Translate

Saturday, 29 November 2008

Портсмут - Милан: 2 - 2

12 comments:

CurvaSud_Milan said...

Луѓе нешто сериозно се случува со Гатузо.

...почна на секоја утакмица да дели асистенции. :)))))

ReBorned said...

Јас тоа одамна го имам забележано...

CurvaSud_Milan said...

Да да знам, ама ја мислев ќе оздрави и ќе се оправи, ама он продолжува и продолжува...

:))))

rimjanin said...

ц ц ц ц, ви пропадна сезоната зошто не купивте асален голман и централен бек!

Сендерос!? Незнам зашто уште Бонера и Малдини се фудбалери на Милан....

Ultra red and black said...

Don't rub it in Rimco!!!

Дечки ко прво извинување едно за моето долго отсутство од блогот али бев на службен пат(ми го поправаа пц-то) :Р

Енивеј што е работава со Милан незнам.....и искрено нејќам да мислам на тоа пошо фрустрациите стануваат уште поголеми....само едно нешто знам...вака до скудето....тешко....


FORZA MILAN!!!

Ultra red and black said...

Римчо,мислам дека нема потреба да се прашува зошто Малдини сеуште игра за Милан,а што се однесува до Бонера...шо да ти кажам..боље Бонера него Каладзе :)

Ultra red and black said...

Пандев јооооууу :)

Ultra red and black said...

Кај сте бе луѓеее???!!

Navigator said...

луѓе дај живнете малку..нема смисла вака да стои блогот..дајте да се договориме кој ќе пишува следен пост..и главите горе ова е само мала криза..од утре ќе бидиме пак оние старите, непобедливите..
FORZA MILAN SEMPRE CON TE!!!

ReBorned said...

Јас до пред извесен период сам ги пишував постовите и сам си ги читав! Не е само до лошиот период... исто беше и пред тоа... јас повторно сум секој ден на блогов!

Navigator said...

ок ок еве јас пишувам пост за утре само без лутење

Ultra red and black said...

Ја не се љутам :)