Translate

Sunday, 10 May 2009

МИЛАН-ЈУВЕНТУС


Вториот најпосакуван меч во сезоната,и вистинското дерби во Италија помеѓу двете
најтрофејни италијански екипи ни доаѓа во вистински момент!Борбата за втората позиција и воедно престижот ќе бидат главниот мотив и на двете екипи да атакуваат на победа.
Со таа победа ќе им избегаме 7 бода и со сигурност ќе си го обезбедиме 2рото место,додека пак Јуве со победа ќе ни се доближи на само 1 бод негатива.Ништо чудно и реми да видиме,но јас сакам да видам интересен натпревар каде што Јуве би ни парирале едно 40ина минути и после да ги напуниме : ) ама се бива,така да не прогнозирам многу многу.

И Јуве слично како и нас имаат големи проблеми со повредите а и богами ова коло со суспензиите на Недвед и Мелберг.

Кај нас се враќа Рино Гатузо!Можеби не од стартот но сигурно ќе добие шанса во овој натпревар.

Дида,Калач,Перучи
Антонини,Замброта,Матиони,Сендерос,Малдини,Фавали,Јанкуловски,
Бекам,Амброзини,Пирло,Фламини,Гатузо,Сидорф
Кака,Роналдињо
Пато,Инзаги,Шевченко

Чекаме само прес-конференција пред натпреварот и да можеме да ги чуеме дилемите на Карло околу составот кој мислам дека би изгледал вака:

Калач/Дида
Замброта,Малдини,Фавали,Јанкуловски
Бекам,Пирло,Гатузо/Амброзини
Кака
Инзаги,Пато

Се зависи дали ќе бидат здрави и прави Дида и Рино,и дали ќе сака пак да си експериментира Карло со Фламс како десен бек :)
Очекувам и сакам победа!Ако ништо друго барем достојно од ова дерби да се опрости нашиот капитен.FORZA IL GRANDE MILAN !!!

5 comments:

ReBorned said...

Многу тешки зборови од Берлу упатени кон Карлито?! Да се надеваме дека ова конечно ќе вроди со плод на лето....

Ultra red and black said...

Да се надеваме...

Navigator said...

и јас се надевам, најискрено

CurvaSud_Milan said...

Не се надевајте за џабе. :)

ReBorned said...

Хехе добро ни го спушти :D
Епа само тоа ни остана, надежта...