Translate

Thursday, 2 September 2010

Да се прок**чиме уште малце :)

7 comments:

Navigator said...

кој рече дека централно назад сме одлични?? јас реков дека дупка ни останува на бековските позиции и дека ќе треба да импровизираме со ротација на некој од стоперите како Bonera или Papa..за другите делови реков дека сме јаки..
а за вториот „кикс„ изгледа не ме разбравте... кога го напишав она за Odu и Verdi мислев на изборување на место во тимот..до вчера имаа надежи дека при таквата конкуренција на напаѓачи би можеле да одиграат по некој првенствен натпревар, дури и беа на неколку пати првотимци на припремите, а денес наеднаш им ги носите Ibra, Binho или KPB, цел свет зборува за нив, веќе никој не се сеќава на брзиот Verdinho, јакиот Strasser или креативниот Merkel...
тоа ми беше зборот, како наеднаш им се губи (или ај да не биди толку песимистички - им се намалува) мачно заслужената минутажа..немаше никаква врска моето „жалење„ за нив со листата за CL..а тоа колку е веројатно во ваква група да изиграат натпревар е друг муабет...
во секој случај, демотивацијата на младичите после она во вторникот е неминовна..го зборувам ова затоа што го имам осетено на своја кожа..

и пак... FORZA PRIMAVERA, FORZA MILAN!!!

ReBorned said...

Не се секирајте Макс ќе најде место за сите ;)
Тука е и Копа Италија :)
Зборуваме за примавер-ците ами што да кажат сениорите во средниот ред... играат 3 еден од нив е зацементиран (Пирло) а за останатите 2 места се борат Амброзини, Сидорф, Фламини, КПБ, Гатузо :O

Vase_AC Milan said...

Ова не е к**чење нешто повеќе е :)))
Ваква еуфорија одамна немаме осетено, ова е нешто за што сонувавме лани во нашите долги дебати....Со голем респект кон Бориело и Клас ова е тоа што ни требаше.Оваа четворка може да не однесе во ветената земја.
Макс ке има страшно многу работа околу тоа кој да одбере за игра но ако сите сакаат да се жртвуваат за тимот односно да играат од клупа или прва постава без разлика, тогаш незнам кој ќе не запре.Вклучувајќи ги тука и пеколните припреми (замислете сеуште трчаат спринтови) играчите се во оптимална форма, сите видовме еден препороден Пирло (го видовме тоа и вечерва за Италија FORZA AZZURI) иако беше прва утакмица и тоа против Лече на Сан Сиро тоа кажува колку сме направиле за време на припремите и дека играчите се крајно мотивирани и гладни за успех, што не беше случај во изминатите неколку години кога имаа проблеми со мотивацијата во вакви натпревари.Исто така тоа ја докажува добрата работа на Макс со тимот пред се на психолошки план, да не претерувам ама мислам дека си го најдовме "нашиот Мурињо" :D


FORZA MILAN SIEMPRE CON TE

ReBorned said...

Нашиот воспитан Мурињо (:

Navigator said...

рано е за Mourinho..засега, побрзо Leo би го "нарекол" така...

а шо ќе кажите за утакмиците сношти??
углавно победи на фаворитите..штета за нашите, убаво ќе ни дојдеше еден бод од Словачка, баш ми е криво...
и дали го видовте Huntelaar сношти? три гола плус уште еден поништен и плус пенал над него..значи арно шо си отиде од Milan за да даде гол :)

Navigator said...

кај сте бе rossoneri??

ReBorned said...

(: