Translate

Sunday, 26 April 2009

МИЛАН-ПАЛЕРМО 3-0


Победа!4та по ред!Несметајќи го ремито со Наполи на гости,имаме серија од 6 победи каде што дадовме дури 19 гола и примивме само 2!
Во одлична серија сме нема што,но обично по некоја ваква серија следи некое реми и некој пораз и со оглед на распоредот до крајот не би се изненадил ако се случи тоа.

Али тоа е тоа,не се предаваме уште одма иако очекувам дека од следните 5 натпревари ќе има барем 1 пораз и 1 нерешен резултат што и не е така лошо ако се погледне дека гостуваме во Сицилија кај Катанија,играме со Јуве,Удинезе,Рома и Виола.


Дида 7.0 Онака...без работа : )

Фламини 7.0 Заради трудот и трчањето,пак изигра добро како десен бек.

Малдини 7.0 Капитенски без работа

Фавалињо 7.0 Се врати Фавалињо!Јупиии :)

Замброта 7.0 Замбро си е Замбро :)

Пирло 7.0 Имаше доста простор за игра,и забележав мал напредок во последните неколку натпревари во неговата игра.

Бекам 7.0 и Бекс изигра како што знае и се гледаше дека се чуваше при крајот.

Амброзини 7.0 Учествуваше во акцијата за вториот гол и повторно изигра добро.

Сидорф 7.0 Дека сум расположен,иначе 6.5 ќе беше :Р

Кака 8.5 2 гола(од пенал)ама сепак потсеќа на своите најдобри денови посебно кога го мина Балзаерти а овој при тоа го фаулираше за вториот пенал.

Инзаги 8.0 Еден гол и 2 офсајда кои ствааарнооо не беа офсајд,ама јбг нејќат уште еден хет-трик од Пипо изглеа другите :Р


По рeмито на Јуве со Реџина осамени сме на второто место но со само 2 бода пред Бианконерите.Добро е што играме со нив на Сан Сиро и со победа дефинитивно ќе си го обезбедиме второто место :)


FORZA MILAN!!!

23 comments:

kiko_pato said...

Уште една добра утакмица само сакав дињо да постигне гол ама јбг... ајде другата утакмица :) само вака да продолжиме па ја сум и оптимист и за 1во место :) залајета ни ги враќа колку толку надежите :):)сепак 7 бода не се недостижни на 5 кола до крајот !!!

Anonymous said...

Ne se nedostizni ama iame nie potezok raspored od merda.
Sepak ne govoram mn mn za toa,samo se nadevam deka do krajot na sezonata od 5 natprevari ke izvleceme 3 pobedi i barem 1 neresen rezultat : )

Navigator said...

супер беше утакмицата, рано водство и после опуштено до крај..додуша не ги видовме во живопрвите два гола со Ultra и Владе(ради неговото доцнење) :) ама супер си поминавме во секој случај..дечките пак беа доминантни, уште повеќе после црвениот картон на Bovo..се надевам дека за наредниот собир против Roma за 10тина дена ќе има поголема заинтересираност, поготово после поразот на Merda, со шо ни ги врати шансите, какви-такви за титула..росонерски поздрав до сите вас..
FORZA MILAN!!!

Anonymous said...

03.05 Catania-Milan
10.05 Milan-Juventus
17.05 Udinese-Milan
24.05 Milan-Roma
31.05 Fiorentina-Milan

Za sobirot so Juve MORA da ima pogolema zainteresiranost :)

FORZA MILAN !!!

zokiarsenal said...
This comment has been removed by the author.
ReBorned said...

1. Не се палете на титула за да не ви биде мака после 2 кола
2. Не беше Кјаер туку беше екс левиот бек на на Торино и Јуве тој кој што беше измајмунисан од Рики
3. Forza Milan!!!
4. Нема 4

Anonymous said...

1.Ич не се палам на титула веруј :)
2.Поправено :)
3.Исто

xD

Navigator said...

јас не се палам на титула, туку само споменав дека сега Merda не врати во трка за титула..ако некој мисли дека немаме шанси за тоа, нека пресмета колку бода носат 5 кола..јас сум вечен оптимист, така да никој нема да ме преубеди дека 7 бода се недостижни..и една лоша вест шо ја слушнав денес: Carleto и дефинитивно ќе ни биди тренер и наредна сезона! извинете за грешката, наредниот собир нема да биди против Roma, туку против Juve..
FORZA MILAN!!!

ReBorned said...

Гочето не се оправи за натпреваров...

zokiarsenal said...
This comment has been removed by the author.
zokiarsenal said...
This comment has been removed by the author.
ReBorned said...

Ете зошто зборував да се заборави на титулата...

Anonymous said...

Ри додека има теортски можности можеме да се надеваме иако процентот е 99 према 1.
Јас искрено многу не верувам и не се надевам,само теоријата е таа која не одржува во игра :)
А со победата врз Лацио денес шансите се дефинитивно намалени затоа што мерда игра со киево,каљари....а ние им гостуваме на Катаниа,Удинезе и Фиорентина + 2 дербија со Рома и Јуве дома.
И како што реков,јас би бил задоволен ако ги победиме Рома и Јуве и извлечеме максимум 5 бода од 3те гостувања :)

FORZA MILAN!!!

Anonymous said...

2-0
Кака,Пипо
3 бода
Чао пријатно!

kiko_pato said...

Пиппо Пиппо Пиппо... машина за голови алал да му е , многу тешко да се најде таков напаѓач со таков осет за гол!!!

btw ѕирнете го мангупчево :) :) новиот фриз ...

http://www.acmilan.com/Dettaglio.aspx?idAlbum=0&idTipo=2&id=13865

zokiarsenal said...
This comment has been removed by the author.
Anonymous said...

Го видовме и лош фриз!
11 гол на последните 7 натпревари на Пипо....газда : )

Ајде сега со победа против Јуве дома ќе избегаме 7 бода пред нив и ќе си го осигураме второто место : )
+Рино се враќааааааа!!!

Aleee Alee Alee Milan aleee!!!

Anonymous said...

Владе,почни да собираш луѓе за со Јуве пред се старата гарда,а би било добро и свежа крв да видиме ххх :)

FORZA MILAN!!!

zokiarsenal said...
This comment has been removed by the author.
zokiarsenal said...

Очекувам ваша победа против ЈуБе. :)

ReBorned said...

Оти, да не ја ставиш сингл?

CurvaSud_Milan said...

Момци шенклис не работи утре. Друга добра локација не ми паѓа на памет, ако имате некој предлог кажете.

Anonymous said...

Кај шо бевме прошлиот пат? :Р
Хххх шала на страна шо би работело у недела у 21:00?!