Translate

Tuesday, 3 November 2009

It's Champions League Time !

Уште еден дуел е на подвиг: Кака vs Роналдињо


Продолжуваме каде што застанавме пред две недели.За вакви натпревари бувквално живеам јас и мнозината навивачи на Милан.Коефицентот е настроен на Милан но јас не се согласувам.-Реал е во истата ситуација во која бевме ние пред две недели и само ако се вратат од Сан Сиро непоразени ќе имаат реални шанси за прогрес во осмина финалето.

Неста се враќа кај нас во овој дуел,додека пак Антонини дефинитивно не е во комбинација за настап,горе долу нема други поголеми промени


Повикани играчи:

Дида,Рома

Абате,Оддо,Неста,Т.Силва,Каладѕе,Замброта

Фламини,Гатузо,Пирло,Амброзини,Сидорф

Роналдињо,Пато,Бориело,Хунтелар,ИнзагиДида

Оддо,Неста,Т.Силва,Замброта

Гатузо,Пирло,Сидорф

Пато,Бориело,РоналдињоМислам дека е овој составот со кој ќе почне Лео,мада јас би направил само една измена,а тоа е Амбро да започне од почеток : )

Кај Реал повторно ќе го нема Гејналдо,а се враќа во составот Игуаин кој викендов беше херој за Реал со 2 гола(слично како Бориело кај нас)


Резултат нема да типувам,туку само ќе речам дека не сум оптимист,и може и да се случи да не видиме многу убав натпревар,пред се затоа што очекувањата ќе бидат големи поради првиот натпревар

20:45 Сите пред екраните...IT’S CHAMPIONS LEAGUE TIME !!FORZA MILAN !!!12 comments:

ReBorned said...

Наместо Џенаро ќе стартува Амбро (така јас сметам) другото е тоа...
Сметам дека овој натпревар има реални шанси да заврши Х со што двете екипи ќе бидат на врвот со по 7 поени.
In Leo I trust!

Anonymous said...

Не оди мазно без Кристијано.... xD

kiko_pato said...

џабе им е кристијано кога играат со милан... одма џенаро влегува и ко да не игра кристијано :)

ReBorned said...

Дежа Ву:

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=en&sl=it&tl=en&u=http://www.milannews.it/%3Faction%3Dread%26idnotizia%3D13606&prev=hp&rurl=www.translate.google.com&usg=ALkJrhhfs5iyNkY7blh8nHIyD0xxvxp62g

Anonymous said...

Затоа прво скокни па речи оп :)
Галијани и се е можно

ReBorned said...

Ама да бидеме искрени во оваа ситуација се’ беше договорено предвреме... и оштетата (1,4 мил) и платата (300.000 + бонуси) и на крај дојде агентот на детето (србин) и бара 1,5 мил. плата?!
Тоа е изнудување, уцена...
Ако дојде, арно ако не... барем ќе можеме да се надеваме на Рафиња или сл. со тоа NON-EU spot

ReBorned said...

Најновото е дека ние сме давале 300.000 тие барале милионче и сме си дале рака на 500.000

Anonymous said...

Заеби тоа Ри,пред некој ден прочитав дека сме земале и некој средношколец Gustavo Leonel Pereira,али се додека не видам дека поминал некој играч медикал не верувам у ништо :)

Zoki said...
This comment has been removed by the author.
ReBorned said...

Знам де за Переира ама тој ќе дојде само доколку добие EU-pass (детето е од Аргентина)

ReBorned said...

Gustavo Leonel "El Gatito" Pereira (17), Argentine striker, having successfully completed the probationary period at Milan, spoke about his new adventure in Italy to the South American press. "When I think that until three years ago I played in the street, I can not believe. I also followed Juventus and Udinese, but I chose to go to Milan because it is the most successful club in the world. For me it is a dream. "

Така се станува миленик на навивачите...

Vase_AC Milan said...

Конечно Адија на лекарски прегледи у Милано.да се надеваме дека не му се расипани забите.гледав на youtube страшен е ке ги пумпа Интер смрдените педери :D:D


FORZA MILAN FORZA DOMINIC