Translate

Friday, 14 November 2008

FORZA MILAN!!!


Без некоја посебна причина го пишувам постов!Бидејќи не бев во можност да го проследам натпреварот со Лече не ни можев да пишам пост,а башка што бев мн изнервиран(сигурно не колку Ри).Ама Лече беше и помина и нема потреба сега мн мн да анализираме што како.Според мене,можеби ни требаат такви натпревари како со Каљари,Лече каде што по некоја добра серија се спуштаме малку на земја и што е мн битно без пораз!Така да,генерално гледано ситуацијата во Милан е доста добра....оваа година Скудетото е наше.........FORZA MILAN!!!П.С. Ај во едно нека ни е и со среќа 200-тиот пост!FORZA MILAN!!!

15 comments:

ReBorned said...

А ти всушност токму заради тоа си го пишувал постот а? Да го грабнеш јубилејот...
Мислам дека со Киево доколку се стартува повторно со 4-3-2-1 треба да стартува Але на местото на Бориело! Потроши многу кредити посебно против Лече!

CurvaSud_Milan said...

Луѓе тука сум и јас:). Жив сум само што деновиве сум премногу зафатен. Проверум само mail и легнувам.

Ај од понеделник ќе се ослободам повеќе па ќе има некој пост и од мене. :)

Поздрав и превземете за во недела. :)

Anonymous said...

Ако сакав да го грабнам јубилејот ќе напишев пост на тема Лече и немаше јубилеот да го ставам на крај на постот :)

А што се однесува до составот со Киево....повторно си читаме од мислите Ри....Пато мора да добие предност

FORZA MILAN!!!

ReBorned said...

Але и дефинитивно ќе стартува... Бориело се повреди на тренинг!

CurvaSud_Milan said...

Ај не бидете толку сигурни. Ја мислам дека Шева ќе стартува. :)

Anonymous said...

Кака,Але,Шева :) Барем според мене вака треба а како ќе биде...само Карлето знае :)

Anonymous said...

И уште нешто....дали има негде download на PES 09 и/или Winning Eleven?
Ај ве молам ако знаете пишете :)

ReBorned said...

Според Газета на ист тренинг се повредиле Бориело, Замброта и Антонини и сите тие ќе бидат недостапни покрај стандардните Ил Капитано, Неста, Пирло, Амброзини и најверојатно Сендерос и Супер Пипо!

Anonymous said...

Немогуче!10 играчи??!!ма неее верувам дека барем еден од тројцава ќе биде достапен за утре :)

Anonymous said...

Абиати
Бонера,Каладзе,Фавали,Јанкуловски
Гатузо,Фламини,Сидорф
Кака
Пато,Шевченко

Значи вака би требало да изгледа составот утре?Ама сепак....Не се знае дали Дињо ќе почне,а и башка верувам дека еден од Замброта или Антонини ќе биде подготвен за настап :)

ReBorned said...

Составот е тој освен што на местото на Шева треба да го ставиш Дињо... мора да имаме некој шпиц на клупата нели ;)

CurvaSud_Milan said...

Дињо ќе игра, Пато нема да игра, што значи дека и Шева ќе игра. :) ...од сигурни извори. :)

Anonymous said...

Ејјј кој е тој сигурен извор??Бруток? xD ?


Ххх нез ств точно...како што реков...само Карло знае :)

ReBorned said...

Але стартува а Шева грее клупа! Се слушнав со Анчелоти ;)

CurvaSud_Milan said...

Ај се кладиме дека мојот извор е порелевантен? :)))