Translate

Monday, 4 April 2011

AC Milan vs Inter Milan 3-0

23 comments:

Vase_AC Milan said...

PAZZA INTER SOGNALAAAAA SOGNALAAAAAAAAAA SOGNALAAAA

ReBorned said...

Емоционално испразнети а? :)

Navigator said...

ептен :) а за Cassano и неговата изјава? глупост направил, ама барем сега држи нов светски рекорд - пенал, гол, жолт и црвен картон во една минута! :D тежок пациент, нема што...

FORZA FANTANTONIO, FORZA MILAN!!!

Anonymous said...

Знам дека не е ни време ни место ама....2-5???!!

Anonymous said...

Шалке О5 што би рекол еден мој пријател :)

ReBorned said...

Aх Леонардо... ќе се случи баш тоа што очекував, ќе биде отпуштен од интер (без разлика дали сега или на крајот од сезоната), ќе нема подршка од нивните навивачи а ќе биде презирен од Росонерите... вратата од Милано ќе биде затворена за него, вратата од градот.

Vase_AC Milan said...

Пак со ова порново.....претеруваат веќе

ReBorned said...

Што е разликата меѓу Скопско и Интер?
Скопско го полнат во скопска пивара а Интер на Џузепе Меаца...

Vase_AC Milan said...

Ова иде на топик на ФБ :D:D

Navigator said...

а тек да одеше преносот на 5+..каде ќе застанеа германциве? :)
и нешто ми остана нејасно..зошто горе во ќошето немаше предупредување "за постари од 18"??

Anonymous said...

хаха 5+ мејд мај деј :)

Anonymous said...

http://www.youtube.com/watch?v=jN0M-vFU770

колку спомени враќа видеово не сте свесни...

Navigator said...

еве ви уште едно :)
http://www.youtube.com/watch?v=o5krwIhUDL8&feature=related

ReBorned said...

Абијати на тој натпревар го имаше мечот на кариерата

ReBorned said...

L30's guide to coaching:

1) Use 27 strikers/match.

2) Extensive attacking training, but peaceful attacking. "Attacking" is such an aggressive word, brings negativity, don't want to spread that around the world.

3) Soft defending. Don't press your opponents too much or it might irritate them. Remember, Karma is a bitch. What goes around comes around.

4) Happy positioning. Players should be positioned in a way as to create a smiley face. This way, it would bring a positive vibe to the team and help them win.

5) The art of conceding. Because games aren't fun unless the total goals are more than our number of strikers.

6) Group hugs after conceding. It would help strengthen the team's spirit and morale. Also it would ease crying into each others shoulders. Remember, crying kicks the boo-hoos out.

7) No tackles while defending, it might hurt the opponents and this is not good sportsmanship.

8) Leave gaps in defense. This way the opponents get more chances, the football fans get entertained, and Julio Cesar earns his paycheck. Therefore, everybody goes home a winner.

9) Special bonus for Chivu after every red card. The bonus is bigger if it's 2 yellows, and even bigger if it's 2 games in a row.

10) Only maximum of 3 players have to be in the team's defensive half. The rest of the players should attack (peaceful attacking) every area of the opponents pitch. Remember, offense is the best defense.

11) If the team can't produce something useful with the ball, then give it to the opponents and open wide gaps so that the audience receive value for their tickets.

12) Never defend a lead, because comebacks are worth experiencing. Even if its for the opponents. Wish others what you wish upon yourselves.

13) Extra yoga and massage sessions after defeats. Helps relax the state of mind and gain positivity.

14) If the team wins, they deserve to be praised for winning. If the team draws, they deserve to be praised for trying. If the team loses, they deserve to be praised for participating.

15) Never shout.

16) Only shout if the score ends 0-0.

17) Scratch #16. Only shout if the game ends with less than 5 goals, each.

18) Each player is obliged to have at least 5 daily hugs from me. Makes it easier to smell the hair.

Vase_AC Milan said...

Хахахахахахахаха баш реално е ова,ја отсликува состојбата на комшиите и нивниот "спиритуален лидер" :D:D

Anonymous said...

Богами као се запеглал годинава лео...

Anonymous said...

Еее иване тука е разликата во години меѓу нас, искрено жалам што не сум роден десетина години порано за да го фатам најдобрите години на фудбалот според мене, доцни 80ти и цели 90ти се до почетокот на новиот милениум.

Anonymous said...

бај д уеј.....
Вечер накај 10 за 2 по наше време(најверојатно) Сантош игра директен дуел со Коло Коло за пласман понатаму во копа либертадорес, директна можност од прва рака да се скаутираат многу озборуваните Ганзо и Нејмар, сите добри стримови се добредојдени :)

Navigator said...

па и нема некоја голема разлика во години меѓу мене и тебе :) единствено можеби ако сум почнал да пратам која година порано..овие моменти од видеото ми се познати инаку, бидејќи ја имав таа огромна среќа да гледам италијански фудбал на локална телевизија, на диво секако..баш таа 99' започнаа да "пренесуваат"..го имам ова кажувано порано...

Anonymous said...

Оф топик:
Незнам што прави карлето, ако сака било каков позитивен резултат за челзи треба со време да го вади еден од најпреценетите играчи(знаете за кого зборам)и да го стави анелка.
Ја врти челзи 2-1 у второ :)

Vase_AC Milan said...

Дали сме спремни да ги стрижеме овците како и секогаш???? :)))


FORZA MILAN

Navigator said...

јас мислам дека сме :)