Translate

Monday, 2 May 2011

Mister Allegri


Васе, ја чував за некој нареден пост но кога веќе ја спомена...

15 comments:

Vase_AC Milan said...

MI DISPIACE :)
FORZA MAX

Vase_AC Milan said...

Еве ги......Ми се допаѓа ретро изгледот а тоа највеќе знаат да го истакнат Адидас.Многу се убави.

http://www.corrieredellosport.it/foto/calcio/serie_a/milan/2011/05/02-31407_0/Ecco+la+nuova+maglia+del+Milan+per+la+stagione+2011-2012

ReBorned said...

Ги гледав само како дресови и ми делуваат полично отколку кога ги носат MVB, Сидорф и Антонини :)
Не сакам да навредам никого!

ReBorned said...

А никој не искоментира ништо за тоа што го напишав околу Гансо на постот пред мечот, неговата асистенција и голот (и особено пасот пред неговиот гол, фантазија!)

Anonymous said...

Преминот од широки во тесни линии се менува секоја година од 2004та (ако добро ми текнува)
Прво нешто што ми текна кога ги видов е срање! ама потоа ги разгледав поубаво и видов дека ретро изгледот е мн добро вратен измешан со некои нови сегменти.Се на се добар дрес, не се жалам.
MVB позирал, што значи дека ќе остане наредна сезона(голема грешка ќе биде ако не остане.)
Муабетот со Пирло го читам и сум многу резервиран...пред се затоа што никогаш нема да ги заборавам головите асистенциите и сите добри партии на Пирло во текот на годините, и секогаш кога ќе го видам не мислам на него и сите грешки што ги направил,промашени пенали(Јапонија 2004, Истанбул 2005)туку на головите од слободен удар против принтер, емполи...ударите од далечина против шалке итн.
Затоа не се осудувам да кажам дали треба да остане или не.Но ако некој ме прашува мене и тој и гатузо треба да останат.А Grande Clarence треба да го врати долгот што го има кон Ајакс :)
Честитки за Роналдињо за титулата што ја освои со Фламенго, даде многу емоционално интервју после натпреварот :)
Гансо ќе заврши кај нас, незнам зошто ама имам такво чуство.
Ри не коментирав пошто уште го немам гледано видеото сега ќе го барам.
И уште еднаш ве замолувам ако имате торент од натпреварот да ми дадете линк пошто јас до сека на tpb и уште една страна не најдов.

FORZA LA NUOVA MAGLIA !!!

Anonymous said...

http://www.youtube.com/watch?v=kYHH1TotmyE&feature=related

Позз ри

http://www.youtube.com/watch?v=IUTf3M6gabY&feature=feedlik

Anonymous said...
This comment has been removed by a blog administrator.
Anonymous said...

http://www.youtube.com/watch?v=qLg2glh7Zoo

01:16

ReBorned said...

Не беше толку барано видео јас ги линкував и асистенцијата и голот во постот пред мечот со Болоња ама кој да гледа :)

Navigator said...

одлични се и асистенцијата и голот, ама мене муабетот ми е дали во Италија и воопшто во Европа, ќе го остават Neymar 10 секунди на 5 метра од голот да се мисли каде ќе додаде? :)
инаку Ри, го побарав видеото кога напиша и го гледав, само што не ми се коментира веќе за тој дечко. и прв би му посакал добредојде ако се реши да доаѓа. само нека престане оваа досадна приказна со него.

Anonymous said...

Досадна приказна ја почнаа и ја раскажуваат медиумите, ништо не можеме ние околу тоа.

Anonymous said...

Тек кога ќе отидеш со маусот на зборот "асистенција" и "гол" се потцртува бидејќи боите на блогот се сега црвено црни линковите не се гледаат освен ако не се болдирани или со друг фонт.
И не било лошо да ми кажеш како се линкува, не сум блогер некој а и ме мрзи да барам инструкции на нет затоа си прашувам на полесниот начин :)

Navigator said...

незнам дали мене ме прашуваше ама јас ќе ти кажам :) кога пишуваш пост кај икончињата за додавање на слика или видео имаш и копче link. само го маркираш зборчето или реченицата, кликаш link и ја додаваш линк-адресата. едноставно, нели? :)

ReBorned said...

Јас линкувам со html код, сеедно.
Само ова со Гансо ме плаши да не излезе како со Џеко. Премногу е сигурен за во Милан.
И уште нешто, B&G сакале да му дадат подарок на Алегри за освоеното скудето во Хулк, ѕверот од Порто. Првата понуда од 16 мил. е одбиена од Порто. Хулк е ѕвер ама е нон-еу

Anonymous said...

И моментално е not needed :)
До Ри беше, но сепак фала и на двајцата :)