Translate

Wednesday, 3 November 2010

Night Of Champions

Супертешкашите Милан и Мадридски Реал ги вркстуваат копјата и нивните 16 титули вечерва на Сан Сиро во Милано.
Поразот од првиот дуел немора да значи ништо туку само бледо издание на вистинката сила на Милан.Овојпат го имаме Абијати на гол,се враќа и Силва како и Роналдињо.
За нас нема многу калкулации, се освен победа е неуспех со оглед на фактот дека Реал има дури 5 бода повеќе од нас, а Амстердамците ни дишат во врат.Abbiati
Zambrotta,Nesta,T.Silva,Antonini
Gattuso,Pirlo,Boateng/Seedorf
Pato,Ibrahimovic,Robino/Ronaldinho


Очигледни се двете дилеми кои ги имам јас околу составот, но сигурен сум дека Алегри веќе ги има разрешено и знае кој кога ќе игра.
Спремни сме за уште една фудбалска класика на Сан Сиро, да му покажеме на Жозе и неговите милиони дека тимскиот дух и пожртвуваноста се посилни од група надувани супеѕвезди.


FORZA MILAN !!!

8 comments:

ReBorned said...

Ај да му покажеме...

Navigator said...

уф каква атмосфера на трибини...
FORZA RAGAZZI!!!

Navigator said...

штета!! ајмо дечки одиме на победа во второ!!!
FORZA MILAN!!!

Anonymous said...

Eccolo Inzaghi

kiko_pato said...

на што ви изгледаше утакмицава??? Јас се се изнагледав освен фудбал....

Anonymous said...

Па мислиш у словачка фудбал се играше :Р

Vase_AC Milan said...

Аууууууу замалце детето Инзаги ке си го крстев.2 минути не делеа од невидена и не баш заслужена победа но како што вика Гатузо Мурињо има светци во рајот....Тоа е.Годинава нема да се изнагледаме добри игри од Милан вака ќе биде цела сезона.Секоја чест за ветераните на чело со незаменливиот Пипо.Идемо даље....
Еј знаете ли што му рекол Пипо на Роналдо после утакмицата???
ЈАС СУМ ЗА ТЕБЕ ГЕРЕТ БЕЈЛ :D

FORZA MILAN TU SEI TUTTA LA MIA VITA

ReBorned said...

Gatusso : "We should take example from Inzaghi. We're not doing our best, we can not give 100% and I think we should give more. There can be few players to damn the soul. If we want to play so we want to balance part of all. We are the Milan and we win because we were built to do it. "