Translate

Sunday, 22 March 2009

NAPOLI-MILAN 0-0


Добар резултат со оглед на фактот дека Наполи беа подобри,кај нас недостасуваа редовните пациенти во Милан болницата и крајно дека Наполи се жесток домаќин.
Бидејќи имав можност да гледам само едно полувреме,нема да има рејтинзи туку само накратко:

Дида немаше многу работа,пред се поради тоа што во финишот не беа прецизни Лавеци и компанија.

Замбро,Малдини,Фавали(Сендерос од 80 и некоја мин)и Јанко изиграа ок.Но мора подобро,на неколку наврати и Карло здиве поради пасивниот начин на кој се справуваа со противниците.

Пирло,Фламс,Бекс - Исто...исто ништо спектакуларно...пофалби за Фламс кој беше многу активен и во офанзивата.

Сидорф(Кака)Онака....добра вест е што се врати Кака,но нема ни грам од неговиот препознатлив сјај кој сме навикнати да го гледаме уште од сагата со шеиците

Пато,Инзаги(Дињо)Онака отсечени,сепак против Канаваро и Сантакроче не е лесно :)

Иначе во 86та мин се случи нешто интересно :D
Имено,Пато се обиде да го понижи манини со финта а овој сомнително ја тргна топката со горниот дел од раката.Тука почнаа провокациите,па Карло ја шутна топката подалеку од сите играчи на Милан во текот на целиот натпревар,Бекам почна да си расчистува персонални сметки и тн.
Ама се се заврши добро,без поголеми перипетии :)

Следува 2 неделна пауза поради репрезентативните активности и малце одмор нели,бидејќи во рустерот на Милан нема повеќе од 10 активни репрезентативци :)


П.С. Два збора за нашата управа......GET SANTACROCCE



FORZA IL GRANDE MILAN!!!

15 comments:

ReBorned said...

Е ГЕТ САНТАКРОЧЕ јас велам одамна ама...

Infoslo said...
This comment has been removed by the author.
Infoslo said...
This comment has been removed by the author.
Anonymous said...

Livescore

The Last Mohican said...

и јас би Санатакроче, ама и Хамшик не би го одбил :)

Anonymous said...

Охооооооооо look who's back?!
Кааај си бе друже :)
јбг и ја би К-амшик али некако мн панкерски му е тоа фризот xD

zokiarsenal said...
This comment has been removed by the author.
zokiarsenal said...
This comment has been removed by the author.
ReBorned said...

Ќе избегава да игра со глава.... или ќе си го расипе фризот или ќе ја дупне топката...

Anonymous said...

И онака играта со глава не му е најсилна страна....него што слушам тука дека Карло вели дека летово приоритет ќе му биде(ако остане во Милан секако)еден квалитетен стопер и некој силен напагач ама немора да бил силен пошо сме го имале Бориело....офффф лелелее
Чак норис му е мајката за нас :D

kiko_pato said...

Миланезиииии ЖИВИ ЛИ СТЕ? :)

Anonymous said...

Перверзии кико перверзии xD

kiko_pato said...

Абе почнаа да си го ладат со нас... го читате ли тоа спорт манија? :) ПЕНЗИОНЕРСКИ ДОМ МИЛАН ... а не дека не е вистина тоа што го пишива внатре... :):)

Anonymous said...

[color=#bb3300]
Не знаеш который час в твоём городе? мм.. есть мега предложение по[url=http://www.pi7.ru] видео[/url] порталу Думаю вам понравится

[url=http://www.pary.ws/sc.html]Порно видео[/url]
aнекдот для разнообразия :)

Встречаются две однокурсницы вскоре после выпуска. Первая:
- Я на работу устроилась. А ты?
- Я предназначена только для любви! Работа не для меня!!
- Ну иди по специальности.

Я 5 часов блуждала по сети, пока не вышела на ваш форум! Думаю, я здесь останусь надолго!
прошу прощения за опечатки.... чоень маленькая клавиатура у PDA!

[/color]

Anonymous said...

[color=#bb3300]
Приветик! Может-быть... есть мега предложение по[url=http://www.pi7.ru] видео[/url] порталу Думаю вам понравится

[url=http://www.pi7.ru]pravilnaya [/url]
aнекдот для разнообразия :)

Едут в машине в Москву лица кавказской нацноальности. На КПП ихэ
останавливает мент:

- Вот, мужики, заокн вышеел, что лицам кавказской национальности
необходимо сдать ведро спермы... Вот вам ведерко, вот лесочек,
идите и дрочите...

Ну, те пошли... через 20 минут приносят ведерко - а там все на дне.

- Ну нет, ребята... вчот, смотриите, бумага с печатью, закон,
понимаетеа, такой... идтте, продолщжатйе...

И те пошил сннова.. Через два часа приносят полведра, уже на коленях
стят, просят иощадить. Но мент непреклонен: надо полное ведро.

Уже нночью приипозают едва живые с полным ведром.

- Вот это другое деело. Езжайте с Богом...

Уезжают. Мнтберет ведерко, подходит к канаве (а там уже полно
сперым), выливает, напевая: "Любимый город может сптаь спокойно".

Я 9 часов блуждала по сети, пока пе вышела на ваш фоурм! Дмуаю, я здесь останусь надолго!
прошу прощения за оречаткм.... очень маленькая клавиатура у PDA!

[/color]