Translate

Saturday, 3 December 2011

Grande Tiziano!!!

Наградно прашање, колку пати рече Ibra :) :) :)

26 comments:

Anonymous said...

11 x)

ReBorned said...

Всушност беа 45, незнам како ги изброи ти :)

Anonymous said...

Нез стварно не го ни отворив клипот :Р

Anonymous said...

Вечер очекуваме победа на комшиите!!
(пошо квота е 2.15 и ги играв 1 :)

Anonymous said...

Хахахахахахах колку се смеев коа падна пацини хахахахаххахах ајде у втора лига :)

Navigator said...

добро, кој ѓавол ме тераше да ги играм кец лузерите?? а видете го тикетов:

Milan 2 - 2.1 checked
United 2 - 1.75 checked
City 4-6 - 2.35 checked
Chelsea 2 - 2.15 checked
Printer 1 - 2.1
PSG 1 - 1.5
Schalke 1 - 1.4
Lyon 1 - 1.8

со 50 денари, за 7370 :(

ReBorned said...

Алал нека ти е за ливчето, греота :( јас сум изгорен за повеќе. Ајде утре од секој по една, две... Заедничко да правиме :)

Anonymous said...

Triestina-Trapani x-1
Juve 1
Schalke 1
Hajduk 1
Feeynord-PSV X2
St.Liegge-Gent 1
Aris-Panataniokos 2
Dandi-Celtic 2

ReBorned said...

Јас PSV ја имам чиста 2 ама не оди како што треба засега :(
Ај доцна е за сега, од следното коло уште во петок вечерта најдоцна сабота сабајле секој по 2 натпревари да пише во коментари за едно заедничко ливче :) Или да ги сподели своите натпревари па да комбинираме :)

Navigator said...

извинете ама доцна го прочитав коментарот. еве за следното коло уште од петок ќе склопиме нешто заедничко. за денес изиграв нешто ама на брзање, не ми се допаѓа баш.

Cardiff 1 - 2.25
Lyon 1 - 1.8
Sunderland X2 - 1.43
Schalke 1 - 1.4
PSG 1 - 1.5
Atalanta X2 - 1.41
Palermo 2 - 3.5
Twente 2 - 1.8
Fiorentina GG - 2.1

За 50, до 11344 денари :)

Navigator said...

А ако зборуваме за фаворизирањето/игнорирањето на одредени екипи од страна на Макпетрол ТВ во однос на преносите... Juve - Cesena е поинтересна и поважна утакмица од Fiorentina - Roma, нели?? ФАК ОФ БРАНЧЕ!

CurvaSud_Milan said...

Dragane te cekam vo Gradski park! :)

CurvaSud_Milan said...

inace mojot tiket: Milan 2, Arsenal 2, Bayern 1, Napoli 1 i Inter 1, 500 za 6380! ...i ja neznam sto mislev so poslednava, ama toa e.

Navigator said...

И сега, ако на тикотот од вчера ги додадеме и денешните резултати ќе го добиеме ова:

Milan 2 - 2.1 checked
United 2 - 1.75 checked
City 4-6 - 2.35 checked
Chelsea 2 - 2.15 checked
Printer 1 - 2.1 NOT!
PSG 1 - 1.5 checked
Schalke 1 - 1.4 checked
Lyon 1 - 1.8 checked

да ти е*** шинтер, ќе бев побогат за 120 евра :(

Anonymous said...

Полека но сигурно стана блогов кладилничарски. :)
Ама ако, наредно викенд имате 2-3 ливчиња од мене а и у теков на неделава може и по некој сингл :)
И да секако за пригодава

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150436849760340&set=a.399813125339.178285.31397435339&type=1&theater

Неможе да се закачи урл-то па морам да ве мачам вака.

Navigator said...

Фан-клуб сеанси...

Прашање на денот: Во кој тим од Сериа А гледате како најголем конкурент за титулата? (Мухамед)

Одговор на денот: kolku glupo prasanje !
pa normalno deka site ke odgovorat Milan posho fan strana na Milan e ova !

и упорно го отворам тој фан-клуб :)

Anonymous said...
This comment has been removed by a blog administrator.
Anonymous said...

Стварно глупо прашање! 0.0
Иван, не си ја навредувај интелегенцијата со отворање на таа аматерска страна :)

ULTRA TIPS почнува со работа денес! :)

Lazio-Novara 1 & tim1 2+ (незнам дали игра Клосе ама ако игра дефинитивно ставајте пари на ова)

Дубл

D.Kyev-M.Donetsk 1
Sporting.L-Belenenses 1
(мала квота од 1.15 до 1.25 зависно од кладилниците)

И нешто екстра.

Duisburg-Dusseldorf X2 а 2 за похрабрите (и попаметните)
Со победа Фортуна Дизелдорф се катапултира на врвот ќе бидат многу мотивирани, Дизбург јес да се во долен ден од табела ама се во одлична форма.
Толку од мене за денес :)

Navigator said...

Ultra Tips part 1 - Unlike
Klose играше и против Vaslui во Четвртокот па не победија, а јас со цимерите ја игравме сингл (нешто што ептен ретко ми се случува). Така ни отидоа парите за сметки :) Сакам да кажам: не ми спомињај Lazio!

Navigator said...

Ах, ова заборавив да го рапортирам... Вчера играв 15 утакмици на тикет :Ѕ Во златна копачка имаат игра со посебно одбрани натпревари со мали коефициенти и ако одбериш од нив 9 ти даваат 30% бонус, за 10 даваат 35%, до 155% за 15 утакмици. Може сте ја играле...
И јас, нормално ставив 15 :) Е сеа, ако ви кажам дека од 12 натпревари вчера фатив 11 и за малку денес ќе ги чекав уште само три (Besiktas 1, Lazio 1, Sevilla 1), ќе ми верувате? Ме падна Aves во португалски куп. Водеше 1-0 до 86 минута, прими гол, па победи на продолженија :@ Против Ribeira Brava!
Добивката беше 273.900 денари :) За 50 денари, нормално :)

ReBorned said...

Пак ви насадив бодлики а :)
Убаво е вака да разменуваме размислувања а и поголема е веројатноста некој да не' чита доколку пишуваме типови отколку ако е љубител на Милан (за ваква работа си постои фан клубот кој е таков каков што е).
Јас ќе скокнам денес, не играм ништо, сега планирам да си изгледам некој добар филм пред да одам на работа.
Здравје утре ќе има ливче. Да не се форсираме :)

ReBorned said...

Let's talk about 'the many young people who follow. There's someone who would like to report? 
"There are several. I want to do first of all, the name of Bryan Cristante, Class of Spring 1995 Milan. He is a midfielder with great character, which can act either by the median in front of the defense is to be mezz'ala. It's a great promise of our football and Allegri has called for tomorrow's Champions League match against Viktoria Plzen at only 16 years. Then there is Kingsley Boateng, Ghanaian-Italian striker of 94 'in the summer has done all the preparation with the Rossoneri first team and that the speed has its strong point. But I want to point out another class, 1995, Andrea Petagna the attacker. His name is still not well known but I assure you that it is a boy destined to become a great player. It is a native of Trieste, and curiously, as Boateng, Football is the Liventina. AC Milan is ready to bet on him, the other big say who wants to move ahead, because the cost of your card is bound to rise. I can not appoint Matthias Valoti then, a central midfielder Class 93 '. It is a pure talent, a young man of great class, I will not exaggerate in saying that at times reminds me Zidane. "
So many young Rossoneri therefore destined to a bright future. What will be the company's policy with them in via Turati? Will be sent on loan to gain experience and will find space in the first team? 
"Thanks to Mr. Allegri I think that for them there are very real opportunities to carve out their own space and get to the First Team, and the convening of the Champions League proves Cristante . Livorno coach surprised me positively because it has proven not to be afraid to bet on young people. The Milan is gradually creating a true 'Cantera' Barcelona style, realizing that the great work of the youth and not dispersing. This will make the fortune of the future society. "

ReBorned said...

Ова беше извадок од интервју на еден агент на Тевез. Само како за илустрација што поседуваме во Primavera. На пример Cristante за кој доста зборува типов е момче кое има само 16 години и игра директно, стандардно во Primavera а според годините има две нивоа пред да стигне до Primavera кои тој директно ги прескокнува поради квалитетот. Баш ова дете Cristante некни против Varese во гости постигна 2 гола во победата од 2-3. Доби повик и од Алегри за утревечер во ЛШ :) заедно со него се повикани и Inocenti (аргентинец од Primavera, midfielder) и De Sciglio којј е џомба во сениорите за другиве двајца (вистински full back ala Zambrotta кој игра подеднакво одлично и на лев и на десен бек) и De Sciglio најверојатно ќе стартува на десен бек на местото на Abate. Внимавајте на неговите соло пробиви (ако му дозволат да оди напред) еден од најомилените фудбалери на Ри :).
Требаше да биде повикан и Kingsley но тој се здоби со удар против Varese и само поради тоа не е меѓу повиканите (потврди и неговиот тренер).

Anonymous said...

Иван што? Х)
Од 12 утакмици (цела понуда за денес) само Млада Болесав изненади што изгуби ама среќа не ги играв.

Динамо Киев 1
Бешикташ 1
Спортинг 1& тим 1 2+
Лацио 1& тим 1 2+
Легиа Х2
Дизелдорф Х2
Винтерфул Х2
и
Д.Букурешт-Стеаута 12

Ова беше мојот тикет кој го фатив очигледно само што заборавив да ја пишам севиља :)

Anonymous said...

Одличнен извадок, доста информативно.
стартен состав за утре?ениуан?

Navigator said...

ќе пишувам нешто...