Translate

Thursday, 23 October 2008

Херенвен - Милан

Почнуваат натпреварите од фазата по групи во УЕФА купот. Милан во првото коло гостува во Холандија кај Херенвен! Екипа која игра брз, карактеристично холандски фудбал и екипа која воопшто не е за потценување ако се знае дека го понижи Ајакс пред речиси 1 месец! Во нашиот табор Неста и Кардачио не се воопшто на списокот за УЕФА купот а во аут се и Пирло, Сендерос и Каладзе! Во таборот на Херенвен како главни ѕвезди се среќаваат Прањиќ и еден младински репрезентативец на Холандија! Опасни се и напаѓачите Tarik Elyounoussi и Џералд Сибон! Нашиот Горан Попов нема да биде во составот поради повреда!
Веројатна формација:

---------------------------Дида

-----Замброта----Бонера---Малдини/Фавали--Антонини

----------Фламини/Гатузо--Емерсон---Амброзини

----------------------------Кака

----------------Супер Пипо----Шевченко

6 comments:

ReBorned said...

Рутинирана победа! Рики им го испи мозокот! 1-3 Кака, Гатузо, Супер Пипо... домакините го намалија резултатот во финишот преку пенал направен од Фавали!
П.С Нашиот Горан Попов прва постава и еден од подобрите во својот тим!

LUDIOT said...

еве ви ги голови погледајте фантастично
ајде на ред е аталанта
ФОРЦА МИЛАН

ЛУДИОТ said...

http://www.troodi.com/media/6592/SC_Heerenveen_vs_AC_Milan_23_october_2008_live_stream_highlights/

rimjanin said...

Ри, случајно да не имате лига напраено во Фантази Уефа Куп???

иначе честито победа !

Помпите го кркнаа ко магариња, Волфсбург останува како тим кој што може да ви откине некој бод... ко што гледам ке ви се придружиме во 16-финалето :P

CurvaSud_Milan said...

Јас ја гледав цела на сателит. По рутинска утакмица изиграна од страна на Милан немам видено одамна. :) Буквално играчите си изиграа онолку колку што требаше.

Кај Шева има некои подобрувања во формата али сеуште е далеку од тоа што знае да биде. Имаше еден одличен удар на почетокот од слободен, голманот одлично одбрани.

Ри од Рим, немаме лига.:)

Гатузо се здиве, гол и асистенција.:)

ReBorned said...

Римче немаме формирано лига а и јас воопшто кренав раце од вакви работи, ако вие сте заинтересирани може да се договорите и да си формирате без проблеми!
Рино откачи сериозно! Гол и асистенција... смешки :D
А околу играта на Рики ќе ви копирам еден мој коментар на форумот на Милан кој стана хит синоќа:
Ricky is angry (in positive manner)
He was ripping apart his No 4! He goes at him like express train!
I hope Dinho for Ricky at HT... Ricky does enough... he needs to rest and so Herenven No 4 :D