Translate

Friday, 2 September 2011

2011/2012Летото заврши Мр.Х не дојде (или пак дојде??) нималку важно, битно ние си ја склопивме навремено екипата и може да се каже дека имаме посилна и поискусна екипа од онаа шампионската од минатата сезона.
Засилувања имаше во скоро делови од тимот а еве ги поважните трансакции што беа направени летово:

In:

Mexes (Roma) End of contract
Taiwo (Marsielle) End of contract
Aquilani (Liverpool) Loan with option to buy.
Noceriono (Palermo) undisclosed fee (2.7m) + 50% Ricardo Pereira
Stephen El Shaarawy (Genoa) Co-ownership


Out:

Pirlo (Juventus) End of contract
Sokratis (Werder via Genova)
Jankulovski Retirement
Oddo (Lecce) Loan


Full squad 2011/2012 season.


GK
32.Christian Abbiati
1.Marco Amelia
30.Flavio Roma

DF

20.Abate
19.Zambrotta
25.Bonera
13.Nesta
33.T.Silva
5.Mexes
76.Yepes
77.Antonini
2.Taiwo
52.De Sciglio(Во тимот за ЛШ! Честито момче !)

MF

23.Ambrosini
8.Gattuso
16.Flamini
4.Van Bommel
22.Noceriono
18.Aquilani
28.Emanuelson
10.Seedorf
27.Boateng
57.Valoti

FW

99.Cassano
70.Robinho
7.Pato
11.Ibrahimovic
9.Inzaghi
92.El Shaarawy


За нови засилувања Х и У ќе мислиме во Јануари.Амбиции за новата сезона? Скудето и да се стигне што е можно подалеку во ЛШ. Реално гледано? јас ќе бидам задоволен и со една Копа Италија.FORZA MILAN !!!

5 comments:

ReBorned said...

Да можев да дадам Like за постов ќе го направев тоа но бидејки не можам ќе го направам ова ...

CurvaSud_Milan said...

Добра вест, голот на Касано одлучувачки за трите бода на Италија, лоша вест, Италија даде само еден гол на Фарски!

ReBorned said...

ААААААААААААААААААААААА!!!

Anonymous said...

Пињааааааааааануууууу !!!

Anonymous said...

Види види...уште еден сајт!

http://www.mk-acmilan.com/

незнам кој е полош овој или оној другиот.

Врв на се анкета:

Дали сте задоволни од трансфер засилувањата?

-Да!
-Не!
-Требаше да се земе Кака!

крај