Translate

Friday, 4 December 2009

MILAN-SAMPDORIA

Kick off: 18:00
San Siro Milano

15тото коло од Серија А само по себе може да разреши многу дилеми околу врвот уште на почетокот на Декември.Нашиот натпревар заедно со Јуве-Интер ќе биде збогатен со римското дерби во доцниот неделен термин,кој што со сигурност ни гарантира интересен викенд.Со евентуална наша победа,и победа на Јуве разликата помеѓу нас и гнасните ќе изнесува само 4 бода!Секако,ова е најдоброто можно сценарио,но генерално гледано се друго освен победа за нас е лошо сценарио затоа што нема многу вакви шанси да ни се укажат во преостанатиот дел од сезоната.

Јас лично ќе бидам во дилема дали да го гледам таканаречениот меч Дерби на Италија или Роки 2 :)


Dida,Storari
Antonini,Favalli,Kaladze,Nesta,Zambrotta,Abate
Аmbrosini,Flamini,Pirlo,Seedorf
Borriello,Di Gennaro,Pato,Ronaldinho,Zigoni

Тиаго Силва,Хунтелар??

Буквално само прашалници имаме и треба да се случи некое чудо па некој од нив да игра,а не па да стартува.Дополнителна мука ни е фактот дека Пипо е суспендиран.
Само се надевам и се молам да имаме сигурно водство за да воопшто не ни затребаат Тиаго и Хунтелар,па Ди Џенаро и Зигони да се истрчаат малце.


Дида
Абате,Неста,Т.Силва,Замброта
Амброзини,Пирло
Сидорф
Пато,Бориело,Роналдињо

Евентуална можност е Антонини да почне наместо Замбро но неверувам.

Уживаме одличен момент,да го продолжиме.
FORZA MILAN !!!

25 comments:

Anonymous said...

Сите стримови се добродојдени :)

CurvaSud_Milan said...

рано е, ќе дојдат. :)

Navigator said...

логирај се на justin.tv и ќе си најдиш стрим одма, не вака да се молиш :D
иначе за утакмицава неможи да се кажи ништо ново..сите знаеме дека мора да одиме на победа, а после да чекаме на Juve да ни помогни..јас лично нема да го гледам т.н. il derbi d'Italia оти не сум љубител на "бал вампира"..ми се гади и од едните и од другите, најискрено..
штетниците настрана, за нас ќе биди штета ако утре не ќе можат да се појават Hunter и TS, многу ќе ни бидат потребни, а нарочито првиот при ваков плиток избор на напаѓачи..во секој случај многу ќе биди битно да падни гол уште во прво полувреме, па подобро да се тресиме како со Lazio или Cagliari отколку да се нервираме како прошлата недела..Sampdoria не е екипа како гнидите од неделата и ќе игра фудбал, а тоа нас повеќе ни одговара иако звучи чудно и нелогично..имаме шанса да се приближиме многу блиску до врвот и полека да го правиме првенството комшиски дуел, да ја направиме војната за Милано - војна за скудето..нешто во кое никој освен нас вистинските росонери не веруваше!

ANDIAMO RAGAZZI, SOLO AVANTI!!!

ReBorned said...

НАВИГАТОР ХЕЛП!!!!!!
Со Џастин ТВ има проблеми... кога и да сакам да гледам после 1 минута вели нешто во стилот... Конекциите за вашата земја се исполнети, одете во премиум пакет...
Ти немаш таков проблем?!

kiko_pato said...

Сакам стрим :) кој ќе најде прв... нека го каже

ReBorned said...

http://www.myp2p.eu/broadcast.php?matchid=56924&part=sports

Тука имаш еден куп... што ќе работи ќе видиме

ReBorned said...

Ајде на гости, ја даваат на кабловска кај мене на Sport 1 (Унгарска ТВ).
Не треба многу да патувате од СК, само 170 км во еден правец :)
Forza Milan!!

ReBorned said...

БОРИГОЛ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kiko_pato said...

се поклони и си даде гол :)

Navigator said...

Браво мајсторееее!!

ReBorned said...

Секоја чест и за Антонини при голот... одлично пресечена топка и одличен трк во контрата

Navigator said...

еве стрим за некој ако нема..без проблеми е Ри http://www.justin.tv/pinerolo80

Anonymous said...

Che gol SEEEEEDORRFF!!

Navigator said...

ау ау ауууу :)

kiko_pato said...

си изиграа шева... и си дадоа гол :)
идемо даље... :)

kiko_pato said...

3:0
идемо даље....

Navigator said...

ТРИИИИИИИ!!

Anonymous said...

ПАТОООООООООО!!! ОУуууу колку ми е мило што згрешив околу натпреваров!
Само напред ајде...

Navigator said...

qualche partita... bravo ragazzi!!

Anonymous said...

хахахаххахахаха 8 души околу Б и Г и сидорф трчка позади нив хахахахха

Navigator said...

ајде Hunter!!

Anonymous said...

Момци кои беа на клупата за овој натпревар освен Сторари,Абате,Фламини и Хунтелар?

Anonymous said...

Kaladze,Favalli и Di Gennaro.
Требаше Ди Џенаро да добие шанса на местото на Пато :)

Navigator said...

требаше стварно..во секој случај, голема победа за нас, доминантна игра без никаква закана кон нашиот гол и сега уште најмалку сат време сме на 4 бода од гнасите..се надевам другите гнаси, или местачите како сакате, ќе успеат да победат вечер..одлична работа момци, ЧЕСТИТО!!

FORZA CAMPIONI!!!

ReBorned said...

Нашата работа си ја завршивме а сега како и да заврши ОК сме... да победи Јубе би било добро ама мислам дека и со било кој друг резултат сме ОК... или ќе се доближиме на Принтер или ќе му се одлепиме на Јубе... шо убаво, 1Х2 :)