Translate

Saturday, 18 October 2008

Milan-Sampdoria Preview


По паузата поради репрезентативните обврски(и нашиот дебакл од рибарите)клубскиот фудбал
Се враќа во Европа.Неделава на програмата е 7мото коло каде што Милан ја пречекува Сампдорија.
Да не должам многу:На Милан победата му е и повеќе од потребна за враќање на победничките патеки.

Абиати,Дида
Антонини,Бонера,Неста,Бонера,Фавали,Јанкуловски
Фламини,Амброзини,Емерсон,Сидорф
Кака,Роналдињо,Пато,Бориело,Шевченко,Инзаги

Овие се 18те играчи кои ќе конкурираат за стартните места

Абиати
Антонини/Бонера/Неста,Малдини,Јанкуловски
Фламини,Амброзини,Сидорф
Роналдињо/Кака
Пато,Бориело/Шевченко

Според мене ова се 14те играчи кои се во потесниот список.Мн дилеми ќе реши тоа дали Неста ќе почне,како и за Бориело.Одиме на победа!!!
-И само едно мало потсетување дека ќе има собиранка во Шенклис за гледање на натпреварот.Сите навивачи на Милан се добредојдени.FORZA MILAN!!!

4 comments:

ReBorned said...

Според мене ќе ги видиме:

------------Абиати

Антонини-Бонера-Ил Капитано-Јанко

-----Фламс - Амбро - Сидорф

-------------Рони

--------Боригол - Але

Единствено може да се случи Рики да стартува на сметка на еден од напаѓачите!

Anonymous said...

Ја стаив 14 играчи пошо се е можно,арно ама комлетно се согласувам со Ри.
-Неста не треба да се форсира
-За средината нема дилеми
-Роналдињо не патуваше да игра за бразил што автоматски значи дека ќе стартува
-Бориело се враќа по повредата


FORZA MILAN!!!

ReBorned said...

Неста самиот доста фер и зрело призна дека физички се чувствува во ред но смета дека сеуште му фали брзината! Тоа значи дека ќе добие 15-20 минути ако се е во ред!

ReBorned said...

Тоа што го предвидов тоа е и официјалната формација... Рики на клупата а Дињо ќе добие целосна слобода во играта и креацијата и ќе има двајца шпиц фудбалери пред себе! Ајде Дињо покажи што знаеш!!!