Translate

Sunday, 28 September 2008

Мачни но слатки три бода!Мачни но многу слатки три бода против „Мерда“! Натпреварот кој толку многу го очекувавме заврши на наше задоволство и срцата ќе ни бидат полни се до следната средба во 2009 година! Во натпревар во кој многу повеќе се тактизираше а многу помалку се играше, свој печат стави Роналдињо Гаучо со својот прв гол во дресот на Милан! И тоа со глава! Извонреден скок на Дињо кој сигурно на две раце може да ги изброи сите голови на глава во својата кариера! Нашите започнаа со 4-3-2-1 со Рики и Дињо позади Але а пред Амбро, Џенаро и Сидорф! Првата од ретките шанси на овој натпревар ја имаше токму Дињо со извонреден дроп кик удар со лева кој со фантастичен рефлекс го одбрани неговиот колега од репрезентацијата, Цезар! На спротивната страна Мерда имаше две полушанси но без конкретна закана кон голот на одличниот Абијати! И се случи таа 37 минута, клучна за конечниот исход! Рики се исфрли во еден контра напад по топката добиена токму од Дињо и кога се двоумеше дали да ја нафрли таа топка затоа што во противничкиот шеснаесетник беше само Але, така ја нафрли таа топка што буквално му ја нацрта на главата на оној од кој и ја доби претходно... Роналдињо! Роналдињо зачудувачки моќно се извиши и ја смести таа топка во левиот горен агол на Цезар! Ерупција, воодушевување, поклонувања на Дињо до публиката која што цело ова време беше до него! По ова натпреварот повторно доби едно умртвено темпо (благодарение на Милан) и првото полувреме заврши без посериозна закана! Во вториот дел „гостите“ почнаа срамежливо да ги покажуваат своите напаѓачки амбиции (сосема логично поради фактот што на нив им гореше под нозете) но одбраната на Милан зачудувачки добро се носеше со Ибра ака Чопката енд д рест! Мерда беа се понервозни како што минуваше времето и тоа го покажуваа со неколку брутални стартови при што беше исклучен Бурдисо со втор жолт за старт над Рики во акција која ветуваше опасност кон голот на Цезар! По него „Матриксот“ (колку го мразам што со овој прекар го валка името на еден прекрасен филм) се обиде да го поправи вон теренот она што не успеа додека беше на него и си доби црвен картон од клупата! По ова нашите рутинирано ја играа играта на чување на резултат иако можеби требаше да се тргне напред и да се реши натпреварот со оглед на бројчаната предност! Мерда имаше 2-3 опасни ситуации кон голот на Абијати во останатиот дел од мечот! Во таборот на Милан не може да се обележи еден фудбалер! Буквално сите беа на ниво! Рино беше ѕвер, се бореше и против противниците и против болката во својата рака! Рики беше моторот на Милан а Сидорф беше диригентот од позадина! Дињо си е Дињо! Го немаше никаде но го реши мечот!
И на крај збор два околу Карлито!
Се повтори она што го пишував за него после поразот од Џенова овде на блогов! Едноставно човекот секогаш кога е под притисок се вади во ВИСОК СТИЛ! Без разлика дали тоа ние ќе го признаеме или не... секогаш се вади со стил! По тие два стартни порази нанижи 5 победи (оваа против Мерда се брои за две) и сега бродот Миланело е во многу помирни води и е на само -1 бод од Мерда!
Forza Milan!!!

50 comments:

Anonymous said...

Добар пост Ри ;)

Браво момци!!!Ајдееее ќе се славиии!!!


Алееее алеее алеее Милан алееее....

Anonymous said...

Нема многу многу што сега да анализираме!


FOOOOORZA MILAN!!!

ReBorned said...

Еве мали (или големи) изливи на емоции за тоа како се следеше натпреварот низ светот:
------------------------------
carletto had a haircut
hehe make him look younger
------------------------------
gattuso strong on quaresma knocks ball out
welcome to the world of gatuso quaresma
enjoy your stAY
-------------------------------
Ronaldinho is on fire dude. He is on drugs now.
-------------------------------
Ducky's called offside.
Omfg That Was Not Offside Puta Di Interista Arbitri Di Merda
--------------------------------
shit..
linesman and ref backup inter..
fcking shit hell inter
--------------------------------
fcking quaresma.. his diving..
learn from his countrymen ronaldo..
--------------------------------
RONNIIEEE!!!!!!!!!!
the tooth-buck hero..
RONNIIEEEEEE!!!!!!!!!!!
--------------------------------
Mess with the best, die like the rest.
forza R80 and Milan
--------------------------------
lol i thaught gattu was swering mou there
Yeah me too at first LOL I was already COME ON HIT THE SPECIAL FAG! COME ONE!!ONE!!
--------------------------------
pato, damn...that was too fast :grrr
unlucky ducky
--------------------------------
pato down by materazzi
FUCK MATERAZZI CHEATING SCUM
--------------------------------
if i in the stadium i will bring sniper..
shoot materazzi head..
fcking materfcker..
--------------------------------
lol
they call him ibracadabra
has he worked his magic to put a stunt double on the pitch today
pato>>>>>>>>>>>ibra
--------------------------------
Guys, i'm following the game from my cell and it's breaking up every 2 min. Can some1 text me the final result? +6281388717123. I'll be very grateful.
--------------------------------
Rino and Carletto Rino was saying baaaaaastaaaaaa baaaastaaaaaa which means enough What a wonderful person Rino is
So much about Kaka and Dinho can't play together
--------------------------------
Anybody uploaded the goal somewhere?
I have a idiot on mess yelling it was offside
Tell him he was born offside. LMAO
--------------------------------
FUCK YOU MERDA! BURN IN HELL MATERAZZIIII
--------------------------------
+ Our goal was offside, but we had 3 penalties not given..So Up Thiers!
--------------------------------
What a time for Dinho to score. thanks alot the derby is special everyone is playing with fire im proud to be a Milan fan.
--------------------------------
When Dinho scored, I came!
No offence
--------------------------------
Comon just 5 more goals so I can feel my life complete.
--------------------------------
Did You Guys See Dinho And Kaka' Pair!!!!!!!!!!!!!!????????? Shake With Fear Bitches!
--------------------------------
materazzis dumbass kept kaka onside and set up our goal.... so he's fine by me :-D a couple more challenges like his, we will get a penalty....
--------------------------------
I hope Flamini replaces gattu in the second half ,his nervers are way out there ,his like a ragging bull destroys everything he sees
--------------------------------
I hope he kills Materazzi and doesn't get punished for it.
--------------------------------
zidane should have been the ref for this match
--------------------------------
Do you guys keep seeing the red dot on Materazzi's head? thats me with my sniper im on the roof just give me the word. Of course Im on my laptop so I can speak to you guys hahaha
--------------------------------
abiati is GOD stops another free kick
thank god kalac aint in goal
--------------------------------
seedorf is runing, omg!
--------------------------------
Some one needs to grab the flag from the corner kick and beat whit it the shit out of that imbecile linesman
--------------------------------
stupid adriano will enter the game, also cruz..fuck
the drunken emperor ready to come on
GayDriano about to come in
Adriano coming in, hopefuly he went to the disco last night
--------------------------------
damn inter bring in cruz..
i hate him..
he always score against milan..
--------------------------------
Mourinho, the son of a bitch has balls... Cruz and Adriano for Materazzi and Mancini.
--------------------------------
MateraSHIT-Cruz
Mancini-GAYdriano
--------------------------------
Fuck the walking zombie aka cruz is on...fuck
--------------------------------
wonder how many galleons of oil did this bitches ref squad get
--------------------------------
hahham our ball fuckers
--------------------------------
Guys in North America, text me @ 1 403 604 3371. Please guys I gotta work.
--------------------------------
fcking vieira...
if kaka injured..
i take a plane to milan..
i find u and kill u..
shit u fckoff
---------------------------------
wtf are smiling stupid ibrahimovic, our ball idiot
---------------------------------
why is adriano praying
the decision has been made dickhead
---------------------------------
ibraHomo....almost.
---------------------------------
Carlo is retarded or what? There`s 20 more minutes dumb ass!!!!!! we need to counter if we stay in our on half were gonna loose it .FUCKING MORON.
---------------------------------
wtf is carlo doing....
good old 4-6-0. ARGH
---------------------------------
rino playing through the pain barrier
what a legend
---------------------------------
maldini is class if it was gattuso he would have killed adriano
---------------------------------
I Overslept!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Noooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
---------------------------------
shut man you scared me i thought merda scored jeez gave me a heart attack my stream is lagging
---------------------------------
LOL
merda without a cb and we without a CF and mourinho without his gay partner
---------------------------------
all inter player should been sent off..
fck off dirty fucking bastards
---------------------------------
omg i almost died
5 min of ST
---------------------------------
bullshit, destructive football. We played BEAUTIFUL First half and from 70th on we're playing like porto in champions league final. Sorry i dont like it, and if inter were to score we'd all RIP carlo a new asshole for going 4-6-0 w/ 20 left...
---------------------------------
5 Min ET
bastards why cant they add another half to this game
---------------------------------
damnnn..
i can have a heart attack like this..
dammnnn...
cruz so2 close
---------------------------------
captain hold on
fuck you mourinho mother fucking bitch your heaad in morattis ass hancock style
---------------------------------
FTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTT
galliano was nervous as hell
----------------------------------
is it over good work bonero i am still lagging
----------------------------------
Hows defeat taste Mourinho? Is it... Delicious? hahahahahahaahah
----------------------------------
thank you milan thank you coach thank you captain thank you ronaldinho pato kak seedorf our mf and most Abbiatti
happy birthday berlu
we won we showed those mother fuckers we are better team
----------------------------------
ancelotti>>>>>>>>>>>>>>...Mourinho
----------------------------------
I'd like to hear what the Special Bus has to say about this one. Maybe another press boycott?
----------------------------------
i just watched the celebration. Man, it looks like we have won the champions league. It was a relief. Damn. i almost cry and ejaculate on the same time.
----------------------------------
inter??
bunch of hulligans with a coach who is a joker
----------------------------------
my heart stopped for the last 5 minutes!!
----------------------------------
We Won It.
FUck Merda...Fuck Merda..And Fuck Merda..
----------------------------------
Oh my God was going to die in these last minutes!!! Another 3 precious points + it' always a great pleasure to win vs this pathetic team :-)
----------------------------------
Welcome to Milan Jose!!!!!!
----------------------------------
FORZA MILAN...FORZA KAKA...R80...PATO....MALDINI...EVERYONE..
i gt school in 2 1/2 hours and im soo gonna faint...but its worth it..
ciaOOO
----------------------------------
PAOLO MALDINI IS THE GREATEST ATHLETE TO EVER HAVE GRACED THIS PLANET

Last year he made Adebayor look like he was not on the pitch. Now this year at the age of 41 he erased Ibrahimovic off the field. Unbelievable. I guess this is also an answer to the mourinho fanboys who wanted him instead of Carlo on our bench.
---------------------------
ahahahahhahahahaha..
thx god..
u hear my pray..
thx u so much..
--------------------------------
Oh, I'm so going to enjoy watching replays of this one.
--------------------------------
juz got back from work n only can watch for last 10 min damn it we winnnnnnnnnnnnnnn forza milannnnnnnnnnnnnnnn
--------------------------------
We won!!!! Forza everyone that involved in the game..Screw those merda bastards!
--------------------------------
OMG!!!!!!!!!

MATERAZZI PEZZO DI MERDA!!!

Finalllyy!!!! I almost shat myself during the last 15 mins!!

SEEDORF was a BEAST today! Thank you!

And Ronaldinho also played very well.

Ummm.....did Quaresma and Imahomobitch play? I think 40 Y/O MALDINI had them in his back pocket!!!

THANK YOU EVERYONE !!! OMG WHAT A FEELING!!

FORZA MILAN!!!!

INTER & MOANINHOE PEZZO DI MERDA!!
--------------------------------
Its 221 of us at this thread at the moment
--------------------------------
i m off guyz its 2.35 in the morning here
--------------------------------
Btw I hope Kaka won't have any troubles after this, cause those merda kept trying to injure him.
--------------------------------
i really love the way we are playing right now. Dinho gives us a nice variant. Now let's kick some swiss ass!!

--------------------------------
its 2.30 here i dont want to go to office
--------------------------------
WHAT A FEEEELING!!! TA NA NA TA NA
MEANS BELIEEEEVIN''!!! TA NA NA TA NA

E INTER MERDA, INTER INTER MERDA!!!!

FUCK MY LIFE I WANTED TO DIE IN THE LAST 10 MINUTES.

i wanna dance in the streets and shout fuck you interistas, i hope you all burn in hell!!!!

MILAN!
--------------------------------
Иако изгледаат многу мене ми беше многу забавно кога ги читав... се надевам и на Вас!
Форца Милан!!!

Cyber Knight said...

одлична партија, браво момци..Добра атмосфера имаше во шенк ли каде што се собравме од фан клуб милан и заедно го гледавме натпреварот...Интерашите во шенк ли скиснати на другата страна од просторијата беше многу убаво да се видат после 90те минути!!! ГРАНДЕ МИЛАННН ФОРЦА МИЛАНННННН!!!!!

Navigator said...

добар резултат и тоа е она најважното..знаете, целта ги оправдува средствата..и не се согласувам дека нема кој да издвоиме од екипата денес..Seedorf е човекот на мечот..го имаше секаде, ги проигруваше ама баш сите и што е најважно беше најмотивииран од сите..неверојатна изведба на холанѓанецот..за малку си помислив дека Pirlo е во игра..а дека имавме слаби моменти имавме, немавме доминација, немавме премногу шанси, но го добивме дербито и сега со дигнати глави можеме да ја повторуваме онаа омилената - Milano siamo noi, solo noi..

GRAZIE RAGAZZI PER LA BENISSIMA SERATA!!!GRANDE MILAN!!!

CurvaSud_Milan said...

Ги ебевме пациентите!!!! Нека каже некој дека Милан играше дефанзивно!?? Замислете го Мурињо во тимот да ги има Амбро, Џенаро, Фламс и Емерсон, покрај Камбијасо и Виеира. Тоа ќе биде бедем , ама онака во права смисла на зборот, и нормално резултатот на секоја утакмица ќе биде 0-0!

Мислам дека типот свршава на деструктивци! :)))

Кој знае колку пати се задоволувал со Есиен додека беше во Челзи, мислам дека само Есиен и Дрогба ги спомнуваше на пресовите. А од поновите поомилен му стана кој друг ако не Џон Оби Микел!!! Кој знае колку посакува Џенаро да го има во тимот! :))

Мислам дека и премногу внимание му посветив на арогантното копиле.

Ри, репликите се многу добри,:)

my favourite:

1.gattuso strong on quaresma knocks ball out
welcome to the world of gatuso quaresma
enjoy your stAY


2.Welcome to Milan Jose!!!!!!


...Ултра, го имам текстот, навигатор ми го даде, плус и аудио фајл, до недела има во сон да ја пеам! :)


Cyber, welcome друже. :)

Следни станици, Цирих и Каљари, одиме на 6 по ред!!!!

ReBorned said...
This comment has been removed by the author.
ReBorned said...

Ако сакате доколку може да ја аплоадираме на блогот заедно со химната па кој сака да може да си ги симне (ова во соработка со Мохикан).
Велите убава атмосфера во Шенклис а?! Жал ми е што не можев да дојдам ама ви велев дека ќе проработи телепатијата при постигнувањето на голот :)
Навигатор... Сидорф одигра брилијантно но да не заборави еден човек со ракавици...? Беше извонреден, страшно концентриран, мислиш не трепна во текот на 90 минути!!! Браво Кристиан!
П.С Таа твојата фејворит ја има во подолга варијанта...Hows defeat taste Mourinho? Is it... Delicious? hahahahahahaahah
Имам повеќе омилени:
Ducky's called offside.
Omfg That Was Not Offside Puta Di Interista Arbitri Di Merda
----
RONNIIEEE!!!!!!!!!!
the tooth-buck hero..
RONNIIEEEEEE!!!!!!!!!!!
----
Guys, i'm following the game from my cell and it's breaking up every 2 min. Can some1 text me the final result? +6281388717123. I'll be very grateful.
----
zidane should have been the ref for this match
----
wtf are smiling stupid ibrahimovic, our ball idiot
---------------------------------
why is adriano praying
the decision has been made dickhead
---
When Dinho scored, I came!

No offence
----------------------
Циркуси... а најјако е тоа што се е пишувано во Real Time еден вика Готово Победа... а по него другиот пишува одлична одбрана на Бонера да издржиме уште малку (во лаг му е стримот) :D
Forza Milan!!!

Navigator said...

нема збор дека и Abbiati беше беспрекорен, како и сите 14 што истрчаа сношти, ама според мене Seedorf е man of the match..важно копиљаците поминаа и сеа е многу полесно..од овај викенд натаму сум во ск, така да од сеа сум во комбинација за тимот во Shankley's :)
IO SARO UN ROSSONERO E PER IL MILAN CANTERO!!!

CurvaSud_Milan said...

Ри, јас сакам во скоро време да се видам со Мохикан и да седнеме да го редизајнираме малце блогот, Мохикан е ако не се лажам секој ден на работа, па кога ќе најде слободно време ќе го напраиме и тоа.

Навигатор друже за во недела веќе се договоривме со Каљари пак да се собереме во Shankly's. Него имам е еден мн. јак предлог до тебе, ај нема да ти откривам сеа, само ќе ти кажам "11 октомври" , ај може ќе ти текне на што мислам. :)

M_007 said...

pobedi timot koj povekje ja posakuvawe pobedata ! ! e basta ! ! basta ko so urlase RINO . .

Edna rabota ne mi e draga no mora da ja zabelezam. .

Povredata na Pirlo ja napravi igrata na Milan, po tecna, po konkretna.. .

Eden od moite omileni igraci na MIlan po Demetrio ALbertini e Andrea Pirlo, no negovoto neigranje napravi povekje prostor za Seedorf + Ronie. . .

Navigator said...

хехе..добар предлог владе..одиме за Софија :)
Fratelli d'Italia, l'Italia s'e desta... :))

Anonymous said...

Ги добивме пациентите. НЕма ништо послатко од победа над Интер.
Му покажавме на Мурињо каде дошол, и мислам дека ќе збори и тоа како со почит спрема Милан.
Навигатор се слагаме апсолутаменте. За две калси изигра Сидорф бољи од Пирло....свака му част, али на сите претходни утакмици Сидорф најмногу покажа, а истот се случи и на дербито. Перфектен меч за него. И останатите изиграа добро, ги тепавме, само жалам што Гатузо не го подздрви и Карло малку :)
Ри одлични се коментариве хахахах си ме насмеал да си ми жив...

Поздрав Росонери, идеме на титула!
Шиткачот

ReBorned said...

Тенк ју шиткач... мислев дека ќе бидат интересни па затоа потрошив прилично подолг период за да направам еден ваков колаж... имаше уште добри ама не сакав ептен да се развлекува (иако и сега е така нели)
Форца Милан!

Anonymous said...

zidane should have been the ref for this match
--------------------------------
Do you guys keep seeing the red dot on Materazzi's head? thats me with my sniper im on the roof just give me the word

ХАХАХАХАХАХАХАХАХАХА


ЛУДООООО!!!

Anonymous said...

Аааа луѓе сеа за Пирло....значи првпат по подолго време Милан игра без него и она што може да се забележи дека играта е потечна,дека играчите не се статични и чекаат на готово топка од Пирло туку и самите се враќаат и помагаат во организацијата во тимот што го прави Милан да игра многу поубаво :)А како што рече Владе следни станици Цирих и Каљари

FORZA MILAN!!!

Anonymous said...

Кога сме веќе кај тоа...има некој подготвено пост за натпреварот со Цирих или во најмала рака планирал?ако не кажете радо би напишал =D

Добредојде на Сајбер Витезот :)

позЗ

CurvaSud_Milan said...

Ајде другар ултра почести не со едно preview со Цирих. :)))

...Друже знаев дека ќе ти текне за Италија! :) Најверојатно ќе има организиран превоз со комбе до Софија, а ако има повеќе луѓе може и бус да има. Ја 99,9 % одам, овие 0.1 ги оставам во случај на виша сила. :)

ReBorned said...

Епа Ултра радо напиши... јас сум повеќе по пост анализи + деновиве сум презафатен! Од друга страна пак, не пропуштам натпревар на Милан (без разлика дали е калчо, УЕФА или куп на Италија) па многу полесно е после да дадам свое видување за играта.
Околу Пирло... со ваков Сидорф подобро се затворени и вратите кон голот на Абијати... сите знаеме дека Пирло е мек околу дефанзивните задачи! Сепак, не смее да се заборави што се‘ Пирло има направено за Милан и присуството на здрав Пирло во тимот на Милан значи поголем фонд на фудбалери, поголема шанса за ротација и отворање на повеќе различни варијанти за игра! Сето тоа доколку Пирло се врати како опција повеќе на Милан а никако како фудбалер со загарантирано место во стартните 11 (како што беше пред повредата)! Впрочем таа конкуренција го направи и Сидорф таков каков што е во последно време... се сеќава некој Сидорф да трчал во последните 2-3 сезони?! Епа сега трча!!!
Forza Milan!

ReBorned said...

Почитувани... после многуте поплаки од фудбалерите на Интер дека судиите суделе против нив... и јас се согласувам! Кој сака да види што всушност се случувало... клик на мојот јузер!

CurvaSud_Milan said...

Стварно не се фер судииве, незнам како можеше да не го види тоа. :(

CurvaSud_Milan said...

хихиихихихихихихихихи

ReBorned said...

Абе може ептен биле мотивирани од Мурињо... може им рекол на СЕ влезете му со 2 нозе! Впрочем така се однесуваа во текот на целиот натпревар... само мансини ептен буквално го сфатил тоа НА СЕ!

Anonymous said...

Стартот беше за жолт картон во најмала рака xD


Ццц...во последно време...знаменцава незнаат за почит хехехехеххе

Navigator said...

а владе имаш ли појма колку ќе кошта тоа со се влез??
зашо тоа ми е најбитно :))

Anonymous said...

Зачитываюсь в данный момент сборником стихов с замысловатым названием "Книга, из-за коей объединились поэты, объединить коих невполне вероятно".
Тут и классики, и новые имена: Окуджава, Ахмадуллина, Диана Арбенина и многие другие...
Каждый вечер, засыпая, читаю по стишку, и утром просыпаюсь, незамедлительно за книжку... И весь день будто летаю, счастливая)))) Может, в этом кроется секрет красоты, а, женщины?)))
Читайте стихи и будете такими же счастливыми и привлекательными, как я в данный момент!!

[url=http://www.2nt.ru/go/ruserotik.php]Молодежное видео[/url]
[url=http://2nt.ru/go/serial.php]Вообще любой сериал и особенно новинки я качаю тут [/url]
[url=http://2nt.ru/go/teets.php]Молодежное видео тут[/url]

Anonymous said...

[url=http://cialisacquisto24.com/#swww.blogger.com]cialis[/url], cialis, http://cialisacquisto24.com/#dwww.blogger.com cialis 20mg tablets

Anonymous said...

[url=http://acquistocialisfacile.com/#32006]cialis[/url], cialis, http://acquistocialisfacile.com/#51015 cialis

Anonymous said...

[url=http://cialisacquisto24.com/#owww.blogger.com]cialis[/url], acquisto cialis, http://cialisacquisto24.com/#hwww.blogger.com comprare cialis original

Anonymous said...

[url=http://acquistocialisfacile.com/#35741]cialis acquisto[/url], cialis, http://acquistocialisfacile.com/#42745 cialis costo

Anonymous said...

[url=http://acquistocialisfacile.com/#6267]cialis ricetta medica[/url], cialis acquistare, http://acquistocialisfacile.com/#87519 acquisto cialis

Anonymous said...

[url=http://acquistocialisfacile.com/#43895]generico cialis[/url], cialis, http://acquistocialisfacile.com/#45213 cialis online

Anonymous said...

[url=http://acquistocialisfacile.com/#50567]cialis[/url], costo cialis, http://acquistocialisfacile.com/#5223 acquistare cialis

Anonymous said...

[url=http://viagraacquistoitalia.com/#72253]acquisto viagra on line[/url], viagra, http://viagraacquistoitalia.com/#85689 acquisto viagra online sicuro

Anonymous said...

[url=http://bit.ly/pagaxx]finanziamenti senza busta paga catania[/url] prestiti senza busta paga, http://bit.ly/pagaxx finanziamenti senza busta paga agos

Anonymous said...

[url=https://bit.ly/S1xDOb]car rental paphos international airport[/url], car rental paphos, https://bit.ly/S1xDOb paphos car hire review

Anonymous said...

viagra online, viagra, http://osiak.net/#1060 sildenafil

Anonymous said...

viagra, acquisto viagra, http://osiak.net/#76915 sildenafil

Anonymous said...

[url=http://osiak.net/#22366]viagra[/url], viagra, http://osiak.net/#86954 sildenafil

Anonymous said...

[url=http://osiak.net/#59089]viagra online[/url], viagra online, http://osiak.net/#14703 sildenafil

Anonymous said...

[url=http://osiak.net/#64012]acquisto viagra online sicuro[/url], acquisto viagra, http://osiak.net/#15571 acquisto viagra online italia

Anonymous said...

[url=http://almozara.org]5mg[/url], guarda qui, http://almozara.org almozara.org

Anonymous said...

[url=http://almozara.org]clicca qui[/url], effetti collaterali, http://almozara.org almozara.org

Anonymous said...

[url=http://bewunderful.org]acquisto[/url], bewunderful, http://bewunderful.org clikka qui

Anonymous said...

[url=http://bewunderful.org]effetti collaterali[/url], bewunderful.org, http://bewunderful.org italia

Anonymous said...

[url=http://bewunderful.org]bewunderful.org[/url], bewunderful, http://bewunderful.org bewunderful

Anonymous said...

bewunderful.org, bewunderful.org, http://bewunderful.org online

Anonymous said...

[url=http://www.aboutfirefox.com/archives/551]the advantage[/url]

Anonymous said...

[url=http://www.radial-2.com/2013/02/panama-city-beach-sights-and-motels/]discover here[/url]

Anonymous said...

[url=http://www.hoodriverprospector.com/eminent-downtown-resort-in-phoenix/]official source[/url]