Translate

Sunday, 12 February 2012

Grande Tiziano!!!

7 comments:

Navigator said...

Кога сме кај шалите и смеата, многу ми е смешно кога ќе се сетам дека Novara има 6 од 6 можни поени против Printer :)))

Anonymous said...

Сакаш нешто посмешно? ние сме 0 од 3 со нив :)

ReBorned said...

Незнам какви се Вашите размислувања ама јас би му дал шанса на Стефан против Арсенал од самиот старт. Знам дека тоа нема шанси да се случи и знам дека ќе помислите дека малку претерувам оти јас сум негово протеже ама Бињо е катастрофален а никако не смеат да почнат заедно Златан и Макси затоа што резултатот ќе биде ист како против Удинезе кога почнаа Стефан и Робињо! Мора да има баланс на цврстина и брзина а моментално мислам дека Златан+Стефан е реално најдобрата варијанта. Ама баш го мислам тоа, без фурање на детето само затоа што е младо и ми е при срце.

Anonymous said...

Стварно незнам што да прогнозирам, и што да очекувам против Арсенал најискрено.
И они ми се таква топло ладно екипа, единствено нешто во кое би се обложил е дека Ван Перси ќе даде барем 1 гол во двомечов.

Navigator said...

Не мислам дека е претерано тоа што го зборуваш Ри. Баш напротив, мислам дека е најлогично. Не знам зошто SES не би почнал од прва минута. Binho дефинитивно не заслужува старт, а Maxi со пола саат играње ваљда не заработи ЛШ!?
Јас очекувам пролаз и тоа полесен од тоа што се очекува!
А кажете ми, тие го регистрираа Henry за вториот дел од ЛШ? Белки не...

ReBorned said...

Анри ќе игра на Сан Сиро а ќе си оди за Америка пред реваншот.

Anonymous said...

Тачно, иако имаше најави на реваншот главна напаст на одбраната ќе ни биде Жервињо мммммм