Translate

Thursday, 6 November 2008

Милан - Брага

После одлично завршената домашна задача и првото место во Калчото следат евро обврските против Брага! Тим кој во првото коло против Портсмут покажа дека знае да игра фудбал, брз технички дотеран и офанзивен впрочем како и сите екипи од Португалија! Ваков фудбал ни одговара и нам, многу полесно се справуваме со екипи кои негуваат офанзивен и отворен фудбал отколку со катанаџо во Калчото!
Ова е натпревар во кој и двете екипи влегуваат со по 3 освоени бода и евентуалниот победник од овој дуел со една нога веќе ја минува групата! Иако неколку стандардни првотимци ќе отсуствуват убаво е да се победи за да нема притисок при играњето на останатите два дуели против Портсмут и Волфсбург. Од друга страна со победа би го задржале одличниот ритам со 9 победи во последните 10 натпревари во сите конкуренции! Нормално, Карлито во УЕФА купот игра со речиси вториот состав но вреди да се напомене дека конечно по долго време во тимот ќе дебитира Фичо Сендерос!
П.С Супер Пипо го продолжи договорот до 2010 година и ќе ја заврши кариерата во Милан!

Очекуван состав:

------------------Дида

Антонини---Сендерос--Каладзе--Јанкуловски

--------Гатузо----Емерсон---Фламини

------------------Сидорф

-------------Инзаги---Шевченко

4 comments:

Anonymous said...

Фичо ке играа!!! јееее :)

Anonymous said...

Може и Фавали ќе почне xD

Anonymous said...

Ај ве молам пишете линк за да ја гледам утакмицата вечер :)

ReBorned said...

http://myp2p.eu/broadcast.php?matchid=22811&part=sports