овие се 11-те кои би требало да истрчаат вечерва против римјаните :


Абиати
Замброта,Малдини,Каладзе,Јанкуловски
Амброзини,Пирло,Сидорф
Кака,Роналдињо
Пато


Не типувам ништо,само се надевам на добар резултат :)FORZA MILAN!!!
П.С. Ни треба DEFENDER во овој преоден рок!


7 comments:

ReBorned said...

Е ни треба Defender ама никој не не прашува мене и тебе :(
Составот е тој со можеби една измена Фламини на местото на Амбро поради тоа што Амбро закачил некоја незгодна повреда и подоцна им се приклучи на останатите па сеуште не се знае дали е доволно фит...
Незнам дали ќе победиме ама чувствувам дека Але постигнува гол, што не значи дека би било доволно за позитивен резултат (види Јуве)
П.С Мерда изигра само 1-1 па сега му е мајката :)

Anonymous said...
This comment has been removed by a blog administrator.
Anonymous said...

Е за жал така е Ри :(
А за ова со Фламс напоменав во постот за тие пу пу недај боже повреди :)
П.С.Леле као био сакал да влезе Бекам од клупа и да тртне еден од неговите слободни....али јбг...не играме ПЕС или Вининг Илевен :)

FORZA MILAN!!!

rimjanin said...

нека победи подобриот вечерва !

и на двете екипи очајно им е потребна победа, тоа е еден од предусловите за да гледаме добар фудбал за пола саат :P

Anonymous said...

Хах Римчо,ја би рекол дека тоа е предуслов да глеаме добар фудбал за едно пола саат,и со надеж да гледаме интересен фудбал од барем пола саат :Р

Anonymous said...

И пак Вучинич.... добро бе шо памет имаат Галијани и Анчелоти со оваа одбрана? :@

Anonymous said...

Уаааааааа Але Але Пато!Каков втор гол аууу :)
Иначе 2-2 можда реално...али факат Милан беше боље :Р

Ќе пишува некој пост или да почнувам јас?