Translate

Wednesday, 31 August 2011

Добредојде дечко!

7 comments:

Anonymous said...

Видов (пази ова) на гоал дека во наредните 33 минути Милан ќе го реализира трансферот на Ночерино ама не поверував ама ете бидна :)
И уште едно засилување, Одо во лече :)

CurvaSud_Milan said...

...поради фактот дека Фламини е 5 до 6 месеци аут, во спротивно не верувам дека ќе се случеше трансферов. Како и да е, одличен ласт минит потег за пополнување дупка, плус дечкото знае да игра фудбал, згора на се италијанец! :)

Navigator said...

Е значи ептен ми се направи кејфот со изборот :) Ваков играч баш ни требаше, полн погодок во секоја смисла. Мислам дека ќе добие добра минутажа, а тој е благодарен играч што знае да врати. Одвај чекам да го видам неговото деби...

FORZA NOCERINO, FORZA MILAN!!!

ReBorned said...

Колку да сте во тек:
Попладнево одигравме пријателска со Como, победивме 2-1. Стрелци Ambrosini (асистент SES92) и Urby Emmanuelson (Kingsley).
Нашиот почетен состав беше:

Abbiati; Bonera, Nesta, Yepes, Zambrotta; Antonini, Ambrosini, Emanuelson; K.P. Boateng; Kingsley Boateng, El-Shaarawy.

Се разбира со многу 17, 16 и 15 годишни деца во игра во вториот дел.
Најдобар на натпреварот SES 92 (конечно дебитира во Milan) а најлош Bonera. И каква иронија, на официјалната листа за ЛШ токму Bonera победи во фотофинишот со Il Pharaone и тој е на списокот а не SES92. Сите дури нови аквизиции од летниот преоден рок се на списокот за ЛШ.

ReBorned said...

Off topic:

МАКЕДОНИЈА!!!

Navigator said...

Не off topic, туку headline - МАКЕДОНИЈА!!!!! :)
А за мечот со Como знаев, ама баш денес немам нет. На краден, пребавен нет се закачив :)

Anonymous said...

И ја зирнав на ацм.ком нешто таму тикетс фор милам комо :)
Ме радува ова за СЕС92.
утре планирам пост сума сумарум на летото и почеток на сезоната :)