Translate

Sunday, 26 February 2012

QUESTO E MILAN!!!

24 comments:

Anonymous said...

Има некој видео материјал или слики од завршетокот на средбата па натака или пак на полувремето пошо на телма ништо не видовме.

ace1899 said...

http://www.youtube.com/watch?v=TP3I7RaMJf0
еве тука карло пелегати еден од коменататорите росонери во италија го пердаши у живо конте а после тоа и бобан на sky

http://www.youtube.com/watch?v=qXbr4Bn9MWc&feature=youtu.be

ReBorned said...

Сите со ред го пердашат Конте низ медиумите во Италија. Sky, Football Italia, Boban... Конте по крајот на натпреварот се закачи и со Амброзини и даваше идиотски изјави. Веќе денес проба нешто да амортизира (Милан бил подобар, Милан заслужил повеќе од овој меч) но веќе е доцна!

http://www.football-italia.net/node/16066

ReBorned said...

SACCHI: "Allegri read the game ver well, with a little squad, he fielded a team that was superior than Juve in every sector"

LIPPI: "Milan deserved to win"

И многу други...

ace1899 said...

Еве една интересна тактичка анализа за вчера

http://www.zonalmarking.net/2012/02/26/milan-1-1-juventus-tactics/

ReBorned said...

ВИСТИНСКА ВОЈНА! RAI денес вади снимка каде Мунтари го удира Лихштајнер а Милан возвраќа дека Пирло го удрил два пати Ван Бомел со лакт!

ace1899 said...

хаахахха леле колку си се бедни мердиве немаат 5 утакмици по ред гол дадено офофофо.. а иначе ја не знам коа ќе и дое крајот на ова фудбалскава интелегенција само пафтаат со рачињата а знаеа башка вчера дека снимаат со 60 камери, тоа е сеа си собравме највише битанги у тим и ко да не се доста само такви бараме(балотели,тевез,пепе..)

ReBorned said...

А Гатузо и Фламини се уште не се заиграле годинава :D

ReBorned said...

http://t.co/vRgfmNZH

http://www.youtube.com/watch?v=QAZtEfTYiyc

Kole.22 said...

Мексес казнет со 3 утакмици.
Лихштајнер не го чепкаат. Малку беше неправда на терен па сега и надвор од него.
Палермо - дојди ни

ace1899 said...

Значи ова шпанциве какви цигани се страшно нешто,го праеа истото со фабрегас,па пред недела дена со ван персие,летово и сега пак со тиаго силва,кога немаат работа си фалсификуваат превртуваат и изобличуваат изјави на фудбалери али среќа шо има и други медиуми освен нивните шо ги пренесуваат демантите

"I have no intention of leaving AC Milan, I like the idea of becoming a symbol of this team, what they did in the past, Baresi and Maldini with this shirt. Galliani can stay calm for me Barcelona is just a rival. "

ReBorned said...

Каков стил има само Алегри!
Каква елоквентност, каква воздржаност после сето ова!
Forza Max!!!

P.S Веднаш после мечот, 19та секунда

http://youtu.be/ffllS4WK4Ms

Anonymous said...

А што поточно му рече?
Иначе каков стил на блогер ау очите ми изгореа од белово.
Utra

ReBorned said...

Тоа долу го ставив само дополнително, целиот однос на Мах кон сета оваа работа, сите интервјуа после тоа ја покажуваат неговата големина.

Anonymous said...

http://blogirame.mk

Што мислите за ова?

ReBorned said...

Одлично е и јас веќе 3 дена сакам да го ставам блогов ама немам време да седнам на компј. цело време сум на моб. И немам видено на кој начин се става. Дали треба сопственикот на блогот или може било кој...

Kole.22 said...

сеедно битно некаква промена, нешто да се дешава :)

Anonymous said...

Другарче мое ми го предложи вели дека е одлична можност да се изрекламира блогот на тотално некомерцијален начин :)
Сеа ќе прочепкам јас што како.

ReBorned said...

Блог агрегатор е. Одлично место!

ace1899 said...

http://a.yfrog.com/img816/1153/537.png Сите повреди на порцеланот

Anonymous said...

http://www.youtube.com/watch?v=__LwsOwviL4&feature=player_embedded

ReBorned said...

Го пријави некој блогов на blogirame.mk или јас да го направам тоа?

Anonymous said...

Веќе го напраив тоа завчера ама ама повратен одговор или потврда дека е пријавен блогов сеуште нема :)

ReBorned said...

Кум сум во недела а вечерва сум до 3 на работа (пишувам од телефон). Утре цел ден ќе трчам заради крштевката. Нека преземе некој за пост, по можност уште вечерва.
Заменете ме малку :-)