Translate

Sunday, 5 April 2009

MILAN-LECCE PREVIEW


По паузата од репрезентативните натпревари продолжува викенд фудбалот во Италија и цела европа впрочем.
Вечер во 21:00 часот нашите миленици играат против Лече-тим кој многу ни должи,затоа што кога конечно по 4 години се најдовме на врвот,токму Лече со гол во 92-та минута ни ги скрши срцата на нас навивачите и токму тогаш започна една мини криза на Милан која траеше долго време.
Милан болницата е полна како и секогаш,така да Карло повторно ќе има многу проблеми околу составувањето на првите 11-мина.


Dida
Zambrotta,Maldini,Favali/Senderos,Jankulovski
Beckham,Pirlo,Flamini/Ambrosini
Kaka/Ronaldinho
Pato,Inzaghi

Не баш прецизна проценка за составот,но не се осмелувам за ништо поконкретно затоа што по последните изјави ни Карло самиот не е сигурен за составот што ќе го изнесе.
Од следните 5 натпрвари 4 ги играме на домашен терен,и токму тие Галијани ги посочува како клучни за задржување на 3тото место и зголемување на разликата пред конкурентите.

Воедно некои вести околу останување на Карло и следната сезона,дека приоритет на лето ќе ни биде централен дефанзивец и еден добар напагач како и осврт околу трансфер политиката на клубот која како што вели Анкл Фестер ќе се фокусира на младите играчи.


FORZA IL GRANDE MILAN!!!

No comments: