Translate

Saturday, 24 March 2012

Втор од последната низа тешки натпревари во серија.
Јуве, сега Рома и на крај како шлаг Барса сите дерби натпревари, сите во различни натпреварувања последните два и на домашен терен.
Неста би требало да биде на клупата за резерви се со цел да биде спремен за мечот со Барселона.

Последниот пат кога игравме на Сан Сиро еден нацист со лоша фризура ни го расипа зимскиот распуст, сега него го нема па ништо не не спречува барем на неколку часа да бидеме на +7.


И мал графички приказ кој јасно кажува зошто разликата на врвот на табелата е само 4 бода.11 comments:

ReBorned said...

И другиот викенд имаме жесток натпревар. Не е дерби против голема екипа но е дуел таму каде што никој од големите не успеа да се извлече, играме со Катанија на гости!
Ова колко може повторно да направи турбуленции на бодовната табела, 2 тешки натпревари и за нас и за Јуве.
Проблемите со тимот не застануваат, ако се прашувам јас треба целокупниот фитнес тим да добие колективен отказ на крајот од сезоната! Мене лично ова ми алудира најмногу на промашени подготовки, пред почетокот на сезоната! А тоа влече после проблеми и повреди во текот на целата сезона.
Се разбира и покрај сите проблеми и повреди ние одиме на победа!
Forza Milan!!!

Anonymous said...

Недај боже да дојдеме во позиција Аквилани и Боатенг да влегуваат од клупа како засилувања на нападот.

Navigator said...

Пак не успеав да напишам малку подолг комњнтар пред натпреварот. Ќе кажам само едно ANDIAMO, па ќе коментираме на полувреме и на крај.

FORZA MILAN!!!

ReBorned said...

Стефан игра со новите копачки од Nike :)
Исто и Златан :)

Navigator said...

Ова не е можно!!

ReBorned said...

Тиаго излегува поради повреда, Стефан погодува статива а тие го поминуваат центарот и даваат гол!

ace1899 said...

да собереме 50 денари да платиме доктор во милан или да ја купиме онаа од челзи

ReBorned said...

Сега уште БОА кога ќе влезе во второ полувреме да ја обнови повредата и се ќе биде скоцкано!

ReBorned said...

Инаку во моментов Аквилани, Боатенг, Кармона и Сидорф се загреваат...

Anonymous said...

Поскапо ќе не фати Ева, ама барем ќе ни ја разубави клупата :)
Немам желба некоја да го гледам вториов дел...

ace1899 said...

ова ме потсеќа на антологиското финале со барса коа по весници се пувале исто како и сега,сите утакмци им биле добиени пред да ги изиграат и милан без барези и костакурта им праи ПОКЕР... па ајде дечки дајте да се почуди светов пак