Translate

Wednesday, 15 September 2010

Moving on...Одиме понатака : Милан - Оксер

Повикани играчи:

Голмани: Абијати,Амелиа,Рома
Одбрана: Ѕамброта,Бонера,Неста,Јепес,Антонини
Средина: Абате,Амброзини,Пирло,Гатузо,Фламини,Боатенг,Сидорф
Напад: Роналдињо,Робињо,Пато,Ибрахимович,Инзаги
Повредни се Фламини и Силва, а Одо и Јанкуловски не се повикани


Веројатен состав:

Абијати
Ѕамброта,Бонера,Неста,Антонини
Амброзини,Пирло,Сидорф
Пато,Ибрахимович,РоналдињоОксер не се наивен тим, иако минатата сезона го фатија последниот воз за ЛШ а пак оваа имаат 4 нерешени средби во 4 натпревари не треба да се потценат(како што се потцени некојси Цирих минатата сезона).Најзвучни имиња кај нив се Педрети, Бирса и Ле Талек.


Очекувам победа
FORZA MILAN !!!

14 comments:

Vase_AC Milan said...

Се надевам дека ќе си го обелат образот...ако утре не чини значи цела сезона нема да чини....

koljo said...

Ке ја има на 5+ или ке треба да се кичмам пред пц

Конечен 3-0

Anonymous said...

Комбиниран изгледа ќе има, ако не француски или хот-дог со кечап.

kiko_pato said...

http://www.youtube.com/watch?v=HaE4d3nAL0g&feature=player_embedded


шо му е на кретенов?

овоа не ми се допаѓа...

koljo said...

добри стримови

БРЗО

ReBorned said...

Последниот половина час од натпреварот беше за вистинско уживање :)

Anonymous said...

Као бе кретен?нели ти беше еден од најомилените играчи, не го знаеше дека има таква персона?

kiko_pato said...

јас никогаш не сум рекол дека ми бил најомилен играч ибрахимович...

ReBorned said...

http://translate.google.com/translate?js=n&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&sl=auto&tl=en&u=http%3A%2F%2Ffotboll.expressen.se%2Finternationellt%2F1.2138299%2Fstrasser-sager-att-det-var-ett-skamt

Vase_AC Milan said...

Браво за момците.ВО второ полувреме навистина згазија до даска, само среќа што Амбро се повреди (среќа во несреќа) зошто ако не влезеше БОА да игра незнам дали ке тепавме.Тоа покажува дека веќе немаат нозе ни тој ни Гатузо а и Пирло па и Сидорф се тука негде.Затоа мора да се игра на секоја утакмица барем со еден од БОА или Фламини.
Ибрата си е Ибра напаѓачот што ни фалеше и очигледно ќе биде од голема помош годинава.А Патево со повредиве душата ни ја зима :S Среќа што има соодветна замена за него но сепак Пато не би го менувал ни со Торес....Утакмицата со Оксер заврши како заврши а сега се враќаме на обврските во Сериа А, следен противник Катанија дома.Сега треба да им се врати за лани дома кога ни се извлекоа и судијата кога не свирна 2 пенала врз Боригол.Повикани играчи се уште нема но горе доле тие ќе бидат освен отсуството поради повреда на Пато и Амбро, но се враќа по се изгледа Силва.
Очекуваме сигурна и висока победа.


FORZA MILAN

Anonymous said...

http://www.youtube.com/watch?v=Kj0pFflFd8c&feature=player_embedded

Надал вс Џоковиќ

Реал вс Милан

kiko_pato said...

ЗОШТО?!?!?!?!?!?

ReBorned said...

Абе што се овенале? Ништо страшно, ќе влеземе во ритам само ни треба време.
Добивме еден фудбалер повеќе во тимот, фудбалер кој се внесува со цела своја душа и тело на теренот! Одиме напред!!

Vase_AC Milan said...

Треба јак стомак за ова....