Translate

Saturday, 8 March 2014

Саботно попладне на Фриули


Иако има уште многу до крајот на сезоната (12) меча многумина од нас се веќе со мислите во летниот трансфер период. За мене оваа сезона е одамна завршена, па последниве натпревари ќе ги гледам во едно опуштено издание, без оптеретување околу резултатот кој ќе ми биде во втор план. Изминативе денови на големо се збори и за странски инвестиции во Милан. Имено Берлу не сака да го продава Милан (иако за неколку години изгледа ќе мора) туку би продал некои 20% од акциите со цел да добие клубот финансиска инекција која ќе ни биде и те како потребна со оглед на фактот дека нема да играме во ЛШ догодина.


Неколку рековалесценти во тимот меѓу кои и Балотели и Бирса кој се очекува да го почне натпреварот. Запата исто така се враќа во тимот после подолга пауза и можно е да стартува.


Во меѓувреме, друго нешто најинтересно што ни се случува во клубот, е оваа слика на Марио која кружеше на интернетот повеќе од колку што треба.


Имено Марио не играше за националниот тим поради повреда, меѓутоа според луѓето на интернет доколку си способен да играш пинг понг способен си да играш и 90 минути пријателски натпревар против најдобрата светска селекција во моментов. Причината поради која воопшто пишувам за ова е дипломатската реакција на Кларенс за случајов кој им ги замолчи устите на новинарите. Сидорф прво се запраша како воошто е ова вест и дека е тажно што воопшто се троши време на ова наместо на многу поважни работи. Тоа е професорот, и +1 кај мене добива поради можноста да се справи со глупави новинарски прашања.

FORZA CLARENCE, FORZA MILAN !!!

No comments: