Translate

Friday, 10 October 2008

Секоја чест Претседателе!


"I only sleep three hours, the others are to make love," said Berlusconi.

Незнам што точно имал на ум кога го кажувал ова, но сепак заслужува респект. :)


2 comments:

ReBorned said...

Дон Силвио е луд! Има 72 години но е млад на лик (благодарение на многуте фејс лифтинзи) и што е уште поважно млад во срцето и душата! Едно време имав сублимат од негови изјави... можеби треба да се потрудам пак да ги најдам и да ги ставам на посебен пост! Со секоја своја изјава плени :D
Ви текнува на таа... ќелав сум затоа што имам преголем мозок кој не го собира во главата па кога се шири се тегне кожата и косата ми оди поназад?
П.С Околу тоа со Рамос... Рамос и Бензема се моите Dream signings (особено Рамос)!
Сепак реално сметам дека тоа нема шанси да се случи!
П.С За мене би бил одличен потег и евентуалното потпишување на Агер... беше ѕвер во Ливерпул лани пред повредата, млад е, не е стартер (што значи многу пониска цена) и има фантастична левица!

Anonymous said...

Се согласуем мање-више :)

И мене Рамос ми е Dream signing заедно со Хунтелар кој мислам дека ако дојде во Милан за 2 год може да биде новиот Ван Бастен :)

А за Рамос нема што мн да се дискутира...најдобриот десен бек во моментов во светот :)


Енивеј...убаво вака да си фантазираме малце кога нема утакмици :)


Позз