Translate

Friday, 22 January 2010

ЗА ЗАГРЕВАЊЕ...

Епа кога сте толку нестрпливи и неможите да го дочекате дербито, се решив да испровоцирам пар коментари од вас преку неколку ептен мотивациони сликички :)
Уживајте...

Прво и основно: многу од нас го употребуваат зборот MERDA..еве го правилното толкување (од речник) :)Сега кога точно знаете што значи MERDA, еве една задача за вас..откријте ја разликата :)А сега малку за нас...

Во Италија се случува ова......а во Европа ова :)

И после тоа какви очекувате да бидат merdifosi-те, нормално вакви:Сепак не треба да заборавиме дека Printer е шампион на Италија веќе 4 години со ред..ама како ги добивал титулите, најдобро зборува сликава:И за крај, само уште една порака до нив...

QUESTO E IL GRANDE MILAN!!! FORZA MILAN!!!

8 comments:

ReBorned said...

http://1.bp.blogspot.com/_uVdSTlIj9_Y/SnxyUc1NfSI/AAAAAAAAAF8/LuRYCziOJRc/s1600-h/intermerda.jpg

Vase_AC Milan said...

http://keep4u.ru/imgs/b/071105/470d60cc0fb1a6e7f3.jpg

какви само тифози имаме....

Vase_AC Milan said...

Inter 0-6 Milan (May 11, 2001)
Comandini 2, 19, Giunti 53, Shevchenko 66, 77, Serginho 81

Milan hold the record for the biggest win in the Derby della Madonnina, thrashing a desperately poor Inter side 6-0 in 2001. The sides were both on 44 points – some 20 points behind leaders Roma – before the match, but there was little equality on the pitch. Gianni Comandini scored twice in the first half – his only domestic goals for Milan – before Federico Giunti notched his only goal for the Rossoneri early in the second period. Andriy Shevchenko nodded in at the far post to make it 4-0 before tapping in from close range for his second, and the rout was complete when Serginho scored late on. Some of referee Pierluigi Collina’s decisions were questionable, BUT IT WAS A DEFEAT THAT SCARED THE NERAZZURRI FANS TO THIS DAY.

Kuckovec said...

Inter's Wesley Sneijder Sent Home From Training With Flu Ahead Of Milan Derby - Report. Ova me raduva

Vase_AC Milan said...

Difficile il recupero di Nesta :@:@:@:@:@:@:@:@:@:@

Anonymous said...

Хахаха одличен пост Иване,мн инвентивно,ни понуди добра идеја за во иднина :)
Момци гледам ептен било жустро на блогов деновиве,среќа што немам нет дома па да не бидам исфрустриран од сите информации и дезинформации околу натпреварот.
Во меѓувреме напишав пост дома и моментално сум во интернет кафе,па се надевам дека ќе бидам во можност да пишам пост по натпреварот.

Anonymous said...

Хахаха Кларенс има 2 пати повеќе титули од мерда во ЛШ! хахах

Navigator said...

Ај Seedorf шо има два пати повеќе, ама Камикаладзе има исто колку merda :D