Translate

Sunday, 16 November 2008

Milan-Chievo Preview

Со оглед на фактот дека играме против претпоследниот тим на табелата кој има осовено само 6 бода нормално е да се очекува победа на Милан денес!Арно ама,и Каљари беше последна екипа на табела па 0-0 изигравме со нив што значи дека не треба никого да потценуваме.

Абиати,Дида
Бонера, Дармиан,Сендерос,Каладзе, Фавали, Јанкуловски, Замброта
Емерсон,Кардачио,Фламини,Гатузо,Сидорф
Кака,Роналдињо
Инзаги,Пато,Шевченко


Од 19те играчи кои се спремни за настап,издвојувам 13 кои се во конкуренција:


Абиати
Замброта,Бонера,Каладзе,Фавали,Јанкуловски
Фламини,Гатузо,Сидорф
Кака,Роналдињо
Пато/ШевченкоОставам вие да си ги решавате дилемите,а според мене Шева ќе почне :)

П.С. Нешто зезаше и нејќеше да се прикачи слика на постот па затоа е вака празен :)


FORZA MILAN!!!

8 comments:

rimjanin said...
This comment has been removed by the author.
rimjanin said...

значи па Кака е најако напраен на ФМ.... а и Рони не е ослабнат ;)

мој тип - 3:0 евентуално 3:1

Абијати,Замб,Фиќо,Бонера,Јанко,
Метју,Зверот,Сидорф,Рони,Кака,Патката

многу слаби централни бекови.... под итно мора да се донесе бар еден, или Бекс ќе се испроба како CD!

што ќе кажете за вечерната со ЛАцио ?

ReBorned said...

Абе Але ќе стартува :)
Фиќо не е уште заздравен! Во Јануари доаѓа дефинитвно некој ( Тиаго Силва - Флуминезе; Брено - Баерн Минхен; Муњоз - Ривер Плата; Миранда - Сао Пауло).
Римче околу Вашиот вечерашен натпревар... може се да заврши (како и секогаш), јас само како увертира би ти дал едно линкче да ѕирнеш:
http://www.channel4.com/sport/football_italia/nov15b.html

ReBorned said...

Хехе се расправавме околу Але - Шева а на крај ќе стартува Супер Пипо!

Ultra red and black said...

Значи сепак на крај како што реков ќе не изненади Карло :)

Ultra red and black said...

ПЕНАЛ!!!

Ultra red and black said...

И ГОООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

Martin said...

Why is this so? One reason why online fax allows you to send cheap international fax is because it uses the internet technology to transmit fax messages all over the globe. Fax Less Cash Advance Funds Without Any Hassles How to Write a Fax Cover Sheet? Answers.Ask com. The simplest fax cover sheet should have the date sent even though there. If you are sending confidential information, a disclaimer should appear on the bottom of the cover page that. Letter Head, Business cards and fax coversheet required. Graphic. write business letters company project letterhead, fax cover sheet design, fax cover sheet. india. i can provide you with original work with gr8 quality and creative design. Fact sheet template Docstoc? Documents, Templates, Forms. Decision-making checklist and recording proforma Name and date of birth of offender (dd/mm/yy) Date of.