Translate

Sunday, 17 April 2011

MILAN 3 - 0 SAMPDORIAИ посебен акцент на:

12 comments:

Navigator said...

во однос на второто видео... ако се сеќавате лани, овој период беше, поточно 24.03, ние пробувавме да го стигниме Шинтер, игравме со Parma на гости, а тие со Livorno дома. идентична случка како сношти, само тогаш со променети страни. гнасите тогаш победија на лесна утакмица со 3:0, а на голот на Bojinov со кој Parma го победи Milan имаше слични овации. изгледа млекарите се тие кои го одлучуваат шампионот :) годинава им пресудија на шинтеровци!

FORZA MILAN!!!

Navigator said...

премногу, дури и неверојатно добро коло!! сами сме на врвот, 6 светлосни години пред другите! :)

MAMMA MIA, CHE SENSAZIONE!!!

ReBorned said...

Forza Udinese (барем до последното коло) :)))))

Navigator said...

ма не навивиам повеќе за никој друг. не зависевме ни досега од никој, но сега дури не но треба ни ничија помош. сега е потешко да се изгуби, отколку да се освои Скудетото!

ReBorned said...

Ама јас ова Forza Udinese го кажав како благодарност (:
И тие си играа за свои сметки :)
А најинтересно е што доколку Лацио му даде уште една шлаканица на Лео и компанија во следното коло ќе оди на трето место, ќе се изедначи со комшиите по бодови :)
Е тоа би било интересно

Anonymous said...

Сепак прославуваме скудето дома порано одколку што очекував :)
И погодив 2 работи
-победа од 3-0
-цуцање прст на касано :)
Не ја гледав утакмицата и имам многу зошто да жалам, моментално немам нет дома и затоа нигде ме нема се надевам дека ќе го направам до утре бидејќи следува купот.
Моменти кои ми го одбележаа клипот:
-прославата на Галијани на вториот гол
-самбата на фламини
-преградката робињо-касано после промашениот зицер на вториот при 3-0(можам само да замислам каква ќе беше реакцијата на ибра/пато да беа на местото на робињо)
-all milan натписот на маркерите :)

Palermo be aware...

FORZA MILAN !!!

ReBorned said...

Вчера и денес размислувам на тој начин... ова веќе делува како шампионска екипа. И тоа не само поради ѕвездите, фудбалерите... најмногу поради сплотеноста, духот, атмосферата, хемијата и позитивната аура околу тимот. И тоа комплетно, од Пато до Боа, преку Il Monstro па се до докторот на тимот, Gevi Maurizio, кој на секој гол се радува како мало дете.
Како што рече Мах, доколку ја освоиме титулата тоа нема да титула само на Златан и Пато, тоа ќе биде титула и на Одо и Јанкуловски кои одигра одлично кога беа повикани, титула на Страсер кој постигна извонредно значаен гол, титула на Супер Пипо... титула на сите!!
И тоа сакав да го кажам. Во одредени моменти од сезоната, кога беше тешко, кога беше потребно... секогаш некој истапуваше напред и го влечеше тимот на својот грб. И кога тој некој ќе застанеше (поради повреда, лоша форма или суспензија) и кога сите бевме исплашени како понатаму, таму се исправаше нов воин, нов јунак кој продолжува онаму каде што застанал неговиот колега. Тоа е одлика на сплотен тим, тоа е одлика на шампион!
Forza Milan!!!
P.S Кога сме кај Мах, се' повеќе се зголемува групата на елитни фудбалски имиња кои му „симнуваат“ капа. Капело рече дека го очекува светла иднина, Анчелоти изјави дека Мах може да биде подобар од него а Липи рече дека пронаоѓа мал дел од самиот себеси во Алегри.
In Max I trust!

Navigator said...

и официјално има потврда на МТВ за преносот Milan-Palermo!

ReBorned said...

Е ај после не плаќај Радиодифузна такса да те видам...

Navigator said...

ќути Ри, уште душа ми се треси кога ќе се сетам на Ирска-Македонија преносот. па цело тоа пцуење, клетви и закани на понервозните од мене, директно на фб страната на МТВ...

ReBorned said...

Нашите момци даваат голови и на теренот и надвор од него. Во само 10-тина дена веќе трета принова во Миланело :)
После приновите на Il Monstro и Fantantonio вчера и Urby со ново, второ синче :)
Да се живи и здрави :)

Navigator said...

честитки и од мене :)
а сега кој е во можност нека чкртне едно постче за утре.

FORZA MILAN!!!