Translate

Thursday, 21 April 2011

Perche?


Продолжува проклетсвото наречено Палермо иако е рано да се одреди победникот, но 2-2 дома е рамно на пораз.Вистина е имавме многу шарен состав, за гркот не ми се отвара уста, кај нема во нозете па уште као некоја клетва да има да неможе да победиме со него, му ја дигна 3 пати цената на и онака преценетиот Пасторе .Пирло не блесна на неговото враќање, можеби ќе беше попаметно Гатузо и Фламс да му го чуваат грбот на Сидорф додека тој ги влече конците од средината.Ибра добар, конечно не доби црвен картон.Урби и Касано погодуваат веднаш од кога ќе добијат подмладок, сакам Робињо да затрудни 3-4 жени барем до следниот натпревар!Гатузо доби жолт, го пропушта следниот натпревар(изгледа се чува за финале)Амелиа можеби можеше да направи нешто повеќе при голот на Хернанез но да не заборавиме дека му фати жива на Пасторе, чист гол.За идиотот од судија не ми се збори ни за пеналите, ни за жолти картони, а уште помалце па што не му дозволи на Пирло да ја заврши последната акција??!!ИДИОТ!па уште на саат му покажува колку време изминало а колку време изведуваа корнери аути и други муда тресења бе кретену еден кој ти дал свирче на тебе да и го свирнам на таа што те катапултирала од нејзината внатрешност.

Друго незнам што би додал, првпат по некое време да сум онака фрустриран од еден резултат, па уште со сицилијанциве што губат 0-7 дома...

Се фокусираме на Болоња и Бреша.FORZA MILAN !!!

4 comments:

CurvaSud_Milan said...

Прилично искрен пост, онака од душа :))

Vase_AC Milan said...

Одиме во финале не се косете.Во Сицилија ќе игра The Mechanic,Неста,ќе брани кичо и сигурно Пато ќе се опорави до тогаш.Само еден гол ни треба а знаете што се случува кога играат MvB & Nesta - шутеви на гол скоро да нема,а и да има кичо ги скротува.
Но сега е време да се фокусираме на Бреша и да не не скренуваат ваквите немили епизоди од нашата главна цел,Скудетото.Нешто Карачоло ми мрчи дека Милан ќе го изгубел скудетото.Па нели зимово тој излегуваше со изјави дека сака да игра во нашиот дрес и дека сме биле најјака екипа на чизмата?Гарантирам дека ќе добие еден жесток клизач од Гатузо после овие изјави :))))

FORZA MILAN

Anonymous said...

Богами...не вреди да си правиме лице као се е ок.
Ми влева мн надеж тоа васе, враќањата на Абијати,Неста,Пато..
Него во право се Иван и Ри, само они 2ца пишуваат дај да се активираме малце и ние, подмладоков на блогов разочарува сега за сега :)

Vase_AC Milan said...

Верувам дека кој колку може пишува.Сите сме временски ограничени па дури и нов пост во последен момент се пишува.Но порано или подоцна секогаш сме сите тука на куп и дискутираме за нашето најмило и најсвето :)

Јајцата се вапцаат црвени оти Исус навивал за Милан :)))

FORZA MILAN TU SEI TUTTA LA MIA VITA