Translate

Sunday, 15 May 2011

The Moonwalk!

25 comments:

ReBorned said...

Јас сеуште не можам да поверувам дека го направи ова!
Kevin you are the Prince!!!

Navigator said...

јас искрено очекував некоја импровизација и тоа кратка. ова луѓе е професионално и фантастично добро!! :)
ама и целата пост-меч програма беше врвна: од презентирањето еден по еден (кое Бранко го оцени како лошо и предолго), од проекторот долу на терен, од moonwalk-от, од лајт-шоуто, од Piazza Duomo... ПЕРФЕКТНА ВЕЧЕР!!!

ReBorned said...

И Принтер сакале да замешат прсти околу BOA, доколку не можеме да се договориме со Прециози, тие сакале да влетат во игра и да го украдат!
Алоооо, типот го направи Moonwalk пред преполн Сан Сиро, настапот го заврши со бакнежи кон фановите, следи тетоважа на логото на Милан на левата рака, мислите дека имате шанса господа?!

Vase_AC Milan said...

WOW за се што се случуваше вчера.Сеуште сум потресен.Не се сеќавам на вакво славје некогаш да имало за титула на Сан Сиро.
Секоја чест за БОА,тој е душата и срцето на овој тим.Од вчера до овој момент додека пишувам сигурно над 30 пати го имам гледано клипов со moonwalk.Алал да му е едностано не се опишува со зборови само можеш да останеш без зборови.
А и утакмицата беше топ,на супер начин ги испратија навивачите на славје.Овациите за Пипо беа единствени.
Случувањата од синоќа покажуваат зошто Милан е единствен и зошто има таква историја и таква моќ во светскиот фудбал.

FORZA MILAN TU SEI TUTTA LA MIA VITA

Navigator said...

ова мора да го видите :):):) Tiziano ala Prince!
http://www.youtube.com/watch?v=XdSWNhoBslc&feature=player_embedded

Navigator said...

и уште нешто... нели го делите чувството со мене дека Marchetti е нашиот нов играч кој треба да се официјализира деновиве?
добар backup голман, повторно добиен без пари, имаше суспензија во Cagliari скоро цела сезона, за него нема место во конкуренција со (за мене извонредниот) Agazzi, добро се познаваат со Max, синоќа имаше средба Galliani-Cellino. се' се тоа аргументи кои водат кон ангажирање на Federico. нормално, притоа да не се откупува договорот на Amelia. ваше мислење??

FORZA MILAN!!!

Vase_AC Milan said...

Може може.Мислам дека Амелија не е најдобра опција како бекап.Незнам зошто ама типот со него лоша карма носи и има големи падови во концентрација.Маркети одамна ме бендисува и мислам дека е подобар у секој случај.

Anonymous said...

Квалитативно се тука негде, а дека носи лоша карма не се слагам едно време беше сметан за замена за големиот џиџи,па после дојде гореспоменатиот маркети па сега сиригу е шемата.
Нема да ни дојде лошо во никој случај, одличен голман башка италијанец....мх мх мх...

Anonymous said...

Иначе утакмицата не ја гледав сеуште снимена ми е на макс тв кај другарче, е сега пак ќе морам да ве замарам кој има да прати нешто од афтер партито, и Ри торентите од прославата со рома се топ!хд квалитет, сите моменти опфатени супер!

ReBorned said...

На времето и самиот Џиџи Буфон рече дека Маркети е нешто посебно.
Прави ќејф...

Navigator said...

кога сме кај голманските перспективи, за мене број два во Италија е Viviano, па натаму Marchetti и Sirigu. значи зборувам за активни репрезентативци, инаку веднаш зад Gigi би го сместил Кичо, секако.

за Драган и прославите:
http://www.youtube.com/watch?v=h1XNCmLAyZM&feature=player_embedded

http://www.mediafire.com/?w17glvkcyvpc91h

http://www.mediafire.com/?u0zczbsob80g8il

The Last Mohican said...

Prince e ZVER!!! :)))

ReBorned said...

Ама и Tizziano држи чекор :)

Anonymous said...

Il Monstro се изнаигра со I-Pad от :)
И нешто што долго време мислев на кого на кого ли ми личи и конечно ми текна....
Урби Емануелсон = Др.Дре !!

Vase_AC Milan said...

Thiago Emiliano "Il Monstro" Silva a.k.a Mohhamed Ali :)

Денеска излезе првото интервју од Мексес како играч на Милан.Кажува дека потпишал 4 год договор и дека бил пресреќен што се наоѓал во тим на нивото на Ман Утд и Реал М,кои исто така биле заинтересирани да го доведат во своите редови,но веднаш знаел каде треба да игра и каде има шанса да освои ЛШ.Исто така наскоро ќе дознае и дека Милан не е на нивото на гореспоменатите туку на ниво или две погоре.
btw: дресот му стои страшно и така е личен сега е уште поличен :)

ReBorned said...

Навистина Урби е Dr. Dre... само му фали малку физикус, малку повеќе...

А сега размислувања: Ganso, Lamela, Pastore, Hamsik, Kwado Asamoah, Xabi Alonso...?

Во последните неколку дена е најжешка темата Пасторе...
Зампарини бара 40 но се шпекулира понуда од 30 милиони + Касано од страна на Милан

Hamsik за MLC е страшна аквизиција, Пасторе+Хамшик делува уште пострашно, ништо помалку нема да бидам задоволен и со Асамоа, одличен фудбалер со чувство за добар пас. Вие...?

Navigator said...

зошто зборуваме за купување на напаѓачи? зарем го немаме најдобриот напад во светот? нема најава дека некој од напаѓачите сака или ќе се продава, така да не гледам причина за барање на нов.

ReBorned said...

Кој од претходноспоменативе е напаѓач...?

ReBorned said...

И веста на денот.. официјално:
Милан ги продолжи договорите на Flavio Roma и Marc The Boss Van Bomel на уште една година и Il Monstro до 2016!!!!!

Navigator said...

Pastore и Hamsik. не реков дека се класични напаѓачи, туку се WF или SS. тоа мислам дека не ни треба моментално во тимот. да, секогаш е добро да имаш уште некој врвен играч, ама дали тоа може финансиски да се издржи. искрено, летово Cassano не би го менувал ниту за Pastore. меѓу играчите во нападот има таква хемија што грешка ќе биди ако се донеси нов, ајде сега ќе речам, офанзивен играч.
за Asamoah имам солидно мислење, за Xabi Alonso знаете колку го сакам, за Ganso се заколнав дека не коментирам, a Lamela сметам дека не го познавам доволно за да коментирам.

честитки за Roma, MVB и TS!!

ReBorned said...

Иван не зборувај така, ме разочаруваш по малку. На Милан БАШ му треба AMC, 10-ка, полушпиц или како сакаш кажи го!
На Милан БАШ му треба фудбалер од средината на теренот и на Милан БАШ би му бил одлично освежување за средниот ред било кој од претходно наведените (барем според мене).
Незнам како Пасторе и особено Хамшик ги сместуваш во напаѓачите...

Anonymous said...

Мене лично пасторе ми е по преценет од кралската свадба.
Хамшик е баш на онаа позиција која ни треба, да не заборавиме дека најверојатно Пирло и Сидорф ќе не напуштат и Хамшик со неговата игра, возраст искуство на хартија одлично би требало да се вклопи.
-За Гансо иам добар осечај
-Ламелата ми изгоре
-Чаби е светска класа а Асамоах асално го немам загледано.

Navigator said...

Hamsik не игра две сезони како LW, со Lavezzi во линија, позади најистурениот напаѓач?
Pastore сезонава со Ilicic не играат веднаш позади Abel, Miccoli или Pinilla?

Кажав дека не мислев на класични шпицови, туку на офанзивни играчи. и тоа е мое убедување дека на Milan не му треба нов офанзивен играч. овие двајца можеш да ги поставиш на AMC, на 10ка како што велиш, но неможеш поназад од тоа. мислам можеш, ама тоа не е нивно место. а за на AMC моментално ги имаш Boa, Binho, Cassano, Seedorf...

Vase_AC Milan said...

И Диего раскрсти со Волфсбург....

Navigator said...

Sandro и Pippo потпишаа продолжување на договорите уште една година!!