Translate

Monday, 2 May 2011

Milan Bologna 1-0

8 comments:

Vase_AC Milan said...

http://www.youtube.com/watch?v=Bqi0UESGsDM&feature=player_embedded

Колку емоции буди песнава...заради вакви работи МИЛАН Е ЕДИНСТВЕН И НЕМА НИКОЈ КАКО МИЛАН

FORZA MILAN TU SEI TUTTA LA MIA VITA

Vase_AC Milan said...

Кратка статија на еден од "блоговите" на ФБ:
Дициплинска ситуација: За мечот со Рома, Алегри ќе НЕМОЖЕ да смета на Ибрахимович и на Ван Бомел. Додека пак Ботаенг, Гатузо, Неста, Бонера и Пирло им е потребен само уште еден жолт картон да го пропуштат следниот натпревар.
Ќе си направам нешто жими се :D

Anonymous said...

Unlilke е решението.

Anonymous said...

Totally off topic:
Кој беше тука езерџија?Ри?

Navigator said...

јас сум анти-езерџија ако те интересира :)
инаку unlike си ставив на фан-клубот е сега сум мирен. дури и тој собир што се планираше со некои дечки од таму за утре и за прославување на титулата, го откажав! не ми се слави со деца од по 13 години. еве ви најдобар пример:
http://acmilan-mk.com/milan/kolumni/1526-2011-05-05-17-42-59.html
и немам ништо против детенцево што го прати клубот од 07-08' оти сите така сме почнале, ама дали тоа дете треба да има администраторски пристап на страната?? свашта момци, свашта...

ние да си се концентрираме на нашево катче :) спремам пост за вечерва, освен ако некој веќе не спремил.

FORZA MILAN!!!

Vase_AC Milan said...

Јас бев езерџијата ама некако со пола уста го кажувам тоа :P
Уште на нив да се радував годинава совршено ќе беше :S

ReBorned said...

Јас бев, сум и ќе бидам езерџија.
И верувам во пресврт, иако досега ниедна екипа во разигрувањето се нема вратено од 0-3, НИКОГАШ!
Па и ако се земе во предвид дека 2 од тие 0-3 се изгубени на домашен терен и треба да се прават еден куп брејкови... ѓаволски тешко.
Но вечерва нема спиење, ќе гледам.
Go LA Go!
Forza Milan!
P.S Ако некој има инфо дали ќе ја даваат на МТВ Би му бил благодарен
Уште едно P.S Незнам зошто воопшто коментирате за такви лаички работи како тие со ФБ профилот, едноставно игнорирајте го тоа, гледате јас дали сум спомнал некогаш нешто за тоа? :)
Ајде ние да си дискутираме на наше, скромно ниво

Anonymous said...

Знаев дека беше Ри.
Епа што да кажам освен Марк Кјубан!!