Translate

Sunday, 6 March 2011

JUVENTUS-MILAN 0-1

3 comments:

ReBorned said...

1. Рино Легенда!
2. Среќен роденден Боа! (24)
3. Освен Пато и Одо и Il Monstro имал стомачен вирус и бил неизвесен но го играше целиот натпревар без грешка. По мечот во шега изјави дека претходниот ден Гатузо го частел целиот тим риба (му се кажувало нешто предвреме) и сега пола екипа има стомачен вирус од рибите на Рино. :)
4. Капа долу за мастерпланот на Max Алегри! Во два дерби натпревари по ред Абијати нема една единствена интервенција, нема еден единствен шут кон неговиот гол!!!

Navigator said...

Abbiati слободно може да се пријави во Агенција за невработени :) стварно одбраната на последните два меча и извонредна..еден единствен миг слобода нема да противничките напаѓачи..но мора да запазиме нешто: кога противникот има одлични класични напаѓачи и кога теретот е на нашите стопери, Milan поминува подобро..ама кога противничката сила е на крилата, често се јавува проблем..поентата ми е опасноста од Lennon, Bale, Kranjcar или кој и да игра на крило во Среда..вчера и пред некој една недела со Napoli, Janku заврши одлична работа, но како против крилата на Totalhate??
и уште за Rino... многу ми е мило што му се случуваат толку убави работи, најпрво што ја игра цела сезона како стардаден стартер (нешто во кое маклумина летово веруваа), а особено после оној испад и казната..

P.S. Ве молам видете го Ibra што му прави при славењето на голот! па тој е тежок идиот! :) и не му е првпат, ист таков брутален зафат му направи на Boateng на голот против Napoli..нема мозок, дефинитивно!

FORZA CAMPIONI!!!

kiko_pato said...

I liked his will to make it. Boateng trained with the rest of the squad this in the morning and did well enough. He’ll be re-evaluated tomorrow morning, but there’s a good chance that he’ll be in the starting line-up. I’ll still have to do decide whether to play him in the three-man midfield or right behind the strikers”.

еве што вели Алегри за Боа... и кога би се прашувал јас би го ставил во средината а напред би почнал со Пато,Бињо и Ибра!