Translate

Saturday, 25 September 2010

Ех кога би имале повеќе како него...


Одиме на Џенова!

5 comments:

kiko_pato said...

Росоњери одиме на втора победа... ја би со овој состав денеска:


Christian Abbiati; Gianluca Zambrotta, Alessandro Nesta, Thiago Silva, Luca Antonini; Mathieu Flamini, Andrea Pirlo, Kevin-Prince Boateng; Robinho, Zlatan Ibrahimovic, Ronaldinho.


Forza Milan!

ReBorned said...

MILAN-GENOA: LE FORMAZIONI UFFICIALI
25/09/2010

MILAN: Abbiati; Abate, Nesta, Thiago Silva, Antonini; Gattuso, Pirlo, Boateng; Robinho, Ibrahimovic, Ronaldinho.

GENOA: Eduardo; Chico, Dainelli, Ranocchia, Criscito; Rafinha, Kharja, Veloso; Palacio, Toni, Mesto.

Navigator said...

ANDIAMO RAGAZZI!!!

kiko_pato said...

ЗАДОВОЛЕН од второто полувреме!!!

Браво Гатузо,браво Ибрахимович браво за сите...

и Робињо полека се опушта, уште 2-3 утакмици да ги изигра од почеток и мислам дека ќе биде во добро форма...

Vase_AC Milan said...

Браво за момците многу пожртвувана игра и заслужена победа.Робињо десно тешко се снаоѓа ама затоа лево коа го ставија резил ги напраи.Роналдињо многу слабо игра и не ќе биде лошо малце да го седнат на клупа да му дојде паметот.Ме изненади Гатузо кој изигра феноменално а Пирло неможев да го гледам коо свински грип да имаше.Браво за Принц браво и за цела одбрана,сега одиме во Холандија.

FORZA MILAN