Translate

Friday, 12 December 2008

Juventus-Milan Preview


Според многумина овој меч ќе биде одлучувачки и победникот ќе биде вистинскиот предизвикувач на Интер во борбата за скудетото.(цитирано од goal.com)
А зошто мора да биде така?Немора!Само гооолеми медиумски причи.Овој меч вистина е дека доста ќе одлучи,но немора да значи дека губитникот испаѓа од трката за титула-Нонсенс :)

Како и да е,Галијани неодамна изјави дека секогаш кога Милан го победувал Јувентус на гости,сме земале скудето :) Притоа и наведе неколку примери пред се оној во 2004тата кога ги преслушавме тогашните избраници на Липи со 3-1(Пирло,Сидорф и...Хммм Инзаги или Томасон ако добро ме служи меморијата.Сепак сега нема да давам прогнози околу резултатот и ќе си ќутам.

Abbiati,Dida
Zambrotta,Antonini,Maldini,Kaladze,Favalli,Jankulovski
Pirlo,Emerson,Flamini,Ambrosini,Seedorf
Kaka,Ronaldinho
Pato,Shevchenko,Inzaghi

Овие заедно со Сендерос(во случај на повреда на некој играч)ќе бидат играчите кој бидат во конкуренција за настап в недела.А сега можете и официјално да почнете да го прогнозирате составот против Јуве :)


П.С. Една вест што ептен ги стопли сите навивачи на Милан ширум светот е дека Тиаго Силва од Флуминенсе КОНЕЧНО ќе дојде во Милан (на лето поради причина која мн добро ја знаеме :) Иако ништо не е официјално потврдено прашање е на денови,а можеби и часови кога на acmilan.com ќе има еден офишиал анаунсмент околу горенаведеново :)

FOOOOOOOOOORZAAAAAA MILAAAAAAAAAAAAN!!!

16 comments:

ReBorned said...

Може и ние имаме старци во нашиот тим ама стари господа се сигурно подобри од една стара дама ;)

Ultra red and black said...

Хах...Nice one Re ;)

ReBorned said...

Немаш никаков коментар на линкот од претходниот пост?

Ultra red and black said...

Забораив да го видам :) Само што го гледав и останав без зборови :Р хххх

Шала на страна звер е Тијаго :) Одлично ќе ни дојде...каков само шут....ауууф :)

енивеј до утре 20:00 очекувам официјална прогноза за составот со Јуве :D

Ultra red and black said...

Kaka out of Juve game??!!Немогуче!се надевам дека е само медиумска прича!!!

ReBorned said...

Не тренирал со остатокот од тимот и е крајно неизвесен...

Ultra red and black said...

Неста,Гатузо,Кака,Бориело...клучните играчи на сите позиции ни се аут :(

CurvaSud_Milan said...

Собиранка може да се направи, само јас сум моментално на семинар во ОХ и незнам за кога е планирано враќање, утре во секој случај само што уште никој незнае кога ќе се трга. :) ...ја лобирам да биде најкасно до 5 за да стигнам али видечемо. :) ....Ако не настапи утре Кака и победиме ќе биде славје и официјално ќе потврдиме дека сме во трка за скудетото!!!

Ultra red and black said...

Ок,пиши и на кајгана форумот за кој сака да дојде.А мене иксонтактирај ме на новиот бр што ми го имаш :) позз

а да...и FORZA MILAN!!!

Ultra red and black said...

По се изгледа Кака ќе биде во комбинација за утре.
На еден меч од суспензија се Каладзе,Бонера,Амброзини,Гатузо,Фламини.Бидејќи Бонера и Гатузо се аут,во случај Каладзе Амброзини,Фламини да добијат жолт картон тогаш за натпреварот со Удинезе ќе имаме по 3ца слободни играчи во одбраната и средниот ред!

Ultra red and black said...

Abbiati
Zambrotta,Maldini,Kaladze,Janko
Flamini,Pirlo,Ambrosini
Ronaldinho/Kaka/Seedorf
Pato/Inzaghi

Мн е комлицирано!Осеќам дека никој нема да го погоди составот за утре и дека ни Анчелоти не е уште сигурен кој ќе игра.

I'm f**king buzzin'

FORZA MILAN

ReBorned said...

Аман бе?! Анчелоти вчера изјави на пресот дека само Фламини е сигурен во првите 11 и на последниот тренинг и тој се повредил?!?!?!?!?!?!

Ultra red and black said...

Уште и Анчелоти да се повреди... :(

Ultra red and black said...

Го тргнав предлогот за собиранка пошо ако има не сум во можност да дојдам.

Ultra red and black said...

Abbiati
Zambrotta,Maldini,Kaladze,Janko
Emerson,Pirlo,Ambrosini
Seedorf,Ronaldinho
Pato

So ogled na okolnosite najak sostav :S

Ultra red and black said...

Не сум ама ич расположен за пост а камоли да оценувам поединци.Ако има некој што сака нека повели.А сега отидов да си ја пикнам главата у фрижидер за да продолжам со ладна глава.


FORZA MILAN