Translate

Tuesday, 29 December 2009

A.C. Milan Primavera

Интересна тема се отвори,дефинитивно многу интересна се што имате да си кажете слободно тука :)

24 comments:

Anonymous said...

http://milantime.acmilan.com/it-mondo_giovani-primavera_milan_vicenza_7_0-c-20-0-10520-0

Газењето на Виченца

Anonymous said...

http://milantime.acmilan.com/it-mondo_giovani-primavera_inter_milan_1_1-c-20-0-10519-0

и нерешниот исход со мерда.Џабе им Арнаутовиќ коа ние го иаме Верди!

Anonymous said...

Моментално сме втори ви првенството на,1 бод зад Аталанта
Најдобар стрелец е Зигони со 11 гола
Следуваат Верди со 8
и Ченети со 6.
Токму затоа ви велам цело време дека повеќе чекам да дојде мечот со Новара во купот на Италија отколку штознам...Виола или Џенова :)

ReBorned said...

Ние еднаш ги згазивме Мерда со 3-0 сезонава...

Navigator said...

значи какви месечари биле овие младите Vicenza :) па не е можно такви идиоти да играат фудбал..од седум гола, на шест бараа офсајд :) ццц...

Nidzo25 said...

Ич не сум во тек со младинскиов тим на Милан али според резултативе доста солидно:) Искрено го знам само Страсер кој ми се чини дека се појави во А тимот пред некое коло и личеше доста агилен(нас такви и ни требаат).ФОрЦа МиЛан

Vase_AC Milan said...

Темава дефинитивно заслужува посебна дискусија.значи младинците ни се топ.Ѕигони,Верди,Страсер,Ди Џенаро а тука се и нигеријците Одуаманди и Хармони кои ги гледавме на предсезонските утакмици.Исто јак е и Берета лидер на младата итаљанска репрезентација U-17 мислам.одбраната е коска така да ке видат за некоја година тие шо кењаат дека милан немале млади деца.Меркел е германска машина мн ме потсеќа на ШвајнштајНгер :D

FORZA PICCOLI RAGAZZI :D

CurvaSud_Milan said...

Овој Меркел на Ангела малиот да не е? :)

Navigator said...

ете ти го Владе..кој друг ќе смеша политика ако не тој? :)

Anonymous said...

Ц ц ц...наместо да рече Митја ово оно тој одма политика меша :)
А иван виченца се незнам...ја ти и владе да се собереме ке ги напуниме не па нашиве таленти :Р

Navigator said...

оти рече да се собериме... нема некој од поновите членови на блогот од скопје или некој што можи да дојди во скопје па да направиме една собиранка пак, ама овојпат побројна..не само јас, ти и владе

Anonymous said...

Кико и Васе се од Велес,а за Ниџо Андреј и тн веза неам :)

Vase_AC Milan said...

Галијани пушти душа.читам за јованович и за џеко.можно ли е невозможното? :)


FORZA MILAN

Nidzo25 said...

Еве денес има на Гоал.цом дека милан ке припрема понуда 25м. евра за Џеко. Да бидеме реални, не викам дека не ни фали напаѓач, но 25 милиони за недокажан играч, впрочем со само 1 добра сезона и голем прашалник за неговата големина како играч. Но од друга страна пак тој во минатава сезона во дресот на Волфсбург беше расен голгетер и класичен егзекутор, а тоа му треба на нашиот Милан. Да резимираме, според мене шансите да се вклопи во Милан се 50-50, или ке гази или ке му се случува истото како на Хантер (незаслужено). Вие што мислите?

ReBorned said...

Џеко е модерен напаѓач, корпулентен а во исто време и одличен со топка! Тој е ѕвер и речиси е сигурно дека ќе се снајде било каде а особено во формација каква што има Милан! Едноставно Џеко Is a MUST трансфер, не сакам ни да помислам дека би го пропуштиле! Инаку не само Волфсбург, газеше се пред себе и за Босна, ги носеше на свој грб!
Џеко е едноставно неодминлив, тоа што е фан на Милан од дете е само еден голем плус! Видете колку подобра игра имаме со Бори поради неговата корпулентност и цврстина напред а замислете кога на негово место би дошол Џеко кој знае сам да издрибла, има извонреден инстинкт за гол (нешто што Бори го нема), немилосрден егзекутор кој во исто време може да задржи топка и да асистира кон Пато и Дињо!

Vase_AC Milan said...

Одлично кажано и јас го мислам истото нема шанси да не се вклопи.едноставно е претеран играч има 25 години и шо е најважно со срце ке игра за Милан.тогаш нападот ќе биде фантазија по 5 гола просек ќе имаме.100% ќе се вклопи немаш гајле :)

FORZA MILAN FORZA DZEKO

Anonymous said...

I wish...

ReBorned said...

Галијани ќе праќал емисари кај неговите за пак да се разговара ...
Инаку тренерот кој што не ми текнуваше за жива глава како се вика а дојде од Торино е Pederzoli.... Извонреден потег, познатиот ФИФА агент Ернесто Бронѕети дури изјави дека трансфер на сезоната во Серија А било доведувањето на Педерзоли во Милан...
Еве да го видите како изгледа и да читните едно интервју со него околу нашите млади, перфектен линк за овој пост ;)

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=en&ie=UTF-8&sl=it&tl=en&u=http://www.milannews.it/%3Faction%3Dread%26idnotizia%3D15509&prev=_t&rurl=translate.google.com&usg=ALkJrhgtR3cCwEU3EkbHmg9dSJTz-zllZA

kiko_pato said...

Јас сум сигурен дека џеко ќе се вклопи во милан ако дојде и тоа сум више не го сигурен!
а ниџо викаш или ќе гази или ќе му се случува исто ко на хунтелар.... ко 1 на хунтелар не му се случува ништо :) неможе човекот да дојде ни јазик знае ни ништо ко теле е... и да дава голови ко луд... ко у ајакс.... треба малце време да помине да има самодоверба убаво шо направи лео кога го пушти кога даде 2 гола ... убаво и хунтелар и од тогаш требаше да го пушта ако не 1 постава... да влегуваше барем кај 60мин... арно ама наш лео си го крцка пиппо пред хунтелар и то је то... јас верувам многу во хунтелар и мислам дека ќе се докаже он само да добива повеќе шанса од лео.... :S

а да од младите иначе највеќе си го поштувам ФАВАЛИЊО :D:D:D:D

FORZA MILAN!

Nidzo25 said...

Денеска 31ви последен ден од 2009. Среќна Нова Година на сите без оглед на тоа за кого навиваат!! Им посакувам на сите вечер најубаво да си пројдат, па за неколку дена да се вратиме повторно со викенд-фудбалска еуфорија како и против другите ѓаволи во Феруари во ЛШ. Поздрав и да не заборавиме:

FORZA MILAN

Vase_AC Milan said...

Дечки среќна нова година.На приватен план ви посакувам се најубаво многу здравје среќа и успех и да продолжиме ваака да си чатуеме и да си разговараме за нашиот МИЛАН.Ја користам оваа прилика и нив да им посакам среќна нова и да ни донесат многу сатисфакција и емоции во 2010.Се читаме здравје на 2ри,3ти...

FORZA MILAN FORZA CAMPIONI

Anonymous said...

Среќна нова и од мене,очекувам пост од Навигатор на 3ти/4ти.
Каснила је на мом сату нова година владееее

Navigator said...

BUON ANNO A TUTTI I ROSSONERI!!!

Дечки убаво да си помините вечер, па се читаме со нов пост од мене догодина :)

FORZA MILAN!!!

ReBorned said...

Големи да растете... Forza Milan!!!