Translate

Friday, 25 March 2011

За загревање

11 comments:

CurvaSud_Milan said...

Ја не би го бутнал таму, зашто знаеш, мн го имаат ставано. :))))

kiko_pato said...

конечно Пирло се врати...

ReBorned said...

Веројатно за на клупа...

Navigator said...

има време до Сабота, се може да се случи...

Navigator said...

прашање за Владе Curva_Sud: што напрај друже, ќе одиш за Милано или не? ако одиш имам нарачка!

ако не, тебе те рачунам обавезно, а другите чекам да ме известите дали би присуствувале на собир..се организира, така малку поголем собир во Скопје со фанови од повеќе градови, па ако има заинтересирани, пишете тука за да знам..

росонерски поздрав... FORZA MILAN!!! PRINTER MERDA!!!

CurvaSud_Milan said...

Друже јас вчера го откажав хотелот затоа што ми беше последен рок за да можам да си го вратам депозитот што го платив, што значи до вчера неуспеавме да најдеме карти, а еве и до денес до сега немаме никакви вести иако чекаме во секој момент инфо, било позитивна било негативна вест. Хипотетички ние и во четврток да добиеме карти во петок сабајле тргаме, ама сега за сега стои дека не одиме. Ако случајно отидеме ќе исконтактираме, било преку блогов било телефонски и ќе ми кажеш што како сакаш, за средства не е проблем ќе се раздолжуваме кога ќе се вратам, само да отидам еднаш е работата, што искрено во моментов ми изгледа доста неверојатно, но како и секогаш, така и сега надежта последна умира!(ама сепак умира:)

CurvaSud_Milan said...

И да јас сум за одење на собирот, само стои и уште една варијанта да гледам со другар што е за интер, зашто праевме некој договор уште одамна ама ќе видам, ќе одлучам дали ќе глеам во друштво на "мои" луѓе или со противници, има време. :))

ReBorned said...

Среќен роденден за The Mad Dog!

ReBorned said...

Исто така сакам да го одбележам вчерашниот ден, роденден на еден од моите најомилени фудбалери на сите времиња:
Среќен роденден Маестро

Navigator said...

Владе довечер треба да дадам точен број за резервацијата во кафичот..те молам кажувај дали ќе доаѓаш и дали ќе земаш некој со тебе..
и ако може некој нека чкртне некој пост, јас сум ептен заглавен во колоквиуми..

MILANO SIAMO NOI!!!

Anonymous said...

Постот е на пат, рачунај те ме и мене за собиранка.