Translate

Sunday, 21 December 2008

MILAN-UDINESE PREVIEW


Победа и ништо друго!Сите добро знаеме во каква ситуација е Милан и со каков играчки кадар располага.Но Милан си е Милан и победата секогаш мора да биде императив!

Abbiati,Dida
Antonini,Darmian,Maldini,Kaladze,Favalli,Jankulovski
Pirlo,Cardarcio,Seedorf
Kaka,Ronaldinho,Viudez
Pato,Shevchenko,Inzaghi

(Страсер и Осуји не се споменати бидејќи тешко дека ќе добијат шанса за настап)

Abbiati
Antonini,Maldini,Kaladze,Favali
Seedorf,Pirlo,Jankulovski
Kaka,Ronaldinho
Pato

Со божја помош да не се повреди уште некој играч овој би требало да биде составот.

П.С. Му стои дресов на Бекс а?

FORZA MILAN!!!

6 comments:

ReBorned said...

И по Броки... Бекам!!!

ReBorned said...

Штом ќе игра Фавалињо не се секирам, тој сам ќе ги држи Ди Натале, Кваљарела и Пепе :)

Anonymous said...

Луѓееее...не се губете сеа :)
Знам дека сте разочарани што ни го земаа трофејот за Светски Клубски Првак(фала богу,сеа дресовите мн поубави ќе ни бидат :Р)ама сепак не губете надеж!ќе надокнадиме со некое скудето и/или куп на уефа годинава :Р хехехе


FORZA MILAN!!!

Anonymous said...

Ме претркавте за минутка :)

Anonymous said...

Проработе бразилскиот тандем Фавалињо-Патињо :P xaxaxa ЛоЛ

Anonymous said...

Мислам дека ова е типична Шоу утакмица на Милан :) Нешто во стилот Наполи нешо ауу нешо :Р Сега во второ полувреме ќе видиме од 0-2 гола. :)