Translate

Saturday, 27 September 2008

Милан-Интер


Само еден ден не дели од најголемото градско дерби во Италија,Европа,па и за некои Светот.Јас,како и секој вистински Росоњер на овој натпревар чека цела
година.Епски дуели,голови за паметење,тактички надмудрувања е само дел од репертоарот
што го нуди Миланското дерби.Цела недела ја поминав во погодувањето на евентуалните состави,прогнози и тн..Иако треба да се трудиме овој натпревар да го гледаме како само 3 бода јас воопшто неможам на тоа така да гледам!Макар и да не победеше Милан со Реџина,послатка би ми била победата и 3те бода со Интер.Како и да е,да не го тапшам многу многу одиме на главната поента: Победа над најлутиот ривал и пред се 3 бода!

Милан е во добра серија од 3 победи во во последните 3 натпревари со што се рехалибитираше
Од стартните 2 пораза.
Интер пак,сезонава од 5те натпревари што ги одигра сеуште нема пораз,а има само еден нерешен резултат.
Судија ќе биде Морганти-за детали околу тоа на кого како му е среќен ќе добиеме од Бране непосредно пред стартот на мечот :)

Абиати,Дида
Замброта,Антонини,Бонера,Малдини,Каладзе,Фавали,Јанкуловски
Гатузо,Фламини,Амброзини,Емерсон,,Кардачо,Сидорф
Кака,Роналдињо,Пато,Шевченко

-Овие ќе бидат играчите кои ќе конкурираат за стартните 11
Само не ми се допаѓа тоа што го слушам и изгледа е се поизвесно а тоа е дека Анчелоти ќе почне со неговата омилена формација со 2ца полушпица и само еден истурен напаѓач.Доволно кажано повеќе за ова по натпреварот(се надевам дека нема да имам причина да зборам мн мн за ова :) )
ПС:Сега можеме официјално да почнеме со прогнозите! :D
INTERISTA DIVENTI PAZZO!!! FORZA MILAN!!!

15 comments:

Ultra red&black said...

FOOOORZAAA MILAAAN!!!

Ultra red&black said...
This comment has been removed by the author.
Ultra red&black said...

Ајде сега поздрав се гледаме утре!!!

ReBorned said...

Постојат 2 најверојатни варијанти и во ниту една од нив не влегува Шевченко:
1. Рино - Амбро - Фламс... пред нив Рики и Сидорф а напред Але!
2. Рино - Амбро - Сидорф... пред нив Рики и Дињо а напред Але!
Дури во третата (и според многумина најмалку веројатната) варијанта Шевченко влетува во стартните 11 во формацијата 4-3-1-2 со Але, зад нив Рики а тројката назад е Рино, Амбро и Сидорф

The Last Mohican said...

Како стојат работите и јас не верувам дека ке стигнам во Шенклис на собирот, но секако ја имате мојата подршка. Белава ноќ ми го зацрни денот и ми ги поремети сите планови за денес :)

FORZA MILAAAAAAAAAAAAAN!!!!!!!!!!!

Navigator said...

по она што Carlo вчера го кажа, а Re тука ни го спомна, седум од единаесет веќе ги имаме како сигурни стартери и тоа би изгледало вака:

-------------Abbiati-------------
--Zabmro---Kakha---Paolo---Janko--
------Rino-----?-----?-------
----------Kaka------?----------
----------------?---------------

Ако се земе во предвид дека речиси сигурно ќе се игра формацијата 4-3-2-1, веднаш до Kaka резервирано е местото на Dinho..Dinho пред Seedorf за местото на полушпиц само заради повредата на Pirlo..без Seedorf средината би била далеку послаба и што е најважно пополнета со тројца деструктивци..За местото на CDM најголем кандидат е Ambro, пред се заради искуството на овие натпревари на сметка на Flams..последната непозната е во нападот кој според мене несмее да му припадне на никој друг освен на Ale Ale..стварно Sheva знае како да се игра против копиљаците и знае колку е жежок теренот на вакви денови, ама моменталната форма кажува нешто друго..едноставно секој статистички податок му оди во прилог на Pato..се на се составот за вечер би требало да изгледа вака:

--------------Abbiati-------------

Zambro---Kakha---Paolo---Janko---

------Rino----Ambro----Seedorf-----

-----------Kaka-----Dinho---------

----------------Pato---------------

Секој друг состав или недај боже друга формација крајно би ме разочарала, искрено..

PUOI GRIDALDO FINCHE VUOI, MA MILANO SIAMO NOI!!!

Ultra red&black said...

Комплетно се согласувам со навигатор.

Ако ништо друго барем за првпат сезонава ќе го видиме триото што многу ветува: Ка-Па-Ро :D

АЈДЕЕЕ МИИИЛААААН!!!

ReBorned said...

4-2-1-2-1

-------- --Abbiati

Zambro--Maldini--Kala-Janko

---Gattuso-----Ambrosini

---------Seedorf

----Kaka----------Ronaldinho

-----------Pato

Според Газета... го има и „нивниот“ ама не сакам да се замарам со нив!

CurvaSud_Milan said...

Мохикан ај не крши филм сеа.:)Присуството твое како основач на блогов е задолжително. :) ...Сериозно, ај доаѓај да ги ебеме тие пациентите па пак да имаме бела ноќ. ...btw и ја вчера се зацрнив и здравјето си го оставив во кафана. :)

ReBorned said...

И според Газета и официјално...
Стартуваме со Ка-Па-Ро + Сидорф!
Форца Милан!!!!!!!

ReBorned said...

Milan milan solo con te
Milan milan sempre per te

Camminiamo noi accanto ai nostri eroi
Sopra un campo verde sotto un cielo blu
Conquistate voi una stella in piã¹
A brillar per noi
E insieme cantiamo

Milan milan solo con te
Milan milan sempre per te


Oh oh oh oh oh
Oh oh oh oh oh oh oh oh
Una grande squadra
Sempre in festa olã¨
Oh oh oh oh oh
Oh oh oh oh oh oh oh oh
Oh oh oh oh oh
E insieme cantiamo

Milan milan solo con te
Milan milan sempre per te

Con il milan nel cuore
Nel profondo dell'anima
Un vero amico sei
E insieme cantiamo

Milan milan solo con te
Milan milan sempre con te
----------------------------------
Една од најубавите навивачки химни (потврдено и од објективни навивачи)

rimjanin said...

на точно 20 мин. до почетокот на дербито ви посакувам победа над Нероазуриве...вечерва навивам за вас, али само вечерва :P

П.С иначе Ри, химнава ми е меѓу омилените заедно со Cant del Barca(на Барса) и YNWA(на Ливер), али искрено и на Интер е добра.

ајде Росонери можете да тепате, ве чекам уште вас за 50 Еу. :))))

ReBorned said...

Римче и јас ги чекам уште нашите за 50 евра :)
Имав друго фантастично ливче и ќе ги чекав уште нашите 1Х за 8.500 ама ме зафркна само Мидлсзброу! Сега само Милан за 50 евра на друго :)

Ultra red&black said...

МИЛААААН!!! МИЛАААН!!!

Ultra red&black said...

"Come sempre a inizio stagione
interista fai lo spaccone
lo scudetto la Coppa Campioni
sono sogni per voi coglioni
interista diventi pazzo
son 15 anni che non vinci un cazzo
in trasferta è troppo lontano
non ti muovi mai da Milano
non cantate non caricate
ma allo stadio che cazzo fate
puoi gridarlo finché vuoi
ma Milano siamo Noi ! "

После химната оваа ми е омилена!

П.С: Владе,брат еве ти ја сеа научи ја за у недела заедно да је пееме! :D


FORZA MILAAAAN!!!