Translate

Sunday, 5 April 2009

MILAN-LECCE 2-0 ANALYSIS & RATINGS

Сендииииии!!!Пипоооооооооо 2-0!
Каков финиш!Вау! : )
За сите оние што не ја гледаа само да кажам треба да се каат!Ваков победнички дух во текот на сите 95 минути да имавме во текот на целата сезона сега ќе бевме на самиот врв али јебига.
Како и да е по многуте пропуштени шанси,во 90тата минута по изведенот слободен удар од десната страна,Сендерос беше највисок во скокот и сеуште незнам како но со удар со глава го погоди Роналдињо во глава и токму тоа го излажа голманот на гостите и ја затресе мрежата(иако мислам дека и така ќе беше гол).
Вториот гол падна само 2 минути подоцна.По еден атрактивен потег на Роналдињо и пас со пета до Шева,овој одлично се снајде и со прецизен центаршут од левата страна го најде Пипо кој чекаше топка во петерецот и одеднаш беше 2-0.
Очигледно дека измените на Карло(Сенди,Дињо и Шева) беа клучни за конечниот исход.Ова заедно со целосната офанзива од Дињо + три напаѓачи на крајот на натпреварот е за поздрав и би ми било мило ако ова значи дека конечно му дошол паметот на Карло :)

Дида 7.0 Изигра на ниво.Без мн работа,но и таа малку што ја имаше добро ја заврши

Замброта 7.0 Стандардно напред и назад

Малдини / Нема оцена за 40 минути игра.Се надеваме дека брзо ќе се опорави :)

Фавали 7.5 Според мене најдобро изигра од цела одбрана : ) Незнам зошто ама така по мерак ми беше вечерва.

Јанкуловски 7.0 Читај замброта

Пирло 7.0 мислам дека полека но сигурно се враќа во форма....по 2та одлични натревари за Италија продолжува со добрите игри за Милан.

Фламини 7.0 Исто исто...стандардно за него.Дури и шутираше на неколку пати кон протвничкиот гол.

Сидорф / Не одигра ништо посебно,би згрешил ако му ставам оцена тоа знам така да оставам на вас да оцените :)

Кака 7.0 Не е стариот добар Кака но не ни игра лошо.Онака само малце му треба за да блесне како што тој најдобро знае.Верувам во него :)

Пато 7.0 Не даде гол,ама беше најопасем во текот на целиот натревар.Посебно во 45тата минута кога се ослободи од 2ца противнички играчи но биеше близу голот.

Инзаги 7.5 Вака или така пак Пипо даде гол : ) Јес да се истегна додека прослуваше ама и да не биде во игра за следниот натпревар го имаме Шева :)

Измени: Сендерос 7.5 Гоооол!звер као ме израдувал :)
Дињо 7.5 Пола гол и полу асистенција!звер 2ка :)
Шева 7.5 Асистенција за вториот гол! звер 3!


Не го даваме 3тото место!

FORZA IL GRANDE MILAN!!!

18 comments:

CurvaSud_Milan said...

"и би ми било мило ако ова значи дека конечно му дошол паметот на Карло"

го има паметот Карло одамна, и тоа повеќе од што треба го има, само што многу местење не е на арно, го претераа годинава... за жал тоа дури сега од оваа дистанца се приметува, а сите ние претходно искрено се надевавме на борба за титула, а дечките све унапред си имале испланирано, јбг...

Anonymous said...

http://www.goal.com/en/news/10/italy/2009/04/06/1195280/milan-will-focus-on-youth-sector-adriano-galliani

Ааааајде конечно нека тргне работава!

управа шиткачи said...

Ги фатив последните 10 минути (од замената на Кака со Шева)... Не можам многу да коментиарм но победа издвојувана во самиот финиш односно во 90+ тогаш ми е малку тешко да сварам дека сме играле толку добро како шт овикаш ти Ултра црвено црн :)

Нема врска, лоши вести ми се тоа што Галијани му дал збор на Карлито и за наредната сезона...

ReBorned said...

Фавалињо за претседател :)

Anonymous said...

Добра идеја :) За него да не гласаше? :Р

ReBorned said...

Ќе видите Вие следната сезона...
Таман Фавалињо и Пумата ќе ни бидат поискусни за една сезона :P

Anonymous said...

Мислиш постари xD

Anonymous said...

Dida,Kalac
Darmian,Senderos,Favalli
Zambrotta,Antonini,Jankulovski
Flamini,Pirlo,Ambrosini,Beckham
Seedorf,Kaka,Ronaldinho Pato,Shevchenko,Inzaghi
___________________________________
Dida
Zambro,Sendi,Favalli,Janko
Beckham,Pirlo,Flamini
Ronaldinho
Inzaghi,Pato
-логично би било да се игра вака,ама од Карло очекувам вакво нешто:

Dida
Zambro,Sendi,Favalli,Janko
Beckham,Pirlo,Ambrosini
Seedorf,Kaka
Pato

Битна утакмица,треба да тепаме!

ReBorned said...

-----------Нелсон

--Замбро--Фичо--Фавалињо--Јанко

-------Бекси--Пирло--Фламс

------------Рики

СуперПипо-Але Але Але Але Але Але Але

П.С Пазете се игра во 15 часот денес ;)

Navigator said...

Ајмо дечки згазете ги денес Chievo, само пазете се од Pellissier, сетете се само на минатото коло..сеа имаме шанси и за второ место, Juve вечер е чист X..
FORZA MILAN!!!

ReBorned said...

Составот на Карлито ЛУДНИЦА?!
Пирло + Slowdorf + Амбро ?!
Нема Фламс, нема Бекс, нема Дињо?!
Карлито го исклучија...

ReBorned said...

Dorf-и ги реши :)

Anonymous said...

Nemoguce...Beckham pauzira 2 utakmici po red...Carlo igra so 2 napagaci nz kolku utakmici po red...Seedorf a.k.a Brzi dava gol za pobeda....
Cudno cudno :) Kakos to rekol nekoj pameten covek ednas...Carlo,i se e mozno :)
p.s. mi se po*ba fontot zatoa pisuvam vaka.

FORZA MILAN!!!

ReBorned said...

За кој да навиваме вечер...

Anonymous said...

Хммм...

Anonymous said...

За чичко нерешено!? :)

Anonymous said...

btw...чекам Milan-Torino Called up players -за да напишам пост.

Navigator said...

јас сум за нерешено вечер..стварно се бориме со Juve за 2ро место ама никако неможам да навивам за копиљаци..и тоа нека e 0:0 сакам да биди ептен досадна и безвезна утакмица..за да одговара на учесниците, не? :)
Ultra чекам пост ;)
FORZA MILAN!!!