Translate

Sunday, 21 December 2008

MILAN-UDINESE Player Ratings


Бидејќи го привршував постов,кога видов дека Ри ме претркал со некои измени направив само рејтингс :) Иначе што се однесува до натпреварот камо среќа секој натпревар по некој Бекам да биде донесен и вака да играме :Р

Абијати 7.5 Ма ѕвер!Абијати добар како и (скоро)секогаш...

Антонини 7.5 Уште поголем ѕвер!Не сум гледал лоша партија од дечково.Со оглед на фактот дека ја игра првата вистинска сезона во Милан одлично се покажува.Ако вака продолжи ќе им биде тешко на Замброта и Јанкуловски да си ги задржат местата :Р Иначе таа о.5 му е дадена заради асистенцијата ама си ја заслужи.

Малдини 7.5 Ретко кој успеа сезонава да ги спречи Ди Натале,Кваљарела и Пепе...ама ние успеавме на чеко со диригентот Малдини!Јес да Кваљарела се повреди...а после и цвеќарот Флоро,али на крајот само ќе се види дека Милан примил само 1 гол од суперирното трио :)

Каладѕе 7.0 Онака знаете...Каладѕе....али у позитивна смисла :)

Фавалињо 7.5 Ма типов е лудница!Асистенција и после тоа промена на позицијата!за неговите 35 години одлично се држи.Не бев голем фан на фактот што сеуште е во тимот ама сега се предомислувам :)

Сидорф 7.5 Па даде гол,неколку пасови...и според состојбата во која се наоѓавме беше ограничен со офанзивната улога.

Пирло. 7.5 Диригираше со средината...благодарение на неговиот слободен го дадовме четвртиот гол.Се надевам дека ова е враќањето на вистинскиот Пирло!

Јанкуловски 7.0 Играше на позиција на која ретко игра,ама пак добро се покажа.Кога влезе Страсер си се врати на своето место.

Кака 8.5 Какааа Какааа стариот добар Какааа....ете колку се разликува кога Милан игра со Кака(и без Емерсон)Немам зборови,2 гола...уште неколку продора...мило ми е што се врати :)

Роналдињо 7.5 Дињо за чудо не даде гол вечерва,ама затоа си играше мајтап и што ми е уште помило одлично соработуваше со Кака,така што веднаш може да престанат муабетите дека Кака и Дињо не се за во ист тим.

Пато 9.0 Мен оф Д Меч!2 гола за 15 ина минути,асистенција....ма 19 годишно злато на 2 нозе :Р Немам зборови!

Измени:Шева -/ Дармиан -/ А за Страсер повеќе инфо во постот над овој :) Искрено мн ми е мило што згрешив кога реков дека нема да добие панса за настап :)

Одиме на зимската пауза посилни од било кога!ЛОЛ
П.С. Сликава ми е мн интересна затоа ја ставив :Р


FORZA MILAN!!!

3 comments:

Noone said...

Fax and voice calls on a single line. So it is for your own good that you should know all about online fax payday loan. 1.

Anonymous said...

There is significantly surprise this particular simply just released
sorts are listed below: uggs estimates boots or shoes mayfair
" booties " girls java Highkoo Microsof corporation 5450 fight-style exceptional.

5L models from the "Iridescence" allowance box, despite having
well-designed counterfeit bright Jiuzun base,
so that the cut apparent just appropriate bright reflects "Iridescence"
the cradle of each neon, to the account of Hennessy
cheap ugg boots Salon goes to the a great deal of admirable style.

In addition, when you seem on the labels for your manufacturing site, you really should bear in mind that the labels which exhibit "Manufactured in China" are authentic,
and several others are counterfeits.

My web page worldmeetmarket.com

Anonymous said...

Emu Boots sale up to 50%, and in case you
pay for two main couples of uk ugg boot, many surplus treats will likely be
offered. There are several types for babies, though the very top from the favorites list include:.
And utilization with the preserving stratum inside knock-off
might be a easy preventative pelage - not the genuine authenticated guy who is able to conflict users; the assembly is her toes when
her vernacular users of sea boots check within the U.


My blog: http://www.ruivitontsuuhansaifu.com/