Translate

Wednesday, 29 October 2008

Милан-Сиена


Вечерва Милан со победа и евентуален кикс на тројката пред него ќе се искачи на врвот на табелата на Серија А!Ама кратка поента зар не? :) Само што маалце ме
Иритира е фактот што Џилардино нема да настапи вечерва против административците.Зошто?едноставна причина-Дал гол со рака и се радувал!Па луѓе мои,Марадона кога даде гол со рака сите го прогласија за бог!Јес да беа др времиња али нема врска ај.Сеуште неможам да разберам како може играч да биде казнет за судиска грешка!!Што не го казнија Флоро Флорес од Удинезе затоа што пеналот беше направен пред шеснаесетникот?Или дека ИбраХОМОвич го растепа Тиаго Мота?Како и да е,вакви смешни одлуки имало и ќе има,ама вака или така на крај останува фактот дека најдобриот стрелец моментално во Серија А нема да настапи против лигушите.

Малце забегав од темата ама не ми замерувајте
3 Бода и ништо друго!Имаме огромни проблеми со повредите но за среќа имам доволно играчи за да покријат.

Абиати,Замброта,Бонера,Малдини,Фавали,Пума,Гатузо,Амброзини,Кака,Пато и Бориело/Шевченко
Евентуално би можел Антонини да почне десно а Замброта да премине на левата страна,други опции не гледам :D


FORZA MILAN!!!

34 comments:

CurvaSud_Milan said...

Фавали централен место Малдини, Замброта и Антонини по страните.

Немојте мене да ме пцуете едноставно ви кажувам како ќе биде. :)

CurvaSud_Milan said...

MILANO - Queste le formazioni ufficiali di Milan e Siena:
MILAN: Abbiati; Antonini, Bonera, FAVALLI, Zambrotta; Gattuso, Emerson, Seedorf; Kakà; Inzaghi, Pato
SIENA: Manitta; Rossettini, Zuniga, Portanova, Del Grosso; Vergassola, Codrea, Jarolim; Kharja; Ghezzal, Frick


Позз. :)

Anonymous said...

Слушам водиме со голот на Инзаги...епа сакам и да видам! :)

Ај луѓе плис...линк :))

ReBorned said...

Го гледав натпреварот... Пипо човек на натпреварот поради гол и врз него беше направен пеналот... ама Але беше ѕвер!!! Фантастична партија дефинитивно најдобриот на теренот, погоди статива им намести неколку шанси на соиграчите и им го заврте мозокот на противничките дефанзивци!
Зачудувачки уште една добра партија од Пумата... Гатузо беше најверојатно веднаш после напаѓачкото дуо... дриблинзи додавања потези што не се очекуваат од него... асистенции а ла Пирло! Голот на Супер Пипо беше по негова асистенција! Браво мајсторе! Мерда 0-0
Форца Милан!!!

rimjanin said...

ќе биде јако во трката за скудетото али жалам што нас ќе не нема.... го гледав само првото, и од тоа што можев да видам Сиена добро се држеше.

а зашо Рони не влезе?

CurvaSud_Milan said...

Рони не беше во комбинација за настап. Сиена не се држеше лошо, ама и ние имавме доста шанси. Пеналот беше чист како солза.

Инаку не би рекол дека Рома нема да биде во трка. Може нема да биде главен фаворит заради лошиот старт, ама ќе се консолидира за брзо и ќе почне да победува. На крај краева ја ставив 1, :) ама се одложи и ми падна добивката на 3000.:)

Ај може во текот на утрешниот ден ќе се изигра.

ReBorned said...

Ај не ми зборувајте за спортска ќе се отрујам:
Милан 1, Јуве 2, Лион 2, Астон Вила 1, Рома 1 (одложена) и Болтон Х... Евертон дадоа гол во 95 минута !!!
За 7300... без Рома околу 6500
Арно овие смотаниве комшии ми направија ќејф што не победија со Виола инаку ептен даун ќе бев!
Forza Milan!!!

CurvaSud_Milan said...

Јас си ја фатив Фиорентина x на друго ливче, ама ме заеба Арсенал 2ка. :)

Ри, знам како ти е, на трето ливче ја чекав Манчестер 3+ за 2500ден.(со 100ка уплата) , од 30та минута беше 2-0 и така ја затвори, и ај сеа :).


и на крај краева не фатив 3000 зашто уплатата ми беше 1000, ама задоволен сум и со овие 2000. :)

rimjanin said...

а баш сакав да тепа Интер, барем да ни се олесни патот за 4 место.

мислам дека денес секој што играше фати!Скоро сите зицери излегоа... пробав да ја гледам Рома али одма ја преќинаа.... мислев дека на навивачите им пукнал филмот и не дозволиле да се одигра натпреварот, али сепак преќинат е поради силни врнежи.

CurvaSud_Milan said...

Да да , заради дожд е прекинат.

Anonymous said...

Нејќам да баксузирам или да правам притисок али осеќам дека е во право Галијани кога изјави дека 2те утакмици(Сиена и Наполи дома)се клучни за понатамошниот тек на сезоната.Едноставно нели,ни се погодуваат 2 по ред дома,во форма сме и играме со тимот над нас,со победа и евентуален кикс на Удинезе врвот е наш.Али ај иако мислава ми е у глава 24/7 нема мн мн да зборам пред рака :)

Иначе извинување шо не ви се приклучувам на темата со кладење али не сум по такви работи :)

FORZA MILAN!!!

Anonymous said...

Зашо немаше пост за по натпреварот со Сиена?Би пишал ја али не ја гледав.

ПС:Ќе пишува некој за доаѓањето на Бекам пошо сеа е официјално или...?


позз

ReBorned said...

Постот ќе биде евентуално во Јануари кога ОФИЦИЈАЛНО ќе биде сликан со дресот број 75 ;)
Овој натпревар со Наполи е клучен и од друг аспект... по него имаме релативно лесен распоред со Лече, Катанија, Киево, Палермо...
Forza Milan!!!

rimjanin said...

Росонери, да не игра некој од вас менаџер-лајв???

да ми каже дали треба да се плати за да се игра зошо глеам мора да се стави начинот на плаќање.па да не има некоја варијанта за без пари

ReBorned said...

Римче јас се обидов едно време ама нонстоп ми велеше дека ми е погрешен пасвордот а сум сигурен дека не е така... и дигнав раце!
Дечко издржи уште малку... за околу 2 недели ќе си ја даунлоадираш (ако не и порано)

rimjanin said...

знам Ри, сепак поинтересно е кога играш во мрежа со други.Сепак и Фм-09 ке ја играм у мрежа али многу сум јак за во наши услови и барам рамноправни на мене од посилните држави.

ReBorned said...

Ај сега да не ја отвораме таа тема... ФМ или CM како што беше порано... го играм одаааааааааааамна и секогаш сум имал страшни резултати а секогаш со полн буџет, никогаш не купувам ѕвезди!
Нема врска тоа... демото е во сабота вечер односно недела сабајле а играта излегува на 14 Ноември
Поздрав

CurvaSud_Milan said...

Aj sea da ne se vregame, jas porasnav so FM. :))))


Jas imam nekoi idei da ja naracam preku net, 55$ e, ama so site propratni raboti sto idat, i plus resen problem so igranje live i site tie stvari. E sea 2700 denari se vo prasanje, ama koga vidis deka cel zivot ja igram, redno e ednas i da platam. :)))

rimjanin said...

епа ајде де, ја играм уште од првата верзија 01-02 кога имаше само Англиски девизии...

него друже зашо би ја купувал кога за ич пари ќе си ја симнеш од торент, и пак ќе можеш да играш мрежно преку хамачи со друштво.... ако си многу тежок фан купи си ја.

единствени игри кој сум ги купувал за pc оригинали се Half-Life 1/2, Gears of War и сега ќе си ја купам FALLOUT 3.

иначе моментно сум на врвот во PES 09 во пс3.... ако има некој што смета дека може да ми парира нека се пријави ;)

CurvaSud_Milan said...

"иначе моментно сум на врвот во PES 09 во пс3.... ако има некој што смета дека може да ми парира нека се пријави ;)"

Предизвикуваш еден од двајцата кои ја освои ИНСОМНИА Wininng eleven лигата. :)

Незнам дали знаеш имаше лига, траеше 3 месеци и се играше во двојки. Ова уште пред 2 години. Јас со другарот бевме први и патем си освоивме по 15 000 денарчиња. :)

PES 09, ќе ми треба еден ден само да се навикнам и после тоа во што сакаш може да играме.:)

ReBorned said...

Forza Milan!!! :)

ReBorned said...

За тие што не го гледаа натпреварот против Сиена мала илустрација за играта на Але:
http://www.youtube.com/watch?v=7-QioXvd32Y

rimjanin said...

аха да се сеќавам, впрочем и таму живеам а играв претоа во мини-турнирот и испаднавме во двојки во групи а иначе како сам стигнав до полу.... за пес3 заедно со бхратуцед ми а ти земи си кој сакаш.

патем моментно го гледам каналот ваш, односно Milan Chanel, прават некој анализи во врска со играта против Сиена, ај сеа се префрлив на Јуве каналот да видам што имаат да кажат за дербито со нас.

Anonymous said...

FORZA PES 09!!!

Anonymous said...

Ај дајте ми ја бај д уеј ако ја има некој :)))

Anonymous said...

Ајде да ги тепаме и Наполи и врвот е наш. Во ваква форма никој неможе да не победи!! Сите се разиграа и се во топ форма!! Само напред момци

Anonymous said...

MOZE li nekoj da mi kaze kako da se zaclenam ili da se registriram??? falaa

FORZA MILAN

Anonymous said...

Мн едноставно!Напрај си јузер на џимејл(ако веќе немаш) и сајн ап на странава. :)

CurvaSud_Milan said...

Прво треба да имаш маил на gmail, односно на mail.google.com, после одиш на blogger.com и со тој маил и пасворд си отвараш акаунт на blogger после со тој user name што ќе си го одбереш оставаш коментари. Мислам дека добро образложив. :)

FORZA MILAN!

Anonymous said...

Ќе пишува некој привју за со Наполи или?

CurvaSud_Milan said...

"привју" loool :)))))

Јас ќе пишувам, али вечер покасно.

Anonymous said...

no prescription german pharmacy prednisone 10mgphentermine form online pharmacy
[url=http://www.bebo.com/buyxanaxonline1]buy xanax online at lowest prices[/url]

Anonymous said...

generic drugs generic equivalent for valiumviagra florida online pharmacy

[url=http://www.bebo.com/buylevitraonline1]key buy levitra online[/url]

Anonymous said...

Благодаря за един интересен блог