Translate

Monday, 24 January 2011

Milan - Cesena, 2 - 0

7 comments:

Navigator said...

помина неискоментирано доаѓањето на van Bommel..според мене сосема непотребно, ми изгледа како Berlu да решил да враќа за сите минати години неактивност на пазарот, ама изгледа се заборавил..ако има некој што го разбира или одобрува потегот, го молам нека ми го објасни..па и уште не пристигнат, ќе стартува утре против Samp во купот..нели бевме серизони за тоа натпреварување??

FORZA MILAN!!!

ReBorned said...

Сега ќе видиш како ќе ни ја затне устата Галијани со Кришито (:

Navigator said...

ваљда не се опуштил до толку газдата :)

ReBorned said...

Шала на страна овие скандалите на Берлу можат само да ни бидат од полза ако ме прашувате мене. Колку повеќе има такви скандали толку повеќе Берлу ќе купува мир и гласови преку своето милениче, Милан.
А да ви кажам право мене ич не ми е гајле за тоа, јас си го гледам Милан!
Forza Milan!!!

ReBorned said...

Леле колкав коментар ми отиде во неповрат!!!

Navigator said...

пишувајте во word бе..инаку припремам пост за мечот утре

Vase_AC Milan said...

И мене олкав коментар ми ојде неповрат.Затоа само ќе кажам едно добредојде за Бомел па останатото ќе го видиме што и како ќе покаже на теренот.
Според мене добра краткорочна инвестиција.


FORZA MILAN